Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz ruszają w trasę promocyjną „Żyć się chce”

Alicja Majewska, autorka takich przebojów, jak „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Jeszcze się tam żagiel bieli”, powraca na scenę! Wraz z wieloletnim przyjacielem i kompozytorem, Włodzimierzem Korczem oraz przy akompaniamencie Warsaw Opera Quartet, artystka będzie promować materiał z najnowszego albumu „Żyć się chce”. To wyjątkowa gratka dla fanów, którzy mogą liczyć zarówno na sentymentalną podróż i przypomnienie ponadczasowych hitów, jak i świeże aranżacje, prosto z nowej płyty.

Ikona polskiej piosenki

Wokalista pierwsze muzyczne kroki stawiała w zespole Partita, ale to fenomenalne wykonania utworów Hanki Ordonówny w jednym z telewizyjnych programów zapewniły jej popularność i możliwość nagrywania własnych piosenek. Artystka współpracowała z Teatrem na Targówku w Warszawie i współtworzyła audycję dla Studia 2.

Uwielbiana przez publiczność za pogodę ducha, charyzmę i niebanalny głos, Majewska szturmem podbijała polskie i zagraniczne sceny. Wielokrotnie wyróżniana w konkursach piosenki może pochwalić się chociażby Złotym Mikrofonem (przyznawanym przez Zarząd Polskiego Radia) czy Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W swojej muzycznej karierze miała okazję występować u boku takich artystów, jak Jerzy Połomski, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha czy Grzegorz Markowski, ale to z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem stworzyła niezwykły duet, który nieprzerwanie od ponad 40 lat dostarcza polskiemu przemysłowi rozrywkowemu wielkich przebojów. Z połączenia tych dwóch niezwykłych osobowości powstały między innymi piosenki: „Być kobietą”, „Jaki piękny świat”, „Dla nowej miłości” czy „Marsz samotnych kobiet”.

Nowy materiał

Artystka nie próżnuje – po ciepło przyjętej przez fanów i krytyków płycie „Wszystko może się stać”, 22 marca tego roku zaprezentowała nowy krążek zatytułowany „Żyć się chce”, który stanowi kwintesencję jej artystycznej dojrzałości. Na albumie znajduje się 13 utworów będących połączeniem optymizmu z refleksyjnością. To prawdziwa uczta dla fanów zarówno pod względem wokalu, warstwy muzycznej, o którą niezmiennie dba Włodzimierz Korcz, jak i lirycznej, bo autorami tekstów na płycie są chociażby Artur Andrus czy Andrzej Sikorowski.

Nowa płyta udowadnia, że Alicja Majewska w żadnym stopniu nie utraciła swojej wrażliwości. Szczególną uwagę zwracają dwie piosenki – „Żal niebieski” i „Przed nocą i mgłą”. Pierwsza z nich to poruszający hołd dla Zbigniewa Wodeckiego, w którym przypomniane zostaną największe przeboje nieżyjącego już artysty. Drugi utwór fani mogli kiedyś wychwycić w kultowym serialu „07 zgłoś się”. Na płycie pojawia się on jednak w wersji rozszerzonej i wzbogaconej o saksofon Henryka Miśkiewicza.

Alicja Majewska – koncerty 2019

Koncert Alicji Majewskiej to przede wszystkim muzyczne wrażenia na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że występy artystki cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było podczas wiosennej części trasy promującej album „Żyć się chce”, która zebrała entuzjastyczne recenzje.

Biletyna.pl zaprasza na jesienną część trasy Alicja Majewska „Żyć się chce”. Duet Majewska-Korcz w towarzystwie Warsaw Opera Quartet na sceny powróci już w październiku. Wokalistka otworzy swoje turnée koncertem w Świdnickim Ośrodku Kultury, a następnie wystąpi między innymi w Krakowie, Grudziądzu, Poznaniu, Katowicach, Stargardzie czy Słupsku. Bilety na te wydarzenia, to znakomity pomysł na prezent i wyjątkowa okazja do posłuchania na żywo zarówno nowego materiału, jak i dobrze już znanych, nieśmiertelnych przebojów. Szczegóły, daty, pełna lista miast i bilety dostępne są na naszej stronie.

https://biletyna.pl/koncert/Alicja-Majewska/i-Wlodzimierz-Korcz-oraz-Warsaw-Opera-Quartet-Zyc-sie-chce

Site Footer