3 Majówka 2022

Wiosna w pełni, a więc czas na rozpoczęcie wiosennych koncertów plenerowych. Jak co roku sezon koncertowy we Wrocławiu rozpocznie festiwal 3 Majówka, który będzie trwał w trakcie długiego weekendu majowego od pierwszego do trzeciego maja.

Festiwal pełen rockowego brzmienia

Festiwal, który odbędzie się w samym sercu Wrocławia przyciąga najlepsze zespoły rożkowe w Polsce. Wystąpią zarówno weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy. Koncerty odbywać będą się na dwóch scenach – plenerowej na Pergoli obok największej w Polsce fontanny multimedialnej oraz w Hali Stulecia. Po zakończeniu koncertów na głównych scenach odbędzie się największe Nocne Silent Disco. Na festiwalowych gości czekać będzie bogata strefa gastronomiczna oraz inne atrakcje. Festiwal połączony jest Gitarowym Rekordem Guinessa.

Gitarowy Rekord Guinnessa

Pomysł zrodził się w głowie Leszka Cichockiego w  1997 roku,  na warsztatach „Blues Express” w Zakrzewie. Wtedy to 17 gitarzystów wykonało na jednej scenie utwór „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Impreza odbywa się cyklicznie od 2003 roku; na początku maja we Wrocławiu, w ramach Thanks Jimi Festival. Uczestniczą w niej gitarzyści, którzy wspólnie wykonują utwór „Hey Joe”. Pierwsza oficjalna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w Polsce zgromadziła 588 gitarzystów. Ostatni rekord padł w 2019 roku na wrocławskim Rynku gdzie zagrało razem 7423 gitarzystów. W tym roku gitarzyści zbiorą się w weekend majowy we wrocławskiej Pergoli.

Pergola we Wrocławiu

To wyjątkowe miejsce znajdujące się przy Hali Stulecia we Wrocławiu powstało w 1913 roku. Miejsce to jest idealne na spacery oraz organizację imprez i koncertów. Pergola składa się z 750 kolumn pokrytych winoroślami. Otaczają one sztuczny staw z fontanną multimedialną znajdującą się w samym centrum placu. Miejsce to jest bardzo atrakcyjne, dlatego turyści i mieszkańcy Wrocławia często robią tutaj sesje fotograficzne.

Pergola znajduje się w pobliżu Hali Stulecia. Można do niej dojechać komunikacją miejską natomiast zmotoryzowani mogą zaparkować na płatnym parkingu przy Hali Stulecia. Parking ma ponad 800 miejsc, w tym 20 miejsc dla autokarów. Z parkingu na Pergolę można dojść w kilka minut.

W pobliżu Pergoli są także parkingi przy: ul. Mickiewicza 35, ul. Parkowej/Dicksteina, ul. Wróblewskiego 9 (płatny). Miejsc postojowych warto szukać także wzdłuż ul. Parkowej, ul. Bartla, ul. Pasteura.

Harmonogram

Majówka 2022 – Dzień IDire Straits Legacy, Dżem, Nocny Kochanek, Luxtorpeda, WaluśKraksaKryzys, Happysad

3 Majówka 2022 – Dzień II Epica, Kult, Shantel & Bucovina Club Orkestar, Ørganek, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki, Kaśka Sochacka      

3 Majówka 2022 – Dzień III Morcheeba, Korpiklaani, Pidżama Porno, Hunter, Brodka, Nosowska, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Igo

Site Footer