Kaśka Sochacka

Kaśka (a właściwie Katarzyna) Sochacka pochodzi z Pradeł, małej wsi na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dorastała w bardzo muzykalnej rodzinie. Jej ojciec grał na gitarze, trąbce oraz śpiewał, a matka, Helena, była opiekunką Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kroczycka”, w którym Kasia występowała wraz z rodzeństwem: dwoma braćmi i siostrą.

Kaśka Sochacka

Kaśka Sochacka w 2010 roku wzięła udział w trzeciej edycji telewizyjnego talent show „Mam talent”. Jak mówi, do udziału w programie namówili ją przyjaciele. Dzięki występowi przed profesjonalnym jury chciała otrzymać potwierdzenie, że muzyczna droga, którą chciała podążać, była właściwa. Kasia zakwalifikowała się do finału, ale programu nie wygrała. Nie zniechęciło jej to jednak – wręcz przeciwnie: zaczęła pisać swoje piosenki. W 2014 roku wystąpiła w 7 edycji programu „Must Be the Music”. Tym razem dostała się do półfinału. Rok później nagrała utwór: „Trochę tu pusto”, który został wykorzystany jako zapowiedź serialu „Zawsze warto” w telewizji Polsat. Podobny los spotkał kolejną jej piosenkę „Jeszcze”, która została użyta w czołówce serialu „Tajemnica zawodowa” emitowanego przez stację TVN.

W 2019 roku ukazał się jej debiutancki minialbum „Wiśnia”. Epkę wydała wytwórnia muzyczna Jazzboy Records. Tytułowy utwór miał swoją premierę w programie Trzecim Polskiego Radia w audycji Piotra Stelmacha. Jesienią Kaśka Sochacka wykonała utwór „Wiśnia” wspólnie z popularnym polskim wokalistą – Kortezem w czasie jednego z jego koncertów. Współpraca ta miała kontynuację podczas koncertów wokalisty w ramach jego trasy koncertowej „Holiday Tour”.

26 marca 2021 roku ukazał się debiutancki Longplay Kasi zatytułowany „Ciche dni”. Koncerty promujące album, zostały bardzo dobrze przyjęte przez publikę.

Kaśka Sochacka występuje na scenie w towarzystwie gitarzysty – Lesława Mateckiego, perkusisty –  Andrzeja Rajskiego oraz Pawła Harańczyka, który gra na instrumentach klawiszowych.

Nowy album Kaśki ma premierę dokładnie osiem miesięcy od wydania „Cichych dni”. „Ministory” to pięć nowych piosenek oraz nowa wersja piosenki „Nie było Cię” znanej z albumu „Ciche Dni” oraz koncertowa wersja utworu „Porzucić” z minialbumu „Wiśnia”.

Jak twierdzą znawcy, „Ministory” to wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej.

Najbliższy koncert:

Kaśka Sochacka – Ciche Dni Tour – 05.12.2021 godz. 19:00 – Marki – Mareckie Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne

Site Footer