Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

MTP - Poznań Congress Center - Sala Ziemi - Poznań

Głogowska 14, 60-101 Poznań

SPRAWDŹ WYDARZENIA
Targi poznańskie (MTP) informacje

Międzynarodowe Targi Poznańskie istnieją od 1921 r. i z pewnością są liderem wśród ośrodków targowych oraz największym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiadają ok. 55% udziałów w rynku targowym w Polsce. Należą też do organizacji skupiających liderów z całego świata w roli założyciela.
Obiekt należący do grupy MTP znajduje się przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu. W kompleksie MTP Poznań jest zawarte aż 16 pawilonów w wysokim standardzie o dużej powierzchni. Łącznie jest to prawie 35 tys. m2 terenu otwartego i ponad 110 tys. m2 w halach wystawienniczych. Do tego posiada 81 nowoczesnych sal konferencyjnych. W dodatku na obszarze Poznań MTP można podziwiać wiele zabytków architektonicznych. Należą do nich m. in. Hala Reprezentacyjna, Pałac Targowy, Wieża Górnośląska, Dom Administracyjny oraz Hala Przemysłu Ciężkiego.

Sala Ziemi Poznań MTP

Sala Ziemi zwana również Salą plenarną Międzynarodowych Targów Poznańskich jest w czołówce najlepszych sal operowych i koncertowych pod kątem akustyki w całej Polsce. Jest zlokalizowana na drugiej kondygnacji Poznań Congress Center i idealnie nadaje się do organizacji koncertów, kongresów, bankietów i wydarzeń specjalnych. Sama pomieści blisko 2000 osób, ale jest też opcja bezpośredniego połączenia z kompleksem czterech pawilonów MTP. W takiej konfiguracji możliwe jest jednoczesne organizowanie eventów dla blisko 20 000 osób. Co ciekawe Sala Ziemi może być zaaranżowana do układu kinowego, forum albo z podziałem na dwie sale. Daje to naprawdę wiele udogodnień dla przeróżnych wydarzeń.

Historia powstania Targów

To w 1917r. podczas zjazdu Związku Towarzystw Kupieckich w Poznaniu zrodziła się idea zorganizowania targów w Poznaniu. Targów, które byłyby międzynarodowe i byłyby odwzorowaniem Targów Lipskich. Kilka lat później, w roku 1921 pomysł został ucieleśniony. Od 28 maja do 5 czerwca odbywał się tak zwany I Targ Poznański, którego dyrektorem był Mieczysław Krzyżankiewicz. Aż do roku 1925 w targach brali udział jedynie polscy reprezentanci. Pierwsze targi o charakterze międzynarodowym miały miejsce w 1925.

Technologia High-Tech:

Dużym atutem Sali jest wyposażenie w najnowocześniejsze systemy audiowizualne. Wsparte jest to już wcześniej wspomnianą wyśmienitą akustyką. Sala posiada 120 metrowy ekran multimedialny. Możliwe jest odtwarzanie obrazu w jakości full HD na nim oraz na innych mniejszych monitorach. Poza ekranem wyposażona jest w nagłośnienie konferencyjne i kinowe renomowanej marki sprzętu audio, kamery podglądowe, kompleksowo wyposażone reżyserki oraz oświetlenie sceniczne. Te poszczególne elementy składają się w harmonijną całość spełniającą warunki organizacji spektakli, koncertów, koncertów symfonicznych jak i kongresów naukowych.

Dojazd do Sali Ziemi

Wjazd na teren MTP oraz odszukanie miejsca parkingowego w okolicy Sali Ziemi jest możliwe od strony ul. Śniadeckich. Oczywiście koszty przebywania na miejscu parkingowym, lokalizacje miejsc postojowych czy też godziny otwarcia mogą ulegać zmianom. Zależne jest to od wielkości i charakteru wydarzenia odbywającego się na terenie MTP.