spektakl
Klimakterium ... i już

spektakl

Klimakterium ... i już

Klimakterium ... i już - Bilety na spektakl teatralny

Klimakterium ... i już - Tarnów Teatr im. Ludwika Solskiego | Bilety na spektakl teatralny

"Klimakterium ... i już" (coś między kabaretem, musicalem a farsą)

Spektakl "Klimakterium... i już" to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia. Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki "Kuba, wyspa jak wulkan".

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany.Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:

PAMELA: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
MALINA: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Jolanta Chełmicka
KRYCHA: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda
ZOSIA: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Tarnów

Recenzje

Wspaniały czas spędzony w Teatrze. Uśmiech nie schodził z naszych twarzy, wspaniała gra aktorska, świetnie napisany scenariusz i mimo paru znanych już dowcipów, które weszły do codziennego języka, uważam spektakl za warty obejrzenia
Izabela 20.03.2019 21:11
Rewelacja. Jestem zachwycona . Spektakl pełen humoru, wspaniałych piosenek i mistrzowskiej gry aktorskiej. Polecam zarówno kobietom jak i mężczyznom. Już nie mogę się doczekać, kiedy pojawią się w sprzedaży bilety na 2 część.
Wesołe podejście do upływających lat :) Zabaw doskonała. Następnym razem zabiorę mamę i teściową . Mile spędzony wieczór. Polecam. Na prawdę warto.
Agnieszka 10.03.2019 19:30
Wspaniała zabawa i gra aktorska!
Wspaniałe wydarzenie, super się bawiłyśmy. Dużo śmiechu , zabawy i doskonałej gry aktorskiej. Już planujemy druga cześć. Dziękujemy
Fantastyczny występ! Świetnie zagrany i zaspiewany, doskonała obsada, cudowny wieczór, polecam gorąco, nie tylko po "50 - stce" ;-)
Spektakl o dużej ilości humorystycznych scen, dobra zabawa, warto zobaczyć
Justyns 10.03.2019 08:30
Wieczór znakomity, bawiłyśmy się wyśmienicie, dziękujemy. Brzuszki od śmiechu jeszcze dziś nas bolą.
Super zabawa - polecam.
Nie polecam zakupów na tej stronie., ponieważ nie można zwrócić biletów. Zakupiłam bilety dawno bardzo. Przed spektaklem tydzień chciałam zwrócić . I zakupić 3 bilety i zakupić jeden . Pani odpowiedziała że to nie możliwe. NIE KUPOWAĆ internetowo z bilety.pl. Ostrzegam aby też nie kupować miejsc w 13,14,15, w rzędzie 14,15,16 gdyż nic nie widać na scenie. Jestem rozczarowana. Zapłaciłam 255 zł. I nie wiele widzialam.
Super spektakl, relaks gwarantowany :)
Rewelacja .. czekam na 2
I publiczność i aktorzy bawili się znakomicie, a takie interakcje wyzwalają inne stany świadomości w czasami smutnym, otaczającym nas świecie.
Występ był super !!!!! Dawno się tak nie uśmiałam 😂 Polecam bardzo , szczegolńie dla wszystkich pań . Na pewno pójdę na druga cześć spektaklu , który odbędzie się w maju . 😉
Spektakl rewelacyjny, bawiliśmy się świetnie.
Spektakl bardzo śmieszny, wesoły. Super aktorki. Jestem bardzo zadowolona :)
Milena słabiej grana przez aktorkę do przerwy; potem nastąpiła zmiana aktora.
bawiøam sie ßwietnie. polecam szczególnie po 50 -tce
Bawiliśmy się dobrze, ale pomyłką organizatora była sprzedaż biletów w skrajnych sektorach widowni która jest kongresowym audytorium a nie sceną teatralną, gdzie widać scenę pod kątem 90 stopni a dodatkowo widok jest zasłaniany przez rozstawione światła.
Ekstra było. Uśmiałam się do łez. Dwuczęściowy wspaniały spektakl. W sumie ponad 2 godziny zabawy na wysokim poziomie. Teksty, piosenki, wykonanie - idealne połączenie i cudnie zagrane i zaśpiewane.
Cudowna zabawa, świetne aktorki,muzyka, piosenki, teksty. Zachęcam wszystkich, uśmiech nie schodzi z ust. BRAWO BRAWO BRAWO
Spektakl- rewelacyjny!!!!Dziękuje za zabawny i wspaniały wieczór.Wiele z niego wyciągnęłam wniosków. POLECAM!!! Ubaw po pachy!!!
Było super !!!
Spektakl rewelacyjny, świetnie się bawiłam. Poruszana problematyka zwiazków damsko-meskich oraz przemijania jest ponadczasowa. Byłam z córką nastolatką i jej również przedstawienie bardzo sie podobało. Zakupiłysmy nawet płyte DVD i oglądamy w wolnych chwilach. Gorąco polecam , naprawdę warto !
Madzia 05.11.2018 08:50
Profesjonalizm Aktorek, wyśmienita zabawa, inteligentne dialogi. Potrzebowałam takiego kontaktu, nabrałam pozytywnej energii, śmiałam się do łez. Polecam z całego serca ten spektakl.
dziękuję! Było suuper!!!
Fantastyczna zabawa, byłyśmy po raz kolejny. Wszystkie kobietki super :)
Super przedstawienie.... Pani Duda rewelacyjna!!!
WIĘCEJ
ZWIŃ