Największe gwiazdy w najgorętszy weekend maja – Polsat Superhit Festiwal 2020 w Sopocie

Opera Leśna w Sopocie to miejsce już owiane legendą. Doskonała akustyka i piękna lokalizacja właściwie w samym lesie, na skraju parku krajobrazowego, czyni ją miejscem pielgrzymki większości fanów polskiej muzyki. Ostatnia modernizacja z 2012 roku uczyniła Operę całkowicie nowoczesnym obiektem, przystosowanym do największych imprez koncertowych w Polsce. Od prawie 60 lat miejsce ma tu słynny Sopot Festiwal, a w ostatnich latach dołączyła do niego inna, zaczynająca urastać do ogromnych rozmiarów impreza muzyczna.

Polsat SuperHit Festiwal to 3-dniowa impreza koncertowa, która zapoczątkowana została w 2015 roku i przez 4 lata budowała swoją pozycję jako najlepszy festiwal z popularną muzyką polskich wykonawców. W repertuarze corocznych festiwali zastąpił popularny wśród fanów muzyki TOP trendy, ale nie zmienił jego założeń. Na Polsat SuperHit Festiwal nadal występują tylko najpopularniejsi wykonawcy z danego roku.

Naj, naj i naj. Koncerty tylko najlepszych polskich wykonawców

Każdy z 3 dni Polast SuperHit Festiwalu jest przeznaczony dla artystów wyróżnionych w inny sposób. Jeśli mielibyśmy sprowadzić esencję całej imprezy do wspólnego mianownika – artyści zaproszeni na ten wyjątkowy weekend do Sopotu to ci cieszący się najlepszymi wynikami. W czym dokładnie? Tutaj zakres oceny jest bardzo szeroki, bowiem w nowej formule twórcy festiwalu biorą pod uwagę każdą możliwą formę dystrybucji muzyki.

Tak więc na scenie Opery Leśnej znajdziemy artystów z największą liczbą sprzedanych płyt w roku czy najczęściej odtwarzanymi piosenkami w radiu. Jednak SuperHit Festiwal idzie z duchem czasu i docenia rolę internetu we współczesnej dystrybucji muzyki. Dlatego też na deskach sopockiej sceny wystąpią także artyści z największą liczbą wyświetleń na YouTube, największą liczbą odtworzeń utworów na Spotify i kilku podobnych kryteriach nowoczesnej dystrybucji. Nie zmienia się jedno – będą to najpopularniejsi wykonawcy w danym roku w naszym kraju.

Jak było w zeszłym roku i kto może wystąpić na SuperHit Festiwal 2020?

Trzeba sobie powiedzieć, że poprzednia edycja Polast SuperHit Festiwal wysoko zawiesiła poprzeczkę. W 2019 roku w Operze Leśnej wystąpili naprawdę znani wykonawcy, można powiedzieć „grube ryby” polskiej branży muzycznej. Pierwszego dnia, czyli podczas Koncertu Platynowego, gwiazdy oglądało aż 2,2 miliona widzów. Tego dnia wystąpili wykonawcy z największą sprzedażą płyt w roku 2019, czyli ich krążki osiągnęły status Platyny. Żeby uzmysłowić sobie, jak dobry był to dzień dla muzyki, wystarczy wymienić artystów występujących wtedy w Sopocie: IRA, Maleńczuk, Dżem, Michał Szpak, Varius Manx czy B.R.O. Taka lista obecności dałaby piątkę na każdym wykładzie!

Z reguły organizatorzy przygotowują tego dnia coś specjalnego, i nie inaczej było poprzedniego maja. Wtedy aż zatrzęsło się od sentymentu i … tupotu tysięcy stóp. 50-lecie swojego debiutu na sopockiej scenie obchodziła Maryla Rodowicz, która dała popisowy koncert, a swoje urodziny w najbardziej możliwie efektowny sposób wyprawiła sama Agnieszka Chylińska. Jak mówili o tym dziennikarze – największa domówka w Polsce! A to nie koniec, bo tego samego dnia, prócz koncertów najlepiej sprzedających się artystów, urodzin Chylińskiej i jubileuszu Rodowicz fani mieli okazję być świadkami:

  • 40-lecia legendarnego zespołu bluesowego Dżem,
  • 30-lecia Varius Manx,
  • 10-lecia ikony młodego pokolenia reggae, czyli Kamila Bednarka.

Całość uświetnia zawsze charyzmatyczny i rozpoznawalny prowadzący – wtedy był to Michał Szpak. A kto będzie tym razem? Przekonajcie się sami i kupcie bilety na ten majowy weekend!

Kup bilety na 1 dzień Festiwaluhttps://biletyna.pl/koncert/Polsat-SuperHit-Festiwal/2020-Dzien-1

Drugi dzień, czyli największe radiowe hity

Chociaż mogłoby się wydawać, że młodsze pokolenia muzyki słuchają już tylko w internecie, to radio nie poddaje się i co roku notuje rewelacyjne wyniki wśród liczby słuchaczy. Dlatego też na sopockiej scenie podczas Polast SuperHit Festiwalu nie może zabraknąć tych, których najchętniej słuchaliśmy podczas stania w korkach, podróży samochodem, w pracy lub krojąc cebulkę na obiad. Drugi dzień festiwalu to Radiowy Hit Roku.

Fani przed telewizorami i na widowni Opery Leśnej usłyszą najczęściej odtwarzane piosenki w radiach podczas danego roku. W 2019 na scenie zagościły takie osobistości jak Gromee, Komodo czy C-bool, dając upust elektronicznym emocjom, tworząc niesamowitą dyskotekę wśród widowni. Fanom spokojniejszych rytmów rozrywkę zapewnił niezawodny zespół Feel, paweł Domagała, Michał Szczygieł czy Grzegorz Hyży. Jednak prawdziwym hitem i ozdobą tej części dnia był Sławomir ze swoim hitem nad hitami – „Miłość w Zakopanem”. Nie musimy chyba mówić, jaki ogień wywołał na widowni zaledwie mówiąc „cześć, tu Sławomir”.

A to nie wszystko, bo jak zdążyliście się już przekonać, każy dzień SuperHit Festiwalu trwa od rana do nocy. Dosłownie – od 9 rano każdego dnia będzie prowadzona transmisja na żywo ze studia znajdującego się… na sopockiej plaży. Popularni w showbiznesie prowadzący zapewnią dawkę informacji i humoru podczas rozmów z gwiazdami od samego rana. A pod koniec czeka nas prawdziwa bomba, czyli koncert specjalnego gościa. W zeszłym roku był to legendarny zespół Akcent, czyli Zenek Martyniuk i jego przeboje takie jak „Gwiazdka” czy „Przez Twe oczy zielone”. Można się spodziewać, że i w tym roku organizatorzy festiwalu zapewnią rozrywkę, angażując w sobotni wieczór naprawdę ogromną gwiazdę polskiej muzyki.

Kup bilety na 2 dzień Festiwaluhttps://biletyna.pl/koncert/Polsat-SuperHit-Festiwal/2020-Dzien-2

Trochę humoru na koniec Festiwalu

I wydawać by się mogło, że skoro to muzyczna impreza, to Polsat SuperHit Festiwal będzie się ograniczał zaledwie do występów artystów z branży. Całe wydarzenie to po prostu zbiór najpopularniejszych i najlepszych twórców z całej Polski więc… trzeciego dnia szczególnie ucieszą się fani kabaretów.

Od początku ostatni dzień zatytułowany jest „Sopocki Hit Kabaretowy”, tworząc z niego odłączną konkurencję, gdzie zmagają się ze sobą ekipy prezentujące najlepsze stworzone przez siebie skecze. Patrząc na obsadę, można by pomyśleć, że to event dedykowany od podstaw kabareciarzom. Na scenie bowiem rok temu ujrzeliśmy takie tuzy jak Kabaret Neo-Nówka, Ani Mru-Mru, Smile czy Młodych Panów. I jak zwykle już podczas Polsat SuperHit Festiwal, gospodarzem wieczoru i konferansjerem będzie ktoś nietuzinkowy, zdolny porwać publiczność lub rzucić ciętym żartem. Rok temu był to Piotr Bałtroczyk, Marcin Wójcik i Adrianna Borek – kto w tym roku porwie widownię? W tym roku Polsat SuperHit Festiwal odbędzie się w dniach 22-24 maja – rezerwujcie te daty w swoich kalendarzach, kupujcie bilety i jedźcie do Sopotu, by bawić się w rytm najlepszych polskich hitów!

Kup bilety na 3 dzień Festiwaluhttps://biletyna.pl/koncert/Polsat-SuperHit-Festiwal/2020-Dzien-3-Kabareton

Site Footer