Pacześ, Lotek czy Giza? Zestawienie najpopularniejszych polskich standuperów

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się stand-up. W poprzednim wpisie pisaliśmy o tej formie rozrywki. Zasada przy solowych występach na scenie jest prosta: brak tematów tabu. Artyści mówią o wszystkim, o wszystkich, nie rzadko poruszając tematy kontrowersyjne oraz ważne. Komicy cechują się niezwykłą charyzmą, potrafią improwizować i niejednokrotnie nawiązują kontakt z publicznością. Dziś przybliżamy Wam sylwetki najbardziej utalentowanych polskich stand-uperów.

Rafał Pacześ – charyzmatyczna bomba rozweselająca

Rafał Pacześ pochodzi z Łodzi i nierzadko miasto to bywa tematem jego scenicznych żartów. To niezwykle przebojowy artysta, a jego dowcipy są bardzo dynamiczne. Zadebiutował w 2012 roku na łódzkim festiwalu „Łóska”, gdzie otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Łach” (łatwość abstrakcyjnego czarowania humorem). Ponadto został Półfinalistą Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów Amatorskich PAKA oraz Finalistą Polskiej Ligi Stand-Upu

Podczas swoich występów Pacześ zahacza o wiele aspektów życia codziennego, przez co publiczność z łatwością utożsamia się z jego żartami. Opowiada o relacjach damsko-męskich, mentalności Polaków, nawiązuje także do swojego życia prywatnego. Artysta bardzo często improwizuje i angażuje publiczność. Serwis ASZdziennik uplasował młodego komika w pierwszej 10 najlepszych polskich stand-uperów. Jego program pt. „Zaczynam Rozumieć” opublikowany na kanale YouTube osiągnął bardzo wysokie wskaźniki oglądalności (ok. 9 milionów wyświetleń). Aktywność Paczesia to nie tylko występy na scenie stand-up. Komik odegrał jedną z głównych ról w serialu komediowym Abelarda Gizy pt. „Kryzys”. Ponadto zagrał także samego siebie w komedii pt. „Juliusz”. W wolnych chwilach zajmuje się pisaniem felietonów dla miesięcznika „Głos Mordoru”. W 2019 roku wraz z Magdą Mołek poprowadził galę muzyki rozrywkowej i jazzu „Fryderyki 2019”. Już we wrześniu będziecie mieli okazję zobaczyć Paczesia na żywo, gdzie zaprezentuje swój najnowszy solowy program pt. „Zoba Co Jes”. Gotowi na dawkę dobrego humoru?

https://biletyna.pl/stand-up/Rafal-Paczes/Zoba-Co-Jes

Łukasz Lotek Lodkowski – urodzony, by bawić publikę

Koledzy z branży mówią, że Lotek ma wrodzony talent do rozśmieszania ludzi. Artysta jest w stanie wykrzesać energię z najbardziej ospałej publiczności. Zaraźliwy śmiech, mimika, gestykulacja, umiejętność modulowania głosem oraz profesjonalizm powodują, że jego występy pozostają w pamięci na długi czas. Lotek to jeden z najbardziej energetycznych i oryginalnych wykonawców polskiej sceny stand-upowej. Podczas występów zawsze daje z siebie 100%. Każdy jego program dopracowany jest w najmniejszym detalu. Słynie z tego, że często wchodzi w polemikę z publicznością, dzięki której tworzy nowe żarty. Jest zwycięzcą Antrakt Stand-up Festival, a także Polskiej Ligi Stand-upu. Łukasz jest także częstym gościem w programach telewizyjnych. Wystąpił między innymi u znanego dziennikarza – Kuby Wojewódzkiego. Wraz z Karolem Modzelewskim tworzy kultową imprezę „Bękarty Stand-upu”. Komik wystąpi niebawem na Stand-up Comedy Fest w Sopocie. Wraz z innymi artystami zaprezentuje wyjątkowy program, który rozbawi publiczność do łez. Nie możecie przegapić tego wydarzenia!

https://biletyna.pl/stand-up/Stand-up-Comedy-Fest

Abelard Giza – pionier polskiej sceny stand-upowej

Abelard obdarzony jest wyjątkowym, ale i dosadnym poczuciem humoru. Artysta słynie z ciętego języka, bywa też kontrowersyjny. W trakcie jednego ze swoich występów satyryk wypowiedział żart w kierunku papieża, czym wywołał niemały chaos. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła nałożyć na Telewizję Polską karę za wyemitowanie burzliwego skeczu. Ciekawostką jest, że w czasach szkolnych koledzy żartowali z imienia komika. Nazywali go Abelardzik, Abab, Bobi, Albert. To doświadczenie zainspirowało Gizę do stworzenia wielu zabawnych historii oraz żartów w przyszłości. Poza występami stand-upowymi Giza jest reżyserem, a także pisze scenariusze. Ponadto jest autorem tekstów dla magazynu satyrycznego „Chichot”. Ostatnio wydał satyryczną książkę pt. „Łapy precz od żartów”. Komik aktualnie jeździ po Polsce ze swoim najnowszym programem solowym pt. „Piniata”. Już w listopadzie będziecie mieli okazję zobaczyć Abelarda w Bydgoszczy! Spieszcie się, bo bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki!

https://biletyna.pl/stand-up/Abelard-Giza/Piniata

Site Footer