Muzyka włoska i francuska – przepis na sukces w dwóch smakach

Piękno i unikalność muzyki, którą stworzyli włoscy i francuscy geniusze, tkwi w ich przywiązaniu do tradycji. Obie wywarły spory wpływ na kształtowanie kanonów muzyki Środkowej Europy, dodając do niej swoje charakterystyczne akcenty. W przypadku muzyki włoskiej są nimi wielogłosowość, a także odniesienia do dawnych systemów melodyjnych, muzyka francuska z kolei poza mistrzami takimi jak Saint-Saëns czy Debussy zachwyca dźwięcznym akordeonem.

Smak słodki – popularne piosenki włosie i francuskie – o miłości i nie tylko

Michał Bajor, genialny muzyk obdarzony niesamowitym słuchem i poczuciem rytmu, już jako młodzieniec był otwarty na różne gatunki i spragniony poszerzania swoich muzycznych umiejętności. Tuż obok hitów Beatlesów, które stanowiły kanon muzyki przez lata jego młodości, Bajor uwielbiał wsłuchiwać się w stare włoskie i francuskie przeboje i ich ikony lat 80.

Włoskie oraz francuskie piosenki, jak te zasłyszane na festiwalach w San Remo, czy te, które skomponowali wykonawcy t.j. Charles Aznavour i Edith Piaf, stanowiły dla niego nie tylko swego rodzaju wyznaczniki kierunków, w jakie powinny iść jego przyszłe przeboje, ale także stały się symbolami estrady na wysokim poziomie. W swojej twórczości często czerpał z nich inspiracje, dzięki czemu w bardzo dużym stopniu przyczynił się do utrwalenia w świadomości wielu pokoleń słuchaczy ich charakterystycznych walorów estetycznych.

Michał Bajor – Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie to kwintesencja muzycznych, włosko-francuskich upodobań twórcy. Zebrane w poruszającą całość i nagrane na jednej płycie tworzą niezapomniany koncert. Znane włoskie i francuskie brzmienia, w nowej odsłonie. Chwytający za serca Je sui malade Dalidy, pogodne Couleur cafe Gainsburga, porywające Quando, quando, a także wzruszający i pełen pasji Hymn miłości Edith Piaf.

Niezrównana muzyka włoska i francuska po polsku, w tłumaczeniu Rafała Dziwisza, to jedyne w swoim rodzaju muzyczne wydarzenie, które trzeba zobaczyć. W recitalu znajdują się również piosenki z oryginalnymi, włosko-francuskimi tekstami, przy akompaniamencie Wojciecha Borkowskiego i wielu innych, wybitnych muzyków.

Ze względu na kameralny charakter recitalu, możliwe będzie silniejsze przeżycie muzyki, z wychwyceniem wszystkich jej smaczków i niuansów.

Smak wytrawny – włoskie i francuskie przeboje muzyki klasycznej

Niezwykle utalentowani wykonawcy, piosenkarze o światowej sławie, uwielbiani i wielokrotnie nagradzani za swoje wybitne osiągnięcia oraz udziały w międzynarodowych konkursach. Ta wyjątkowa podróż wprost przez najwspanialsze opery włoskie i francuskie, to niezapomniane przeżycie w blasku najjaśniejszych, przepełnionych namiętnością i emocjami melodii.

Niepowtarzalne arie, duety i ensamble w wykonaniu uwielbianych kompozytorów takich, jak Jakub Offenbach, Gioacchino Rossini, Giacomo Puccini, Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, George Bizet, Carl Gounod.

Gala Operowa – Arcydzieła Opery włoskiej i francuskiej to wyjątkowy koncert, dzięki któremu możliwe będzie spotkanie z uwielbianymi bohaterami jak Figaro z Sewilli, Don Jose, czy Violetta ze swym ukochanym Alfredo.

O jedyny w spom rodzaju anturaż zadbają tacy wykonawcy jak:

  • Galina Benevich (Izrael/Rosja) – sopran liryczny
  • Katarzyna Haras (Polska) – mezzosopran
  • Eliza Kruszczyńska (Włochy/Polska) – sopran dramatyczny
  • Igor Stroin (Węgry/Ukraina) – tenor
  • Katarzyna Neugebauer – fortepian

Site Footer