Varius Manx – gdy historia lubi zataczać koło

Grupa Varius Manx to formacja muzyczna, która swoje pierwsze kroki stawiała w 1990 roku w Łodzi, kiedy to lider zespołu Robert Janson, bracia Michał i Paweł Marciniak, Piotr Sobczak i Tomasz Ziółkiewicz nagrali swój debiutancki, instrumentalny album The Beginning.

Piosenki zespołu Varius Manx i droga do sławy

Następny album, powstały rok później, mimo zwiększonego o Sławka Romanowskiego i Roberta Amiriana składu — The New Shape — niestety nie został przyjęty zbyt entuzjastycznie przez odbiorców i dopiero w 1994 roku kariera zespołu zaczęła nabierać tempa. Do tego sukcesu przyczyniła się piosenkarka Anita Lipnicka, która wzbogaciła album Emu swoim wokalem, zdobywając zespołowi nową grupę fanów i uznanie. Płyta zawiera takie hity jak m.in. Piosenka księżycowa, czy Zanim zrozumiesz, które praktycznie z miejsca stały się przebojami zdobywającymi szczyty list przebojów. W tym samym roku również na pamiętnym festiwalu w Sopocie formacja została wyróżniona nagrodą Grand Prix za wspomniany hit Zanim zrozumiesz, a także otrzymała nagrodę dziennikarzy.

Kolejne kroki zespołu Varius Manx to już tylko coraz większe pasmo sukcesów. W 1995 roku podbili serca fanów kolejnym albumem Elf, który już w dniu swojej premiery uzyskał status złotej płyty. Na wypadek, gdyby ktoś chciał kwestionować ich niebywały talent, zespół zgarnął także liczne nagrody, m.in. trzy Fryderyki w kategoriach: Zespół roku, Album roku i Kompozytor roku. W 1996 roku wraz z płytą Ego pojawił się jeden z najpopularniejszych singli Orła cień, a krążek, podobnie jak poprzedni, zyskał status złotego. W następnych latach grupa stworzyła również taki hit jak Ruchome piaski, który stanowił soundtrack do filmu Nocne graffiti.

Solistki Varius Manx — nowe piosenki, nowe brzmienie

Pierwszą wokalistką zespołu Varius Manx była piosenkarka Anita Lipnicka, która przyniosła formacji rozgłos i pomogła zyskać popularność, a także uznanie w oczach odbiorców. Następnie w jej miejsce pojawiła się Kasia Stankiewicz, by opuścić grupę już w 2001 roku. Trzecią wokalistką, która wprowadziła do zespołu świeże brzmienie była Monika Kuszyńska. Dzięki współpracy z nią powstała m.in. nowa piosenka, która szybko wzbiła się na wyżyny popularności — Jesteś moją Afrodytą.

W kolejnych latach zespół również doczekał się zmian i pojawiły się nowe wokalistki. Anna Józefina Lubieniecka rozpoczęła swoją przygodę z formacją w 2010 roku, by w końcu jej miejsce zajęła Edi Ann, znana szerzej jako Edyta Kuczyńska.

Świętuj jubileuszową trasę na żywo razem z zespołem Varius Manx

Zespół Varius Manx to działająca na polskiej scenie od 30 lat grupa, która zdobyła rzeszę oddanych fanów, wiele nagród, a także uznanie za swoją twórczość i ogrom pracy, jaki wniosła dla polskiej muzyki. Wyjątkowa, jubileuszowa trasa koncertowa ma być zwieńczeniem ich dotychczasowej kariery i dorobku w postaci pokaźnej dyskografii, dając możliwość posłuchania po raz kolejny na żywo największych hitów minionych dekad.

Podczas trasy usłyszymy nie tylko Roberta Jansona i braci Marciniaków, ale również swoim występem zachwyci nas wokalistka Kasia Stankiewicz. Artyści wspólnie zadbają o niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i zapadające w pamięć show, przy akompaniamencie ponadczasowych, łączących pokolenia hitów.

Varius Manx & Kasia Stankiewicz – 30-lecie, to niezwykła okazja, by odkryć na nowo takie utwory jak: Zamigotał świat, Ruchome piaski, Piosenka księżycowa, Kot bez ogona, Pocałuj noc, czy Zanim zrozumiesz.

Site Footer