Najlepszy teatr w Radomiu – co warto zobaczyć?

Spis treści

Jeśli jesteście mieszkańcami Radomia lub planujecie odwiedzić to piękne miasto, zachęcamy do posmakowania go również od strony kulturalnej. W repertuarze radomskich teatrów znajdzie się mnóstwo propozycji dla miłośników komedii oraz dla najmłodszych koneserów sztuki. Przekonajcie się, co aktualnie znajduje się na afiszach w Radomiu!

„Prezent urodzinowy” – Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Do czego może doprowadzić przypadek i nieporozumienie? Odpowiedź na to pytanie poznają bohaterowie popularnego spektaklu „Prezent urodzinowy” w reżyserii Wojciecha Błacha. Ta niesamowita komedia przeniesie Was do londyńskiego hotelu z początku XX wieku w samo epicentrum niecodziennej farsy. Zostaniecie świadkami nieprawdopodobnego ciągu zdarzeń, które zapoczątkował… prezent urodzinowy od przyjaciela. Nad wszystkim czuwa kelner Tony, którego do tej pory trudno było czymkolwiek zaskoczyć. Widowisko okraszone jest przemyślanymi dialogami i zachwycającymi kreacjami aktorskimi. Nie dajcie się jednak zwieść! Czujność jest w cenie, ponieważ tutaj największą rolę odgrywają drobne niuanse.

„Rubinowe gody” – Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Na deskach Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej odegra się niewąska małżeńska potyczka. A może polityczny skandal na najwyższych szczeblach władzy? Jak daleko leży jedno od drugiego? „Rubinowe gody” to komedia, której głównymi bohaterami są Marian i Grażyna – małżeństwo z imponującym stażem, które postanowiło hucznie uczcić czterdziestą rocznicę powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”. I wszystko mogłoby się udać, gdyby nie tajemniczy gość spod hotelowego łóżka i portier, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu i w nie najlepszym czasie. Jak dla naszych bohaterów zakończy się ta niekomfortowa sytuacja? Zabierzcie ze sobą swoje drugie połówki i przekonajcie się na własne oczy!

„Klimakterium… i już” – Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Czy o trudnych, wstydliwych i starannie pomijanych w publicznej narracji tematach można opowiadać za pomocą teatru i muzyki? Jak najbardziej! „Klimakterium… i już” to historia czterech kobiet, które wspólnie przechodzą przez jeden z najtrudniejszych okresów w życiu – menopauzę. Każda radzi sobie z nim inaczej, każda najlepiej jak umie. Odbiorcom przekazują jednak wspólne przesłanie: to dotyczy każdej z nas i mimo tego, że zawiera pewien element ostateczności, zdecydowanie nie jest końcem świata. Nie obejdzie się bez śmiechu, bez znanych melodii ukazanych w nowej odsłonie i na pewno nie zabraknie siostrzanej atmosfery. Mężczyźni również są mile widziani!

„Wieczór Panieński Plus” – Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Kto chociaż raz próbował umówić się na wspólny wieczór w gronie dorosłych, pracujących i wiecznie zajętych dorosłych, ten się w teatrze nie śmieje… A może jednak? „Wieczór Panieński Plus” to komedia z wieczorem panieńskim w roli głównej. W pozostałych rolach panna młoda z pewnym doświadczeniem małżeńskim, przyjaciółki panny młodej, przystojny striptizer, były mąż i karczemna awantura. Zostańcie świadkami tego niezapomnianego widowiska!

„Dwoje na huśtawce” – Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Miłość nie zawsze ma słodki smak. Dobitnie przekonali się o tym bohaterowie spektaklu „Dwoje na huśtawce” w reżyserii Jerzego Gudejko. Jeśli szukacie widowiska balansującego na krawędzi komedii i romansu, to zdecydowanie nie może Was tam zabraknąć. Jest to historia o dwójce, pochodzącej z dwóch różnych światów, która jednak zdecydowała się zawalczyć o wspólne życie. Targani silnymi emocjami, zmagający się z problemami wynikającymi z różnic pomiędzy nimi, starają się zachować balans – dokładnie tak jak na tytułowej huśtawce. Czy im się uda? O tym musicie się same przekonać.

„Przesyłka z zaświatów” – Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Wydawałoby się, że nie ma na tym świecie nic bardziej ostatecznego niż śmierć. Nietuzinkowa komedia „Przesyłka z zaświatów” pokazuje jednak, że w imię przyjaźni można ją bez problemu zignorować. Rzecz dzieje się w Kalifornii, gdzie grupa trzech przyjaciółek właśnie musiała pożegnać 1/4 swojej wieloletniej ekipy brydżowej. Postanawiają jednak rozegrać ostatnią partyjkę przed ostatecznym rozstaniem. W tym celu wypożyczają… urnę z prochami swojej martwej towarzyszki. Mamy nadzieję, że zaskoczymy Was, mówiąc, że to nie będzie jedyna dziwna rzecz, która wydarzy się tego wieczoru. Oprócz śmiechu czeka tu na Was również odrobina refleksji nad trudnymi, ale jakże istotnymi życiowymi prawdami.

WKRĘĆ SIĘ W TEATR: CYRK SZNURKOWY – Daszyńskiego 5-parter

WKRĘĆ SIĘ W TEATR: CYRK SZNURKOWY” to niezapomniane widowisko dla całej rodziny. Przedstawilibyśmy Wam głównego aktora, ale niestety nie jest to możliwe, ponieważ… on jeszcze nie istnieje. Będzie nim bowiem lalka spleciona ze sznurków na oczach widzów. Taka forma spektaklu doskonale ukazuje najmłodszym widzom jak niewiele potrzeba, aby dać upust swoim artystycznym zdolnościom i kreować własny, niepowtarzalny świat. Dodatkowo będą oni mieli możliwość wcielenia się w przewodnika lalki i wzięcia bezpośredniego udziału w spektaklu. Wydarzenie odbywa się na parterze budynku przy ulicy Daszyńskiego 5 w Radomiu.

„Dobrze się kłamie” – Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Jak twierdzi najsłynniejszy telewizyjny lekarz dr House – wszyscy kłamią. Bez wątpienia ma on sporo racji. „Dobrze się kłamie” to kinowy hit, który został umiejętnie przeniesiony na deski teatru. Grupa przyjaciół będzie musiała spojrzeć prawdzie w oczy i to dosłownie! Zajrzą bowiem w głąb siebie i w głąb smartfonów bliskich im osób. Jakie sekrety tam na nich czekają? Kto delikatnie mijał się z prawdą, a kto zdecydował się na ogromne przekręty? I najważniejsze – jak to wszystko się dla nich zakończy? Tego wszystkiego dowiecie się już niebawem, odwiedzając radomską salę koncertową. W przeciwieństwie do bohaterów opisywanego widowiska, my nie będziemy nikogo okłamywać, mówiąc, że zdecydowanie warto się tam pojawić! Zabierzcie swoich znajomych, a przed spektaklem wyłączcie telefony, aby nikt Wam do nich nie zaglądał…

Site Footer