Najlepszy teatr w Gorzów Wielkopolski – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Oferta kulturalna Gorzowa Wielkopolskiego przedstawia się bardzo ciekawie. W mieście tym można liczyć na wiele interesujących spektakli, na które można wybrać się z bliskimi, a nawet całą rodziną. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w Gorzowie Wielkopolskim w najbliższym czasie i od razu zarezerwujcie bilety na wybrane wydarzenia.

„Przesyłka z zaświatów” – Teatr im. Juliusza Osterwy

Grupy najlepszych przyjaciół nie rozdzieli nawet śmierć jednego z nich. O tym właśnie jest „Przesyłka z zaświatów”. To spektakl o przyjaźni trwającej dosłownie na wieki. Wybierzcie się do Teatru im. Juliusza Osterwy, aby poznać cztery charyzmatyczne i szalone przyjaciółki, których ukochanym hobby jest gra w brydża. Kiedy jedna z nich umiera, te chcą ostatni raz rozegrać wspólną partię. Millie wpada na pomysł, aby wykraść urnę z prochami Mary. Kiedy zasiadają w komplecie do stołu, okazuje się, że ostatnia rozgrywka nie będzie zwykła. Ten wieczór całkowicie odmieni dotychczasowe życie kobiet. W rolach głównych „Przesyłki z zaświatów” występują: Kinga Preis, Katarzyna Żak, Katarzyna Kwiatkowska oraz Justyna Ducka.

„Przygoda z ogrodnikiem” – Teatr im. Juliusza Osterwy

Lubiany przez publiczność spektakl „Przygoda z ogrodnikiem” powraca w zupełnie nowej odsłonie. Na scenie ponownie w rolach głównych zobaczycie Annę Muchę i Michała Sitarskiego, którzy wcielają się w małżeństwo Dzikich. Choć para od zawsze marzyła o karierze aktorskiej, niestety ich życie potoczyło się nieco inaczej. Cindy i Hal odnoszą duże sukcesy w biznesie, a dokładniej mówiąc – jako specjaliści od samorozwoju. Choć jako współpracownicy dogadują się wyśmienicie, na gruncie prywatnym jest o wiele gorzej. Jak poradzą sobie z kryzysem w związku i jak skończy się tytułowa przygoda z ogrodnikiem? Przekonajcie się sami!

„Prywatna Klinika” – Teatr im. Juliusza Osterwy

Prywatna Klinika” to spektakl komediowy, opowiadający o Harrier, rozwódce, która mieszka w eleganckim mieszkaniu, a o jej dobrobyt dba dwóch żonatych mężczyzn. Jej sytuacja poważnie się komplikuje, kiedy jeden z kochanków zostaje uziemiony w łóżku przez złamaną nogę. Wtem w progu jej mieszkania pojawia się dawno niewidziana koleżanka wraz ze swoim mężem, który nie stroni od alkoholu. Jakby tego było mało, w odwiedziny do Harriet wpadają również dwie zdradzane żony, które są nieświadome tego, że ich mężowie nie do końca są wierni. „Prywatna Klinika” to arcyśmieszna komedia przepełniona karykaturalnymi sytuacjami i zabawnymi dialogami. W rolach głównych występują m.in.: Kasia Kołeczek, Monika Mazur, Rafał Cieszyński oraz Alżbeta Lenska.

„Klimakterium… i już” – Teatr im. Juliusza Osterwy

Klimakterium… i już” to sztuka, której motywem przewodnim jest… menopauza. Bohaterki w sposób humorystyczny przedstawiają problem klimakterium. Tańcząc i śpiewając, poruszają ważne tematy związane z tym okresem, który prędzej czy później pojawi się w życiu każdej kobiety. Jeśli macie ochotę na przyjemny wieczór w kobiecym towarzystwie, spektakl ten jest właśnie dla Was. Bohaterkami musicalu są cztery panie, które muszą uporać się nie tylko z klimakterium, lecz także z codziennymi, życiowymi problemami. Pamela, Malina, Krycha i Zosia to charyzmatyczne bohaterki, które pokochacie od pierwszej sceny. W rolach głównych występują: Elżbieta Jodłowska, Elżbieta Jarosik, Ewa Złotowska oraz m.in. Grażyna Zielińska. Co ciekawe, spektakl na specjalne życzenie widzów doczekał się drugiej części.

„Damski Biznes” – Teatr im. Juliusza Osterwy

Macie ochotę na doskonałą komedię, która sprawi, że będziecie śmiać się od pierwszej minuty do końca spektaklu? Jeśli tak, to „Damski Biznes” jest właśnie dla Was. Poznajcie dwie obrotne przyjaciółki – Sybil i Jane, które są bizneswomen. Kobiety zajmują się tworzeniem bielizny erotycznej, która cieszy się sporym uznaniem nie tylko wśród klientek, lecz także w środowisku biznesowym. Wykupem ich marki poważnie zainteresowany jest włoski biznesmen – to ich życiowa szansa na szybkie wzbogacenie się. Sybil i Jane postanawiają przyspieszyć transakcję i organizują dla Włocha pokaz mody w pokoju hotelowym, w którym rozgrywa się akcja przedstawienia. Kiedy wszystko jest już gotowe, a na miejscu pojawia się model, wtem… w progu hotelu zjawiają się mężowie pań. Ich pojawienie się zwiastuje lawinę omyłek, które w konsekwencji mogą prowadzić do prawdziwej katastrofy. Jak zakończy się biznesowa przygoda Sybil i Jane? Sprawdźcie sami!

„Telewizja Kłamie” – Teatr im. Juliusza Osterwy

Połączenie kabaretu i teatru? Brzmi znakomicie! „Telewizja Kłamie” to sztuka, która obnaża prawdę o realiach telewizji, o tym, że to, co widzimy na ekranie, wcale nie jest prawdą. Na scenie pojawią się: Ania Lawendowska (Tamara Arciuch), Krzysztof Wybisz (Adam Fidusiewicz), Maciej Dobor (Bartek Kasprzykowski) oraz ojciec Tadeusz (Bartosz Opania). Zbieżność nazwisk w tym spektaklu nie jest przypadkowa. Aktorzy pokazują nie tylko to, co dzieje się na ekranie, lecz także to, co dzieje się po wyłączeniu kamer. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć całą prawdę o największych stacjach telewizyjnych: TV Trwam, TVN, Polsacie i TVP. Chcecie dowiedzieć się, jakie tajemnice skrywa przed Wami telewizja? Wybierzcie się więc do Teatru im. Juliusza Osterwy, aby sprawdzić, jak „Telewizja Kłamie”.

„Kwartet” – Teatr im. Juliusza Osterwy

Kwartet” to historia czterech aktorów, którzy wciąż poszukują sensu życia, a także teatru i sztuki. Spektakl ten obchodzi właśnie swoje 50-lecie. Z racji tego po raz kolejny publiczność ma okazję podziwiać na scenie znakomite kreacje aktorskie wybitnych artystów – Andrzeja Grabowskiego, Jana Frycza, Jana Peszka oraz Mikołaja Grabowskiego. Panowie dadzą popis aktorski, którego nie można przegapić. Co ciekawe, „Kwartet” to nie zwykła sztuka, a improwizacja, która za każdym razem wygląda inaczej. Od czasu premiery w 1973 r., aktorzy ciągle dają dowód swojego kunsztu i niesamowitych pokładów kreatywności. „Kwartet” to niepowtarzalne przedstawienie, na które warto wybrać się wraz z bliskimi.

Site Footer