Najlepszy teatr w Wrocław – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Wrocław to nie tylko malownicze miasto, lecz także miejsce, w którym można liczyć na naprawdę bogatą ofertę kulturalną. Jeśli szukacie pomysłu na ciekawe spędzenie wolnego dnia, zapraszamy do zapoznania się z rozbudowaną ofertą spektakli. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie.

„Gdy operetka spotyka rewię paryską” – Sala Kinowa NOT

W Sali Kinowej NOT będziecie mieli okazję zobaczyć wyjątkowe wydarzenie „Gdy operetka spotyka rewię paryską” przepełnione tańcem z różnych stron świata. To magiczne spotkanie nie tylko z tańcem, lecz przede wszystkim muzyką. Podczas wydarzenia będzie można zachwycać się pięknymi, bogato zdobionymi kostiumami oraz śpiewem Sylwii Frączek, Lizy Wesołowskiej czy Damiana Domalewskiego. Salę wypełnią fragmenty najsłynniejszych operetek i m.in. muzycznych komedii z takich arcydzieł jak: „Życie Paryskie”, „Hrabina Marica”, „Wesoła Wdówka” czy „Wiedeńskie kobietki”.

„Testosteron” – Teatr Muzyczny Capitol

Testosteron” to kultowa, ponadczasowa komedia, która bardzo dobrze znana jest w polskiej kulturze. Teraz macie okazję zobaczyć jej teatralną odsłonę, która również rozbawi Was do łez. Przedstawiany w Teatrze Muzycznym Capitol „Testosteron” opowiada o odwiecznym konflikcie damsko-męskim. Po niedoszłym ślubie przy wspólnym stole spotyka się grupa mężczyzn. Jeden z nich właśnie powiedział sakramentalne „NIE”. Niecodzienne okoliczności i morze alkoholu sprawiają, że panowie wysnuwają coraz to poważniejsze przemyślenia odnośnie do kobiet i własnej natury. Naprawdę warto wsłuchać się w ich „filozoficzne” debaty. Na scenie wystąpią m.in.: Leszek Lichota, Jędrzej Hycnar, Adam Serowaniec, Fabian Kocięcki i Tomasz Drabek.

„Wyszedł z domu. Tak zwana komedia” – Wrocławski Teatr Współczesny (Scena na Strychu)

Wyszedł z domu. Tak zwana komedia” opowiada historię Henryka. To ojciec, mąż – głowa rodziny. Pewnego dnia mężczyzna wychodzi z domu i… traci pamięć. Jak ta tragiczna sytuacja wpłynie na życie tej rodziny i jego bliskich? Spektakl ten powstał na podstawie sztuki Tadeusza Różewicza. Jest to tragikomedia i groteska w najlepszym wydaniu. Przedstawienie to opowiada o czymś więcej niż historii Henryka. Skłania widzów do przemyśleń, czym tak naprawdę jest tytułowy dom – obrazem Polski, człowieka, a może rodziny? Miłośników spektakli dających do myślenia, zapraszamy do Wrocławskiego Teatru Współczesnego (Scena na Strychu).

„Erotyki Polskie” – FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne

Erotyki Polskie” to wyjątkowe wydarzenie, które nie pojawia się na afiszu zbyt często. W jego pierwszej części usłyszycie pikantne fraszki i opowiadania Jana Kochanowskiego, Aleksandra Fredry czy Jana Andrzeja Morsztyna. Nieznane i frywolne dzieła przeplatane będą brawurowymi pokazami burleski. W drugiej części dowiecie się, jak przebiegała noc poślubna Pana Tadeusza z Zosią. Do tego poznacie „Sztukę obłapiania”, czyli kamasutrę Fredry. XIX-wieczne tajniki sztuki uwodzenia będą również podsycane tanecznym show. Zarezerwuje bilety na to oryginalne wydarzenie w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym już dziś!

„W co wierzą Polacy” – Wrocławski Teatr Współczesny (Duża Scena)

W co wierzą Polacy” to odważna komedia łącząca w sobie elementy współczesnej komedii i horroru. Sztuka powstała na podstawie książki Tomasza Kwaśniewskiego „W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch…”. Bohaterami spektaklu są m.in.: wróżka, medium i jasnowidz. Akcja dzieje się natomiast w biurze usług ezoterycznych. Przedstawienie to pokazuje, że duchowość Polaków jest wielowymiarowa i pełna paradoksów. To mieszanka tradycji chrześcijańskich, wypartego dziedzictwa słowiańskiego oraz wiedzy naukowej, myśleniem magicznym i New Age. „W co wierzą Polacy” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym (Dużej Scenie) to pozycja, której nie można przegapić.

„Wieczór Panieński Plus” – Impart Centrum

Wieczór Panieński Plus” to opowieść o trzech przyjaciółkach po przejściach, które wkraczają w nocy etap ich życia. Irena, przyjmując oświadczyny od bogatego biznesmena, planuje urządzić wystrzałową imprezę. Niestety zorganizowanie tak szalonego wieczoru nie jest łatwe, ponieważ panie nie są już panienkami, a ich grafiki są mocno napięte. W efekcie balanga przeradza się w kompletną klapę. Jakby tego było mało, na imprezie pojawia się były mąż panny młodej. Co jeszcze może się nie udać? Przekonajcie się sami! W rolach głównych, na deskach Impart Centrum wystąpią: Katarzyna Skrzynecka, Wiktoria Gąsiewska, Anna Iberszer i in.

„Jerzy nieuczesany jak należy” – Teatr Na bruku w Centrum Aktywności Lokalnej na Ołtaszynie

Teatr Na bruku w Centrum Aktywności Lokalnej na Ołtaszynie zaprasza na spektakl lalkowo-żywoplanowy „Jerzy nieuczesany jak należy”. Jest to interaktywna inscenizacja wiersza J. Brzechwy pt. „Grzebień i szczotka”. Myślą przewodnią przedstawienia jest stworzenie sztuki z przedmiotów, które są w zasięgu ręki każdej osoby. W tym przypadku są to akcesoria łazienkowe. To właśnie podczas spektaklu aktorzy budują scenerię. To fascynujące przeżycie nie tylko dla najmłodszych widzów. „Jerzy nieuczesany jak należy” to również atrakcyjna propozycja dla rodziców i dziadków, którzy będą mogli się zrelaksować.

„Miłosna pułapka” – Sala Koncertowa Radia Wrocław

Miłosna pułapka” to komedia romantyczna, która w kapitalny sposób pokazuje relacje międzyludzkie. Spektakl opowiada o Joannie, która jest utalentowaną aktorką, u szczytu swojej kariery. Pewnego dnia przyjmuje zaproszenie do jury przeglądu teatralnego, odbywającego się nad morzem. W ten sposób poznaje przystojnego architekta, który zaprasza ją do domu, aby omówić szczegóły konkursu. Jak się jednak okazuje, piękna willa z widokiem na morze, w której mieszka Paweł, jest jednocześnie miłosną pułapką. Co więcej, jej uczestnictwo w jury było jedną wielką mistyfikacją, a Joanna została ściągnięta do mieszkania mężczyzny celowo – ma stać się jego urodzinową niespodzianką. Jak potoczą się losy kobiety? Czy pomiędzy nimi wybuchnie uczucie? Tego dowiecie się podczas przedstawienia, które zostanie wystawione na deskach Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Site Footer