Sezon festiwalowy czas zacząć! Przegląd topowych polskich festiwali w 2019 roku

Lato rozpieszcza nas wyczekiwanymi promykami słońca oraz masą pozytywnej energii i nadchodzących imprez! Największe polskie festiwale muzyczne w 2019 roku uatrakcyjnią nam artyści zarówno polscy, jak i gwiazdy z całego świata dając możliwość zatracenia się w swoich ukochanych kawałkach lub poszerzenia swoich horyzontów o nowe style i brzmienia.
Coraz większa popularność festiwali muzycznych w Polsce sprawia, że z roku na rok wciąż ich przybywa, a stale rosnąca frekwencja czyni je niezapomnianym przeżyciem i widowiskiem. Muzyka na żywo to nie tylko miejsce, w którym radość dają nam nasze ulubione gwiazdy i przemawiająca przez nie muzyka, ale również świetna okazja do poznania nowych i ciekawych ludzi.

TAURON NOWA MUZYKA

Buszujesz po internecie w poszukiwaniu elektro? Tauron Nowa Muzyka to obowiązkowa pozycja, której nie może zabraknąć na liście każdego miłośnika festiwali muzyki elektronicznej w Polsce. 3 dni niezapomnianej zabawy sprawią, że naładujesz energię i nabierzesz ochoty na więcej muzycznych imprez 2019 roku. Miejsce imprezy to niezmiennie Strefa Kultury w sercu Katowic. Przygotujcie się m.in. na: KRAFTWERK (3-D), SKEPTA, Apparat (live), Matthew Dear, Gaika, Lisa Morgenstern, RHYE, GusGus, Jazzanova (live), Yves Tumor, The Mouse Outfit, Fatima Al Qadiri (live), Bjarki (A/V live).

Tauron Nowa Muzyka 2019:

 • Gdzie: Katowice
 • Kiedy: 20-22 czerwca 2019
 • Bilety: 1-dniowe od 179 zł, 2-dniowe od 299 zł, 3-dniowe od 349 zł

MYSTIC FESTIVAL

2 dni, 3 sceny i 28 załadowanych po brzegi energią zespołów, które swoim brzmieniem wbiją Cię w ziemię! Mystic Festival znowu w Polsce pozwoli nam cieszyć się jedną z najlepszych imprez metalowych w kraju. Kto i z kim? Czekają na nas: Slipknot, In Flames, Amon Amarth, Powerwolf, Testament, Soulfly, Sabaton, Within Temptation czy King Diamond.

Mystic Festival 2019:

 • Gdzie: Kraków
 • Kiedy: 25-26 czerwca 2019
 • Bilety: od 309 zł

OPEN’ER

Impreza, której nikomu nie trzeba przedstawiać, prawdziwy crème de la crème wśród polskich festiwali. Cztery dni niezapomnianych wrażeń, genialna atmosfera, koncerty artystów z różnych gatunków muzycznych oraz mnóstwo pozytywnych osób. Największa impreza w Gdyni zaprasza ponad 140 tysięcy osób na zabawę do białego rana. Kogo usłyszymy? Vampire Weekend, Travis Scott, Swedish House Mafia, G-Eazy, Kodaline, Greta van Fleet, Rudimental, The 1975, Flatbush Zombies, J Balvin, Rosalia.

Open’er 2019:

 • Gdzie: Gdynia
 • Kiedy: 3-6 lipca 2019
 • Bilety: od 279 zł – jednodniowe, od 599 zł – karnet 4 dni

SUNRISE FESTIVAL

Festiwal, który stał się niemalże tradycją. Od blisko 17 lat cieszy festiwalowiczów różnorodnymi gatunkami muzycznymi na 5 scenach. W tym roku Sunrise Festival zmienia lokalizację na lotnisku w Podczelu. Tam również powstanie specjalne miasteczko SunCity z polami namiotowymi i domkami letniskowymi. Swoją muzyką festiwal ubarwią nam między innymi: Armin van Buuren, Marlo, Melo.Kids, Ben Nicky, Khomha, Paul van Dyk, Keltek, Zatox.

Sunrise Festival 2019:

 • Gdzie: Kołobrzeg
 • Kiedy: 19-21 lipca 2019
 • Bilety: piątek – 220 zł, sobota – 250 zł, niedziela 220 zł

POL’AND’ROCK

Festiwal szerzej znany pod nazwą Woodstock! Jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych nie tylko w Polsce, ale i na świecie, który przyciąga nie tylko muzyką, ale i jedynym w swoim rodzaju klimatem. Jak co roku od okrągłych 25 lat festiwal w Kostrzynie zapewni 3 dni pełne wrażeń, wspomnień na całe życie i artystów: Ziggy Marley, Skunk Anansie, Testament, Decapitated, Acid Drinkers czy Black Stone Cherry.

Pol’and’Rock 2019:

 • Gdzie: Kostrzyn nad Odrą
 • Kiedy: 1-3 sierpnia 2019
 • Bilety: brak

OFF FESTIVAL

Idealne miejsce dla wszystkich miłośników muzyki alternatywnej. W polskim grafiku festiwalowym figuruje już od wielu lat, a w 2018 roku nawet brytyjski dziennik „The Guardian” wyróżnił OFF Festival za jego unikalny klimat. Festiwal początkowo odbywał się w Mysłowicach, a od 9 lat możemy się nim cieszyć w Katowicach. Dyrektorem festiwalu jest były wokalista zespołu Myslovitz – Artur Rojek. Wśród artystów uświetniajacych wydarzenie znajdują się: Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet is Coming, Perfect Son, Lebanon Hanover, Boogarins, Bamba Pana & Makaveli, Aldous Harding, Neneh Cherry, Electric Wizard, Loyle Carner, Lotic: Endless Power, Phum Viphurit, czy Black Midi.

OFF Festival 2019:

 • Gdzie: Katowice
 • Kiedy: 2-4 sierpnia 2019

Site Footer