Wiosenne muzyczne różnorodności. Koncerty, polska muzyka i dobra zabawa w marcu

Wiosna sprzyja nie tylko częstszym wyjściom z domu. Pozwala także otworzyć się na muzykę, bo wraz z powrotem słonecznych dni to ona zaczyna grać w duszy. Zaczyna grać także w całym kraju, gdy zespoły ruszają w trasy koncertowe. W marcu nie zabraknie różnorodności muzycznych – od folku, przez blues zmieszany z popem, po muzykę ludową w nowoczesnej aranżacji. Sprawdźcie, gdzie pójść na koncert w marcu z Biletyną!

Delikatność i folk po angielsku – Lor w Starym Klasztorze

Stary Klasztor to już kolebka muzyki we Wrocławiu. Jeśli w mieście dzieje się coś muzycznego, to prawdopodobnie właśnie tam. Kameralny klimat, nastrojowa sala gotycka i… Lor. Chociaż zespół zadebiutował zaledwie 3 lata temu, teraz ma już wierną rzeszę fanów w całej Polsce. 4 dziewczyny, koleżanki ze szkoły i Internetu, postanowiły zrobić użytek ze swojego muzycznego talentu i założyły zespół. Lor zaistniał dzięki utworowi „Windmill”, co poskutkowało zaproszeniem zespołu do programu Dzień dobry TVN, a także na Spring Break Showcase, czy też Berlin Sessions. Utalentowane dziewczyny wystąpiły także jako support przed Aurorą, znaną na całym świecie norweską piosenkarką propagującą ochronę środowiska.

Mimo tak krótkiego stażu na rynku muzycznym Lor zdążył wydać płytę – w zeszłym roku ukazał się ich krążek „Lowlight”. Dodatkowego prestiżu dodają występy na takich festiwalach jak Open’er, OFF czy Orange Warsaw. W najbliższym czasie ukaże się kolejna płyta – EPka, którą Lor będzie promował podczas trasy koncertowej. Jednym z przystanków na tej trasie jest właśnie Stary Klasztor we Wrocławiu. Jeśli lubicie subtelne, wręcz idylliczne utwory utrzymane w folkowym klimacie – nie ma lepszego pomysłu na wieczór niż koncert Lor.

https://biletyna.pl/koncert/LOR

Koncert nie za miliony monet, ale z niesamowitymi emocjami. Mrozu i jego Aura Tour

Każdy choć raz słyszał wers „świecisz jak miliony monet”. Ten przebój przyniósł Mrozowi nie tylko rzeczone monety, ale też sławę w całej Polsce. Współpraca z takimi artystami jak Waldemar Kasta, Natural Dread Killaz, Junior Stress czy EastWest Rockers bardzo mocno rozwinęła go jako artystę i producenta. Mając na koncie 4 albumy studyjne, Mrozu rusza w trasę Aura Tour, promującą płytę o tym samym tytule.

Czego można się spodziewać po koncertach Mroza? Na pewno unikalnego połączenia kilku gatunków muzycznych: bluesa, soulu i rock’and’rolla. To także wulkan energii podczas występu na scenie – publiczność zawsze aktywnie uczestniczy w koncercie, bawiąc się jak na najlepszej imprezie. Poza nowymi piosenkami z albumu „Aura”, fani z pewnością ucieszą się, mogąc zaśpiewać takie hity jak „Jak nie my, to kto” albo „Nic do stracenia”. W marcu Mrozu ze swoją Aura Tour odwiedzi Gorzów Wielkopolski, Przecław, Katowice oraz Rzeszów. Nie możecie tego przegapić!

https://biletyna.pl/koncert/MROZU/Aura-Tour

Ludowa muzyka w nieznanym, nowym wydaniu. Zespół Baciary rusza w trasę

Podhale jest z nich dumne, a oni dumnie reprezentują je w całym kraju. Muzyka ludowa grana przez zespół Baciary stała się elementem rozpoznawalnym dla tego regionu. W 2002 roku Andrzej i Janusz Body postanowili rozsławić muzykę ze swoich okolic… nadając jej nowoczesne brzmienie. Mimo że Baciary występują w strojach ludowych i korzystają z typowych dla swojego regionu instrumentów, to nie sposób oprzeć się wrażeniu, że idą z duchem czasu. Zmienny skład nie przeszkadza im nieustannie dopasowywać muzykę do obecnych trendów.

W marcu ruszą w trasę po całym kraju. Odwiedzą między innymi Tarnowskie Góry, Leszno i Jastrzębie-Zdrój. Ich koncerty zawsze przyciągają mnóstwo słuchaczy – bawią się oni w rytm ludowych utworów, a także nowych wersji znanych hitów innych wykonawców. Baciary jak nikt inny potrafią nadać swojego rytmu takim hitom jak „Oczy zielone”, „Żyje się raz” czy „Nic do stracenia”. Zobaczcie, jak można bawić się w rytm ludowej muzyki w nowoczesnym wydaniu. Bilety dostępne już na naszej stronie.

https://biletyna.pl/koncert/Baciary

Site Footer