Lady Pank – czy po 40 latach są wciąż bardziej obcy?

Lady Pank, legendarna polska grupa rockowa i jednocześnie jeden z najważniejszych polskich zespołów, świętuje w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Czy są wciąż bardziej obcy? Wręcz przeciwnie! Z tej okazji zapraszają na jubileuszowe koncerty LP40 wszystkich, którzy lubią dobre rockowe granie i chcą przypomnieć sobie największe hity zespołu w wykonaniu na żywo!

LP 40 – urodzinowa trasa Lady Pank

Koncerty Lady Pank podczas urodzinowej trasy LP40 to niezwykła gratka dla miłośników zespołu i fanów dobrego polskiego rocka. A ponieważ 40. urodziny Lady Pank nie mogą odbyć się bez mocnego uderzenia, zespół przygotował premierę nowej płyty oraz wyjątkową trasę koncertową, podsumowującą cztery dekady działalności scenicznej. W końcu to właśnie z wyjątkowych koncertów i wypełnionych po brzegi sal słynie zespół, który stworzyli Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz. Trasa rozpoczyna się w 2021 roku i potrwa do końca 2022 roku.

Pandemia sprawiła, że wyjście na koncert czy do klubu to towar luksusowy. I właśnie taki będzie jubileuszowy koncert Lady Pank – przypomni nie tak znowu dawne doświadczenia muzycznych wydarzeń dużego formatu, będzie okazją, by poszaleć przy największych hitach grupy. Przede wszystkim zaś – będzie bezpieczny, zgodny z wymogami sanitarnymi i z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków ostrożności i ochrony osobistej.

Koncert, podczas którego usłyszymy największe przeboje grupy

Fani grupy wiedzą doskonale, że na koncertach Lady Pank największe emocje mają gwarantowane. Nie inaczej będzie podczas urodzinowej trasy grupy LP 40. W nowej oprawie usłyszymy legendarne utwory i piosenki, na których wychowały się już trzy pokolenia słuchaczy:

  • Kołysanka dla nieznajomej
  • Zawsze tam, gdzie Ty
  • Kryzysowa narzeczona
  • Kubańczyk
  • Na co komu dziś
  • Mniej niż zero
  • Tańcz głupia, tańcz

Zapowiada się przebojowo, ale też nieco sentymentalnie. Bilety na koncert Lady Pank LP 40 dostępne są na stronie biletyna.pl.

Lady Pank – najważniejsze informacje o zespole

Zespół Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i kultowych polskich zespołów rockowych. Jego historia zaczyna się we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku. Powstanie zespołu zainicjował gitarzysta i kompozytor Jan Borysewicz, związany wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli grupy był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą jest Janusz Panasewicz.

Pierwszym utworem Lady Pank była „Mała Lady Punk”. Tytuł tego utworu stał się inspiracją dla nazwy grupy. Aby jednak nie sugerować słuchaczom, że zespół gra punk rocka, drugą część nazwy muzycy zmienili na „pank”.

W 1985 roku artyści wyjechali po raz pierwszy na występy zagraniczne, po Wielkiej Brytanii, przez Finlandię i Związek Radziecki aż po kilkutygodniowe tournée po Stanach Zjednoczonych, gdzie grupa została dostrzeżona przez amerykańskich promotorów i zaangażowana do współpracy. W 1986 roku odbyła się premiera albumu „LP 3”, a tuż po nim „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, będącego ścieżką dźwiękową filmu animowanego pod tym samym tytułem. Z tego czasu pochodzi jeden z większych przebojów Lady Pank, „Marchewkowe pole”, który jest do dziś grany na koncertach.

W czerwcu 1986 roku zespół został decyzją władz zawieszony na rok za skandal podczas jednego z koncertów. Po dwóch latach nagrał hity, które przyniosły mu jeszcze większą popularność: „Tacy sami” i „Zostawcie Titanica”. W 1991 roku zespół po raz kolejny zawiesił działalność. Jego legenda tworzyła się jednak nadal. Na szczytach krajowych list przebojów plasowały się kolejne single z płyty „Zawsze tam, gdzie ty”: „Co mnie to obchodzi” i „Jak igła”.

Lady Pank powrócił w roku 1994 i płytą „Na Na”, pełną przebojów, podbił od razu serca fanów. Od tego czasu zespół wydaje nowy album średnio co 2-3 lata, a muzyka Lady Pank cieszy kolejne pokolenia słuchaczy.

Site Footer