spektakl Teatr Capitol - Spektakle

Klimakterium ... i już

spektakl Teatr Capitol - Spektakle

Klimakterium ... i już

Klimakterium ... i już - Bilety na spektakl teatralny

"Klimakterium ... i już" (coś między kabaretem, musicalem a farsą)

Spektakl "Klimakterium... i już" to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia. Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki "Kuba, wyspa jak wulkan".

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany.Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:

PAMELA: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
MALINA: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Jolanta Chełmicka
KRYCHA: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda
ZOSIA: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka

CZYTAJ WIĘCEJ

Inne wydarzenia powiązane z Klimakterium ... i już

Bilety

Recenzje i opinie: Klimakterium ... i już

Rewelacyjny spektakl!!! Nawet mój mężczyzna, który podchodził z rezerwą, twierdząc, że to spektakl dla kobiet stwierdził, że dawno się tak nie ubawił i poleca wszystkim panom. 🙂
Wspaniałe chwile cudowny kimat.
Nie da opisać słowami jak miły to był wieczór i ile śmiechu przy tym.
Super, swietnie
Wspaniała atmosfera! Dawno się tak super nie bawiłam. Polecam serdecznie. Wracajcie szybko do Włocławka :))))
Czwőrka dziewczyn tak wspaniała , ze się smiała cała sala.A i U i O z kreską były tez super groteską.
Cudownie się bawiłam.
Super przedstawienie. Doborowa obsada, rewelacyjne dialogi. Polecam.
Spektakl rewelacyjny, dawno się tak nie uśmiałam, świetna gra aktorska, wielkie poczucie humoru i dystans do siebie, jestem zachwycona 😁
Bezwzględnie polecam! To trzeba zobaczyć! Nabrać dystansu do siebie, do nowych ułomności ;)
Wspaniała sztuka, wspaniałe aktorki, wspaniała zabawa, wspaniałe spędzony czas.
Wspaniała gra aktorska,olbrzymia dawka chumoru,było wspaniale.
Cudowne przedstawienie. Dawno tak nie płakałam ze śmiechu. Widowisko dla tych starszych jak i młodszych. Polecam wszystkim. Gra aktorska na najwyższym poziomie
Super spektakl, przednia zabawa, mnóstwo humoru i rewelacyjna Pani Jodłowska.
Rewelacja. Dawno się tak dobrze nie bawiłam.
Świetny występ nie tylko dla seniorów. Dużo młodsi tez bawią się świetnie. Na końcu niepotrzebnie doszło do swego rodzaju manifestu politycznego. Jedna z piosenek dedykowana była była wyznawcom słów "Ani jednej więcej! Nie chcę, aby za moje pieniądze, ktokolwiek próbował mną manipulować! Drogie Panie Aktorki, w Waszym wieku nie wypada utożsamiać się z symbolami przypominającymi pioruna, i ze wszystkimi brudami, które się z tym wiążą. Nie idźcie drogą Barbary Kurdej - Szatan, bo tylko na tym stracicie. Drugiej części, która będzie w Wałbrzychu w maju 2022, ze względu na ten incydent, nie obejrzę. A czerwone miasto będzie Was znów gorąco oklaskiwać :). To będą ci, którzy o władzę, tak jak Wy, walczą poza urnami wyborczymi, a więc nie szanują wyników legalnych wyborów do władz różnych szczebli. Tupnijcie nogami... i już!
Było super! Polecam!! Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę klimakterium menopauzy szał!!! :)
Było fantastycznie
Fantastyczna rozrywka !!! 3 godziny śmiechu. Jeszcze dziś chodzę i uśmiecham się do siebie jak sobie przypomnę wczorajszy występ ;) Polecam!!!
Rewelacyjna gra aktorska i dialogi , świetna zabawa
Spektakl na wysokim poziomie:) to moja druga przygoda z Klimakterium... i już; po latach zapragnęłam ponownie zobaczyć i ani trochę nie załuję :) polecam każdemu!
Dorota 15.11.2021 14:37
Nie pamiętam tak doskonałej sztuki z taką dużą dawką humoru. Doskonała zabawa , z czystym sercem polecam wszystkim kto jeszcze nie zna tego spektaklu. Jestem częstą bywalczynią Krakowskich teatrów ale nigdzie nie uśmiałam się tak jak na tym spektaklu. Doskonała gra wspaniałych aktorek. Wykupiłam już bilety na drugą część w marcu w 2022 roku. Nie mogę się doczekać. Dlaczego takie spektakle które potrafią rozśmieszyć do bólu brzucha, organizowane są raz do roku. Chciałam polecić znajomym ale nie ma już tej sztuki. Musza czekać do następnego roku ? Wiem że można zobaczyć po wykupieniu online ale jednak bezpośredni kontakt z aktorem to wspaniałe przeżycie. Dziękuję za doskonałe trzy godziny oderwania mojego umysłu od realiów od obecnej sytuacji w naszym kraju. Polecam i pozdrawiam.
Wspaniałe przedstawienie,GORĄCO POLECAM nie tylko dojrzałym kobietom ale również dojrzałym parom :o)
Kasztanek 15.11.2021 09:59
Fantastyczne! Byłam z mężem, oboje bawiliśmy się świetnie, ze śmiechu płakałam kilka razy. Doskonały na poprawę humoru w listopadowy ponury wieczór.
Joanna 15.11.2021 08:59
Świetny, dowcipny występ, bardziej kobiecy niż męski, stąd przewaga na widowni, ale polecam każdemu.
Joanna 15.11.2021 08:57
Płakałam ze śmiechu. Spektakl rewelacyjny :)
SUPER. śmieszne, mądre, prawdziwe
KRAKOWIANKA 15.11.2021 08:38
świetne!
KATARZYNA 15.11.2021 08:34
Bardzo dobre przedstawienie. Świetnie się bawiłam.
Prześmieszna wspaniała komedia. Humor w punkt. Wspniała gra aktorska. Usmiałem się do łez.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl