Kortez Holiday Tour 2022

Łukasz Federkiewicz znany jako Kortez to artysta o ponadprzeciętnej wrażliwości. Jego piosenki, które są przepełnione emocjami, mają także bardzo poetyckie teksty. Wizerunek szorstkiego mężczyzny zdaje się nie współgrać z introwertycznym temperamentem i skromnością na scenie, jaką cechuje się Kortez. Jednak okazuje się, że jest to właśnie powód, dla którego artysta zdobył rzeszę fanów. Lekko niechlujny styl śpiewania niesie ze sobą prawdziwy przekaz i nietypowe brzmienie.

Kariera Korteza       

Kortez pochodzi z rodziny, w której wrażliwość na sztukę była na wysokim poziomie. Matka była malarką, a ojciec grał na gitarze. Jako dziecko zaczął naukę gry na puzonie i pianinie. Od zawsze lubił słuchać muzyki klasycznej. Jego pierwsze próby rozpoczęcia kariery muzycznej zaczęły się w 2013 roku w programie muzycznym „Must Be The Music. Tylko muzyka”. Niestety nie przebrnął eliminacji, jednak udział w programie nie okazał się bezowocny. Na przesłuchaniach zauważy go szef wytwórni Jazzboy Records, Paweł Joźwicki, który skupia się na promowaniu ambitnej muzyki popularnej. Rok później zdecydował się wziąć udział w Opole Songwriters Festiwal.

Na początku 2015 roku pojawiła się jego pierwsza E-pka powstała ze współpracy z Jazzboy Records. Znalazły się na niej utwory „Zostań”, „Joe” i „Co myślisz?”. Piosenki „Zostań” oraz „Od Dawna już wiem” znalazły się na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Debiutancki album wydany w 2015 roku „Bumerang” zdobył cztery nominacje do Fryderyków oraz nagrodę muzyczną radiowej Trójki – Mateusza. W 2016 roku wystąpił na festiwalu w Opolu na koncercie Debiuty oraz Superjedynki. W 2017 roku pojawił się jego kolejny album pod tytułem „Mój dom” niedługo później minialbum „Dobry moment”, którego piosenka tytułowa została wyróżniona Fryderykiem jako utwór roku. Kortez został szybko doceniony przez scenę alternatywną i w 2018 roku wydał ze współpracy z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim singiel promujący Męskie Granie. Tego samego roku ukazał się jego trzeci album „Mój dom” z utworem „Stare drzewa”, który stał się ścieżką dźwiękową do filmu „Kamerdyner”. Wszystkie dotychczas wydane płyty przez Korteza pokryły się platyną.

Kortez Holiday Tour – niezwykłe spotkanie z Kortezem

Kortez słynie z tego, że bardzo dba o swoich fanów i chętnie zostaje przez długie godziny ze swoimi słuchaczami, aby móc zamienić z nimi parę zdań. Nie przegap okazji, aby uścisnąć dłoń swojego idola i wybierz się na jeden z koncertów w ramach Kortez Holiday Tour.

Harmonogram koncertów Holiday Tour

Site Footer