Jak będą wyglądały festiwale plenerowe 2021 w postcovidowej rzeczywistości?

Czy rok 2021 okaże się bardziej łaskawy dla fanów muzyki plenerowej? Czego możemy się spodziewać? Jakie będą obowiązywały obostrzenia? Koniecznie sprawdźcie, jak będą wyglądały festiwale muzyczne w rygorze sanitarnym i gdzie w tym roku pobawimy się na świeżym powietrzu.

Festiwale a koronawirus – jakich zmian możemy się spodziewać?

Ostatnie lata niestety nie były dla fanów festiwali i ich organizatorów zbyt łaskawe. Mimo iż wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon koncertowy, wciąż ciężko o całkowitą pewność, czy dopuszczalne będzie zorganizowanie dużych imprez i w jakim zakresie ewentualnie będą mogły się odbywać. Wiadomo na pewno, że jedno z największych muzycznych wydarzeń w Polsce, Open’er Festival, został oficjalnie przełożony na 2022 r. Mimo że to dopiero rok 2022 ma stać się dla festiwalowiczów bardziej łaskawym, już w tym sezonie będziemy w stanie bawić się w rytm muzyki na żywo, choć przy silnych ograniczeniach.

OD NOWA FESTIWAL

Ciekawym wydarzeniem będzie impreza odbywająca się 25 lipca w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie na jednej scenie spotkają się jedni z największych, polskich wykonawców muzyki rozrywkowej: Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow i Paweł Domagała. Po prawie 1,5 rocznej przerwie będziemy mogli wspólnie podziwiać niesamowite efekty specjalne, potężne nagłośnienie oraz niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat festiwalu Od Nowa. Ponieważ odbędzie się on w pełnym reżimie sanitarnym, w sprzedaży dostępne jest jedynie 50% miejsc na widowni.

RapTour

Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie odbywająca się już 25 czerwca w Ostródzie najlepsza ogólnopolska trasa hiphopowa – RapTour 2021, podczas której przedstawiciele młodego pokolenia udowodnią, że hip-hop łączy pokolenia. W trakcie wydarzenia będziemy mogli bawić się przy takich wykonawcach jak Kizo, Smolasty i OKI. Zapowiada się dużo dobrej muzyki, więc już teraz zadbajcie o swoje miejsce na widowni, ponieważ ze względu na obostrzenia sanitarne liczba miejsc będzie o połowę mniejsza niż zazwyczaj.

Festiwale muzyczne – obostrzenia

Wracanie do normalności sprzed pandemii to niestety proces bardzo powolny, co odbija się na takich imprezach jak festiwale niezwykle mocno. Ze względu na reżim sanitarny dostępnych jest mniej miejsc, a w trakcie imprezy musimy pamiętać o pewnych ograniczeniach, które mają zapewnić nam bezpieczną zabawę. Czego możemy się zatem spodziewać w nadchodzącym sezonie?

Między innymi, jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych, Pol’and’Rock Festival, ma odbyć się w formie hybrydowej tzn. zarówno offiline, jak i online. W tym roku bawić będziemy się w zupełnie nowym miejscu! Festiwal odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2021 r. na Lotnisku Makowice. Forma hybrydowa to kolejny pomysł na zabezpieczenie imprez przez organizatorów. Mimo iż planowanych jest jeszcze kilka wydarzeń plenerowych, musimy mieć na uwadze, że sytuacja związana z pandemią COVID-19 zmienia się dynamicznie, a poziom obostrzeń jest do niej dostosowywany. Istnieje też prawdopodobieństwo, że niektóre imprezy będą otwarte jedynie dla osób w pełni zaszczepionych.

Podsumowując najnowsze informacje, od 15 maja możemy brać udział w wydarzeniach kulturalnych, jednak z uwzględnieniem 50% obłożenia. Organizacja imprez plenerowych również jest już dozwolona – od 26 czerwca koncerty w obiektach na świeżym powietrzu będą mogły przyjmować do 50% widzów. Potwierdziły się więc prognozy i liczne zapowiedzi organizatorów.

Musimy jednak pamiętać, by zachować wszelkie środki ostrożności. Co będzie egzekwowane podczas plenerowych imprez muzycznych? Przede wszystkim odstęp wynoszący 1,5 metra będzie absolutną podstawą, dodatkowo uczestnicy najprawdopodobniej będą musieli zakrywać usta oraz nos. Na terenie festiwalu od 13 czerwca jest dozwolona także sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia.

Co wziąć na festiwal muzyczny, aby czuć się bezpiecznie?

Przede wszystkim należy pamiętać, że mimo luzowania obostrzeń, nakaz zasłaniania ust oraz nosa wciąż obowiązuje w miejscach wzmożonego ruchu. Na festiwalach również będziemy musieli o tym pamiętać, zatem warto zabrać ze sobą komplet jednorazowych maseczek, które będziemy mogli wymieniać co kilka godzin. Doskonale sprawdzą się również płyny do dezynfekcji rąk oraz kremy nawilżające, by zapobiec ich nadmiernemu wysuszaniu. Pozostały niezbędnik festiwalowicza pozostaje oczywiście bez zmian. Warto wziąć ze sobą m.in. powerbank, apteczkę pierwszej pomocy, pelerynę przeciwdeszczową i saszetkę na portfel, klucze, czy dokumenty.

Site Footer