Letnie Festiwale – ruszyła już sprzedaż na pierwsze festiwale

Chociaż za oknem zrobiło się mroźno i nic nie wróży zamiany kurtek na bluzy czy koszulki z krótkim rękawem, można już zacząć planować swoje wakacje. A jest co upychać w kalendarz, bo polskie lato będzie stało pod znakiem naprawdę gorących festiwali – i to nie tylko ze względu na coraz wyższe temperatury powietrza. Nawet jeśli nie jesteście stałymi bywalcami festiwali muzycznych i kabaretowych, warto rozpocząć swoją przygodę właśnie od tego lata. Sprzedaż biletów już ruszyła, a patrząc na składy personalne… lepiej się pospieszyć, bo rozejdą się niczym chłodne piwo w upalny dzień na plaży w Sopocie!

Największy festiwal tego lata w Polsce! TOP of the TOP Sopot Festival z niesamowitym line-upem

I właśnie od Sopotu zaczniemy nasze festiwalowe przygody. Znany równie dobrze jak ten opolski, festiwal w Opolu z roku na rok przybiera coraz to nowszą, bardziej spektakularną formę. W tym roku, jeśli mieliście jakieś oczekiwania, organizatorzy TOP of the TOP Sopot Festival na pewno je przebili.

Festiwal będzie trwał od 13 do 16 sierpnia, a każdy dzień będzie stał pod znakiem innych rytmów. Nieco dojrzalsi fani muzyki na pewno zakupią bilety na 13. sierpnia, który sygnowany jest jako „FOREVER YOUNG”. Wtedy to na scenę wkroczą prawdziwe gwiazdy ubiegłych dekad. Dość powiedzieć, że usłyszymy na żywo Bonnie Tyler ze swoimi hitami, takimi jak „Total Eclipse of the heart”, a uzupełnieniem stawki będą takie osobistości jak John Parr, Katrina (Ex Katrina & The Waves) czy Jennifer Paige ze swoją ponadczasową piosenką „Crush”. To również doskonała okazja dla młodszych fanów do zabawy w rytm dawnych czasów. Polską reprezentacją będą tacy artyści jak Agnieszka Chylińska, ponadczasowe Perfect, Lombard, Sztywny Pal Azji czy Acid Drinkers. O tym, że każde pokolenie ma własny czas zapewni widownię Kombi, a na scenę wskoczy także Felicjan Andrzejczak.

Drugi dzień to energia, energia i jeszcze raz energia. Wybawimy się przy utworach uznanych już artystów muzyki rozrywkowej – na scenie zagoszczą Cleo, Kayah, Edyta Górniak, Sylwia Grzeszczak czy Ewa Farna. Młodzieńczej energii dodadzą Baranovski, Sarsa, Margaret i wschodząca gwiazda polskiej muzyki – Roksana Węgiel. Jeśli potrzebujesz potupać nogą i poskakać – nie ma lepszego wyboru na sierpniowy weekend.

15 sierpnia jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich 30-40 lat. „PRZEBOJE Z WINYLA” oraz „PRZEBOJE WOLNEJ POLSKI” będą dla wielu powrotem do ich młodzieńczych lat, gdy na scenie pojawi się Maryla Rodowicz, Pectus, Skaldowie, duet rodzinny Markowskich, Varius Manx czy Chłopcy z Placu Broni. Pić za lepszy czas będziecie także w rytm przebojów Wilków. Prawdziwie wolna Polska i całkiem szybka muzyka.

Za to 16 sierpnia będzie świętem młodzieży – podczas wręczenia nagród „Young choice awards” sceną w Sopocie zawładną najsłynniejsze młode talenty muzyczne w kraju. Prócz wspomnianej wcześniej Roksany Węgiel, swoje popisowe numery odegra nie mniej sławna Viki Gabor, a także plejada innych młodocianych gwiazd: Marcin Sójka, Monika Lewczuk, 4Dreamers, My3, AniKa Dąbrowska i wielu innych. To z pewnością będzie najgorętszy – i to nie tylko przez pogodę – festiwal tego lata. Wbijaj do Trójmiasta i baw się w rytm najlepszej polskiej i zagranicznej muzyki. Kup bilety wcześniej i nie martw się o dostępność: https://biletyna.pl/koncert/TOP-of-the-TOP-Sopot-Festival

Mrągowo po raz kolejny domem polskiego kabaretu. Mazurska Noc Kabaretowa

To już taka tradycja, jak karp na wigilijnym stole, oblewanie się wodą na 1 kwietnia czy majówkowy wyjazd na łono natury. Tak samo tradycją jest lipiec i Mazurska Noc Kabaretowa w Mrągowie. Malownicza miejscowość wśród jezior co roku sprowadza sympatyków polskiego dobrego humoru, kusząc obietnicą śmiechu do rozpuku i nadwyrężonych mięśni brzucha. Nie inaczej jest tym razem, bo 11 lipca do Mrągowa znów zawita śmietanka polskiej sceny kabaretowej.

W programie tego największego kabaretowego wydarzenia roku znajdziemy artystów dobrze znanych z lokalnych scen. Wystąpią znane i lubiane trio Ani Mru-Mru, uznani na scenie Paranienormalni, wchodzący na wyżyny popularności kabaret Smile, a klasycznego wydźwięku doda wciąż lubiany Jerzy Kryszak. Swoją obecnością zaszczycą widzów także Urszula, Czesuaf, Jurki czy Chyba. Dodatkowo, na scenie pojawi się także laureat 36. edycji Przeglądu Kabaretów PAKA.

Całonocny humor będą podsycać najlepsi możliwi prowadzący – Marcin Wójcik z Ani Mru-Mru oraz Piotr Gumulec. Za oprawę muzyczną będzie odpowiedzialny dobrze znany Marcin Partyka i The Jobers. Nie siedź przed telewizorem i zobacz na żywo najlepsze kabarety w Polsce – bilety możesz zakupić już dziś na naszej stronie: https://biletyna.pl/kabaret/Mazurska-Noc-Kabaretowa

Festiwal World Orchestra – jedyny taki festiwal. Wschód Piękna VI

Grzech Piotrowski muzykę ma głęboko w sercu. Nagrał setki piosenek, reklam, wystąpił równie wiele razy przed ogromnymi publicznościami. I pewnego dnia coś w nim pękło, chciał zrobić coś… wyjątkowego. Tak powstała World Orchestra. Podróżując po dziesiątkach państw, zebrał on niesamowitą siatkę kontaktów wśród najznamienitszych muzyków świata. Dzięki temu powstał festiwal World Orchestra.

Jest on o tyle wyjątkowy, że jest organizowany w dosyć… niestandardowych miejscach. Raz jest to plaża przy oceanie, a raz krater po wygasłym wulkanie. I taki też jest festiwal organizowany przez World Orchestra w Warmii – nazwany Wschód Piękna. W tym roku będziemy mogli cieszyć się jego VI edycją i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W repertuarze znajdziemy jazz tradycyjny, bliski sercu organizatorów. Do klasycznych brzmień dołączą także artyści specjalizujący się w rytmach etno i roots. Jak zwykle, sceneria będzie magiczna – uczestnicy festiwalu będą słuchać muzyki w malowniczym olsztyńskim Hotelu Przystań, a także tradycyjnym skansenie w Olsztynku. To wydarzenie, którego jakikolwiek, nawet najmniejszy fan muzyki jazzowej nie powinien przegapić. Bilety możesz znaleźć już dziś na naszej stronie: https://biletyna.pl/koncert/Wschod-Piekna

Site Footer