Najlepszy teatr w Toruniu – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Toruń, czyli jedno z większych miast województwa kujawsko-pomorskiego, tętni życiem teatralnym – nie bez powodu miejscowość tę tak chętnie odwiedzają miłośnicy sztuki. Toruńska oferta spektakli teatralnych na najbliższy sezon prezentuje się naprawdę intrygująco. Zapraszamy do zapoznania się z licznymi propozycjami widowisk, wśród których można znaleźć pozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla całej rodziny.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: Spektakl „Mały Książę” – Aula UMK

Historii „Małego Księcia” nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. W takiej formie jednak jeszcze nigdy jej nie widzieliście! Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: spektakl „Mały Książę” to historia wymyślona przez Antoine de Saint-Exupéry’ego, malowana na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, wzbogacona grą aktorów, świateł i cienia, a także techniką szybkiego malowania. Jeśli jesteście miłośnikami efektownych przedstawień o przepięknej oprawie muzycznej, ten spektakl będzie dla Was propozycją doskonałą. Historia „Małego Księcia” od lat urzeka dzieci i dorosłych na całym świecie – ujrzenie jej w wersji Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent” oraz gwiazdy programu „Mam Talent” VLODYR-a, najszybszego malarza na świecie, a także grupy artystów to wydarzenie nie z tej ziemi, które myślami przeniesie Was na planetę Małego Księcia. Wydarzenie odbędzie się w Auli UMK.

„O mało co…” – Anna Mucha i Filip Bobek w kultowej komedii – Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Hilary i Brian to małżeństwo, które zdradza się wzajemnie. Kiedy Brian wybiera się na sesje joggingu, tak naprawdę spotyka się w mieszkaniu swojego przyjaciela George’a ze swoją młodą kochanką Wendy. W trakcie domniemanych treningów Briana, Hilary zaprasza do domu własnego kochanka – George’a. Idealny z pozoru schemat zaczyna się jednak sypać, gdy z wyjazdu przedwcześnie wraca żona George’a, Jessica, i zastaje w domu kogoś nieznajomego… Co stanie się pomiędzy bohaterami? Czy sport to na pewno zdrowie? Ile kurczaka w winie jesteśmy w stanie zjeść jednego wieczoru? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi zostaną udzielone w komedii „O mało co…”, wystawianej w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. W gwiazdorskiej obsadzie: Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Iwańska, Filip Bobek oraz Michał Sitarski.

„Kwartet” – 50-lecie spektaklu – Sala Koncertowa CKK Jordanki

Kwartet” to wyjątkowe widowisko, łączące w sobie znakomite aktorstwo, zmienność konwencji, nieustające niespodzianki i dużą dawkę dobrego humoru. W tym sezonie mamy do czynienia z pięćdziesięcioleciem spektaklu, który skradł już serca ogromnej liczby widzów! „Kwartet” po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1973 roku, kiedy to jego premiera odbyła się w zespole muzyki współczesnej MW2. W tym roku mamy przyjemność oglądać to widowisko ponownie – jest to doskonałe połączenie teatru oraz muzyki w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Na scenie zobaczymy z kolei Andrzeja Grabowskiego, Jana Frycza, Jana Peszka oraz Mikołaja Grabowskiego. Na widowisko zapraszamy do Sali Koncertowej CKK Jordanki.

„Kiedy kota nie ma…” – Aula UMK

Kiedy kota nie ma…” to brytyjska komedia sytuacyjna, w której mamy przyjemność obserwować bieg komicznych wydarzeń, dziejących się w naprawdę dynamicznym tempie! Ten spektakl to ogromna dawka dobrego humoru i gromkiego śmiechu. Dwa angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem, podróż poślubna do Saint Tropez, mąż fajtłapa, szwagier seksoholik, zmanierowana zamożna siostra, piękna 20-latka z myślami samobójczymi… „Kiedy kota nie ma…” to widowisko, w którym losy przedstawionych bohaterów są nie do przewidzenia. Jeśli lubicie zaskakujące pomysły oraz nade wszystko śmiać się, zdecydowanie powinniście wybrać się na ten spektakl. Wydarzenie odbędzie się w Auli UMK w Toruniu.

„Między łóżkami” – Sala Koncertowa CKK Jordanki

Między łóżkami” to komedia Norma Fostera, na którą składa się sześć epizodów przedstawiających nie tylko zabawne, ale też wzruszające losy mieszkańców małego miasteczka w Kanadzie. Sześć różnych pokoi, sześć łóżek, dwie godziny i losy kilkorga interesujących bohaterów: pary 50-latków przystających na uprawianie seksu na antenie radiowej, włamywacza zawodowca i księgowego amatora, starzejącej się gwiazdy rocka Tommy’ego Quicka oraz jego młodej, zadurzonej w nim fanki, szefa klubu go-go chcącego zwolnić niekompetentną striptizerkę, wiecznie błądzącej taksówkarki i innych – tak właśnie podsumować można „Między łóżkami”. Jest to spektakl zabawny, a zarazem wzruszający – to po prostu dawka dobrego teatru.

„Dobrze się kłamie” – Sala Koncertowa CKK Jordanki

Dobrze się kłamie” to spektakl opowiadający o grupie przyjaciół, która pewnego wieczoru postanawia podzielić się ze sobą wzajemnie sekretami… Ukrytymi w swoich telefonach! Co wydarzy się, gdy nasi bohaterowie poznają treści wysyłanych przez siebie SMS-ów oraz powiadomień z Facebooka? Czy prawda wyjdzie na jaw? Który z przyjaciół ma coś do ukrycia, a który zataja jedynie niewiele znaczące fakty? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się, oglądając „Dobrze się kłamie”, czyli pełen humoru spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. W obsadzie m.in.: Olga Bołądź, Jakub Wieczorek, Marcin Perchuć i wielu innych, znakomitych aktorów. Na spektakl zapraszamy do Sali Koncertowej CKK Jordanki.

„Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” – Sala Koncertowa CKK Jordanki

Doskonała komedia autorstwa Robina Hawdona, „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” to inteligentna historia o dylemacie miłosnym i sporze serca z rozumem. Spektakl opowiada historię bohaterów, którzy już za chwilę mają zamiar stanąć na ślubnym kobiercu – to właśnie w tym czasie zaczynają zadawać sobie egzystencjalne pytania. Co będzie lepszym wyborem: małżeństwo z rozsądku czy z miłości? Każdą z przedstawionych postaci dotykają nieco inne rozterki – niektóre z opowieści bawią, a niektóre wzruszają… „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” to historia pełna błyskotliwych dialogów, zabawnego humoru i wielu ważnych pytań. Na spektakl zapraszamy do Sali Koncertowej CKK Jordanki.

Site Footer