Najlepszy teatr w Gliwice – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Oferta kulturalna Gliwic przedstawia się całkiem interesująco. W mieście tym można wybrać się na ciekawe spektakle w gwiazdorskiej obsadzie, ale nie tylko. W Gliwicach działa również wiele innych placówek, które mają do zaoferowania mnóstwo wartych zobaczenia widowisk. Na co wybrać się w Gliwicach?

„Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał” – Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej

Charyzmatyczne panie – Pamela, Malina i Zosia – powracają! Specjalnie na życzenie widzów powstała druga część kultowego już spektaklu „Klimakterium”. Kobiety tradycyjnie, jak co roku, spotykają się, aby świętować urodziny Maliny w nowo otwartym pubie. Tym razem nie ma jednak z nimi Krychy. Gdzie podziała się ich przyjaciółka? Tego na pewno nie zdradzimy. W gronie pań pojawia się jednak nowa znajoma – współpracownica Maliny – Angela. Kobiety razem prowadzą interes. Tam, gdzie spotyka się wiele kobiet, które dodatkowo dawno się nie widziały, można liczyć na ogromną dawkę humoru i wspaniałą zabawę. Jeśli chcecie się przekonać, co słychać u Pameli, Maliny, Zosi, a także nie możecie się doczekać, żeby sprawdzić, co stało się z Krychą, odwiedźcie Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej. „Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał” po raz kolejny udowadnia, że menopauza nie jest końcem świata, a wręcz przeciwnie – początkiem nowego etapu w życiu.

„Dziwny przypadek psa nocną porą” – Teatr Miejski w Gliwicach

„Dziwny przypadek psa nocną porą” to opowieść o 15-letnim chłopcu, który jest geniuszem matematycznym. Jego największym idolem jest Sherlock Holmes. Wzorując się na nim, nastolatek pragnie rozwikłać zagadkę śmierci psa swojej sąsiadki. Jego ojciec nie jest jednak zachwycony tym pomysłem. Nauczycielka Christophera radzi mu, aby ten napisał o swoim śledztwie powieść. W ten sposób rozpoczyna się niezwykła przygoda autystycznego, niezwykle uzdolnionego chłopca. Musi on zmierzyć się z własnymi ograniczeniami, a także niechętnym do współpracy z nim środowiskiem i policją.

„Dzieci z Bullerbyn” – Teatr Miejski w Gliwicach

„Dzieci z Bullerbyn” to powieść Astrid Lindgren, która od dekad cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców. W Teatrze Miejskim w Gliwicach będziecie mieli okazję wybrać się na wspaniałą adaptację przygód młodych mieszkańców szwedzkiej wioski Bullerbyn. Spektakl ten jest obrazem siły dziecięcej przyjaźni. Pokazuje on świat beztroskiej zabawy, pierwszych poważnych smutków, radości, a także jest dowodem na to, że dziecięca kreatywność i pomysłowość nie ma końca.

Co jeszcze warto zobaczyć w Gliwicach?

W Gliwicach można znaleźć wiele interesujących wydarzeń, które przypadną do gustu zarówno fanom kina, teatru, kabaretu, jak i szeroko pojętej sztuki. W tym mieście organizowane są nie tylko wydarzenia dla dorosłych, lecz także dla najmłodszych. Dzięki temu możecie wspólnie spędzać czas wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Sprawdźcie, na jakie jeszcze wydarzenia w Gliwicach warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie i zarezerwujcie bilety już dziś!

Polska Noc Kabaretowa 2023 – Arena Gliwice

Polska Noc Kabaretowa 2023 to wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom dobrego humoru i grup kabaretowych w Polsce. Arena Gliwice zaprasza na najnowszą edycję Polskiej Nocy Kabaretowej 2023, podczas której nie będziecie mogli przestać się śmiać. Swoje nowe, a także znane i lubiane programy przedstawią takie grupy jak: Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Kabaret Smile oraz wiele innych. Dlaczego warto wybrać się na Polską Noc Kabaretową? To niezwykłe wydarzenie rozrywkowe, podczas którego nieskrępowana niczym swoboda artystów zaowocuje żartami nasyconymi kontrowersją, pikanterią, ale również szacunkiem i pełną kulturą.

Koncert Muzyki Filmowej – Arena Gliwice

Arena Gliwice to miejsce na mapie Górnego Śląska, które zawsze oferuje bogaty repertuar fenomenalnych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. Tym razem mieszkańcy Gliwic, a także okolicznych miejscowości będą mogli wybrać się na Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Oprócz wspaniałych popisów wokalnych i dopracowanych aranżacji, na ogromnym ekranie będzie można podziwiać fragmenty filmów, które dopełnią to wydarzenie. W czasie koncertu zostaną przedstawione utwory z takich filmów jak: „Piraci z Karaibów”, „Batman”, „Gladiator”, „Incepcja” czy „Interstellar”. To jednak jeszcze nie wszystko. W trakcie koncertu muzycy wykonają również oryginalne utwory z „Króla Lwa”, „Kodu da Vinci” oraz „Sherlocka Holmesa”.

Stanisława Celińska – Teatr Miejski

W Teatrze Miejskim w Gliwicach odbędą się koncerty wspaniałych osobowości scenicznych, które warto zobaczyć. Pierwszym z nich jest wydarzenie muzyczne Stanisławy Celińskiej – wszechstronnej aktorki, która znakomicie radzi sobie również jako piosenkarka. Artystka wystąpi wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Stanisława Celińska uwodzi widzów swoimi nieprzeciętnymi interpretacjami utworów, które są pełne emocji, empatii, charyzmy, a także energii, którą warto poczuć. Repertuar aktorki jest niezwykle bogaty. Sprawia to, że na widowni podczas jej występów pojawiają się widzowie w różnym wieku.

Ryszard Rynkowski – Teatr Miejski

Kolejne warte zobaczenia wydarzenie to koncert Ryszarda Rynkowskiego. To piosenkarz, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego charakterystyczny głos jest jego najlepszą wizytówką. Ryszard Rynkowski dał się poznać szerszej publiczności jako członek zespołu VOX. Przez lata swojej kariery udało mu się stworzyć wiele przebojów, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością wśród słuchaczy. Mowa tutaj m.in. o piosenkach: „Wypijmy za błędy”, „Życie jest nowelą”, „Dziewczyny lubią brąz”, „Nie budźcie marzeń ze snu” czy „Za młodzi, za starzy”. Ryszard Rynkowski jest laureatem wielu nagród, w tym Fryderyka. Podczas występu w Teatrze Miejskim piosenkarz wykona nie tylko swoje największe przeboje, lecz także te mniej znane utwory, które będziecie mieli okazję odkryć na żywo.

Site Footer