Paweł Domagała – z desek teatru do studia nagrań

Jeszcze kilka lat temu Paweł Domagała był rozpoznawalny głownie wśród miłośników kina – miał na swoim koncie kasowe filmy i popularne programy TV. Dzisiaj to również wzięty muzyk, którego piosenki podbijają szczyty list przebojów. Kim jest Paweł Domagała, twórca wielkiego hitu Weź nie pytaj? Przygotowaliśmy garść informacji, które przybliżą sylwetkę artysty.

Paweł Domagała: aktor, muzyk i idol młodego pokolenia

Od kilku lat Paweł Domagała budzi duże zainteresowanie – fani szukają na jego temat różnych informacji, chcą wiedzieć, kim jest jego żona, czy ma dzieci, poznać wzrost i wiek artysty (ten nie jest zresztą tajemnicą – druga płyta Domagały nosi tytuł 1984 – to data urodzenia muzyka). Ciekawostką jest, że również żona Pawła Domagały ma powiązania z show-biznesem. To Zuzanna Grabowska – aktorka i córka uwielbianego przez widzów Andrzeja Grabowskiego.

Paweł Domagała jest absolwentem Akademii Teatralnej i właśnie aktorstwo stało się dla niego przepustką do popularności. Artysta ma na swoim koncie role teatralne i filmowe, szerszej publiczności zapadł w pamięć przede wszystkim dzięki komediowym kreacjom w takich wielkoekranowych hitach, jak np. Wkręceni, Planeta Singli, Dzień dobry, kocham cię! czy 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach. Domagała użycza również głosu w filmach animowanych (Zwierzogród).

Muzyczne początki Pawła Domagały sięgają 2009 roku, ale prawdziwa kariera przyszła wraz z działalnością solową i singlem Jestem tego wart.

Dyskografia Pawła Domagały

Paweł Domagała to obecnie jeden z najpopularniejszych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej – każda jego płyta zawiera utwory o dużym potencjale radiowym, mimo dość minimalistycznej – a często i akustycznej – formy. Słuchaczy ujmują melodie oraz liryczne teksty, które pozwalają na stworzenie intymnej więzi pomiędzy muzykiem a jego fanami.

Debiutancka płyta Pawła Domagały (Opowiem Ci o mnie) została wydana w 2016 roku. Kolejna – z 2018 roku – otworzyła natomiast artyście wszystkie furtki do świata wielkiej kariery. Ten krążek nie dość, że przyniósł takie przeboje, jak Weź nie pytaj i Wystarczę ja, to jeszcze pokrył się podwójną platyną. Ostatnia płyta Domagały pochodzi z 2020 roku i promowana jest singlem Wracaj.

Trudno o jednoznaczne wyjaśnienie fenomenu Pawła Domagały. Zapewne na jego korzyść przemawia skromna postawa i umiejętność tworzenia chwytliwych piosenek. Najlepszym tego przykładem jest utwór Weź nie pytaj, który w serwisie YouTube został odtworzony już ponad 128 mln razy, a ponadto stał się inspiracją dla wielu innych twórców.

Ulubione piosenki na żywo – Paweł Domagała w trasie

Wszyscy fani Pawła Domagały mają doskonałą okazję ku temu, by posłuchać ulubionego artysty na żywo. Muzyk jest obecnie w trasie i promuje ostatni krążek podczas Wracaj Tour. Wystąpi m.in. w Cieszynie, Lublinie, Opolu i Zabrzu. Paweł Domagała z zespołem wystąpi z kolei w Lubaniu.

Bilety na koncerty popularnego muzyka kupisz już teraz w serwisie biletyna.pl!

Paweł Domagała – Wracaj Tour ⇨

Paweł Domagała z zespołem ⇨

Site Footer