Krystian Ochman

Młody artysta jest odkryciem 2020 roku. Jego występ w the Voice of Poland zachwycił jurorów, co poskutkowało dołączeniem Ochmana do drużyny Michała Szpaka i zwycięstwem w finale 11 edycji programu. Artysta wyróżnia się na tle innych młodych polskich artystów nietypowym dla muzyki rozrywkowej brzmieniem, które jest wynikiem nauki śpiewu klasycznego na Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2021 roku zdobył Nagrodę Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Konkursie Piosenki Polskiej w Opolu. W tym roku Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Artysta z muzycznym rodowodem

Krystian Ochman urodził się w Merlose w Stanie Massachusetts. Jego rodzice przeprowadzili się do Stanów jeszcze w czasach komunistycznych. Zadbali jednak o to, by tradycje polskie i muzyczne były w rodzinie kultywowane.  Artysta ma bowiem muzyczny rodowód, który z pewnością ma mocne oddziaływanie na to kim jest. Jego dziadek był śpiewakiem operowym występującym od 1960 roku jako solista w Zespole Pieśni i Tańca AGH Krakus. Wiesław Ochman ma też na koncie karierę międzynarodową. To właśnie dziadek namówił Krystiana na naukę śpiewu. Dostrzegł jego talent na występie w szkolnym przedstawieniu. Ojciec natomiast jest klawiszowcem w zespole Róże Europy.

Ochman – Trasa koncertowa

Sukces telewizyjny Ochmana  szybko został przekuty w debiutancki krążek pod tytułem „Ochman”, który spotkał się z przychylnymi recenzjami.  Pierwsze single pojawiły się niedługo po zwycięstwie w The Voice Of Poland. Artysta od początku wiedział, jaką muzykę chce tworzyć, co przełożyło się na szybkie powstanie debiutanckiego albumu. Kompozycja 11 utworów oddaje w stu procentach twarz artysty.  Urzekający śpiew ze słyszalną emisją klasyczną, ale także zmiksowany z emisją rozrywkową sprawia, że współczesne aranżacje są spójne z jego stylistyką. To jeden z najbardziej oryginalnych młodych artystów polskiej sceny muzycznej, którego twórczość jest na światowym poziomie.  Najbardziej znanym utworem Krystiana Ochmana jest singiel „Światłocienie”, kolejnym nieustępującym kroku temu pierwszemu to „Wielkie Tytuły”. Artystę można będzie usłyszeć na żywo w największych miastach Polski.

Harmonogram

28.02.2022 godz.19:00             Warszawa  Teatr Muzyczny ROMA

05.03.2022 godz.19:00             Katowice Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek

08.03.2022 godz. 18:00            Cieszyn  Teatr im. A.Mickiewicza

11.03.2022 godz. 19:00            Kraków  Kino Kijów

21.03.2022 godz. 19:00            Gdańsk  Polska Filharmonia Bałtycka

31.03.2022 godz. 19:00            Toruń  Sala Koncertowa CKK Jordanki

Site Footer