Na co do teatru w 2023 roku?

Spis treści

W 2023 roku na afiszach w całej Polsce można znaleźć znakomite propozycje, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom komedii, jak i spektakli, skłaniających do myślenia. Wśród widowisk znajdują się ponadto liczne sztuki dla dzieci i całych rodzin. Zobaczcie sami, na co warto wybrać się do teatru w 2023 roku.

Spektakle teatralne, których nie można przegapić w 2023 roku

Chcecie spędzić miły wieczór wśród największych gwiazd polskiej sceny teatralnej? Zapraszamy do poznania listy spektakli, które warto zobaczyć w tym roku. Wśród nich z pewnością każdy z Was znajdzie coś dla siebie! Niezależnie od tego, czy mieszkacie w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie czy Warszawie – w większości miast czekają na Was fantastyczne, kulturalne emocje. Bilety na interesujące Was wydarzenia kupicie oczywiście w Biletynie!

„Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu”

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” to spektakl, który podbił serca widzów w całej Polsce. W rolach głównych występują, m.in.: Michał Milowicz, Anna Gzyra, Magdalena Waligórska oraz Marcin Mroczek. Sztuka opowiada o odwiecznej walce serca z rozumem. Tym razem bohaterowie zmagają się z rozterkami w dniu ślubu! Czy wygra wolność i prawdziwa miłość? A może bohaterowie ulegną presji społecznej i wybiorą ślub z rozsądku? Przekonajcie się sami!

„Dobrze się kłamie”

Dobrze się kłamie” to kinowy hit przeniesiony w mistrzowskiej formie na deski teatrów. W obsadzie spektaklu znajdują się same wybitne nazwiska, m.in.: Olga Bołądź, Anita Sokołowska, Marcin Perchuć czy Bartłomiej Tołpa. Czy przyjaciele zawsze są z nami szczerzy? Jak pokazuje życie – nie. Bohaterowie postanawiają zagrać w grę, podczas której zawartość ich telefonów ujrzy światło dzienne. Początkowo zwykła kolacja odmieni ich życie diametralnie, kiedy okaże się, kim naprawdę są.

„Szalone Nożyczki”

W tym roku będziecie mieli okazję zobaczyć spektakl „Szalone Nożyczki” w zupełnie nowej odsłonie. Na scenie pojawią się m.in.: Lesław Żurek, Michał Piróg, Przemysław Cypryański oraz Urszula Dębska w brawurowych rolach. Historia charyzmatycznego fryzjera z kryminalną zagadką w tle powraca, aby zapewnić Wam wieczór pełen wrażeń i humoru. Jak zakończy się ta opowieść? Wszystko w Waszych rękach, ponieważ jest to spektakl, na którego fabułę wpływ ma publiczność.

„Pikantni”

Pikantni” to geometryczny, romantyczny i zmysłowy spektakl dla widzów powyżej 18 r.ż. W rolach głównych zobaczycie m.in. Annę Muchę, Barbarę Kurdej-Szatan, Maurycego Popiela oraz Michała Ziembickiego. Dwie pary postanawiają odmienić swoje życie intymne. Umawiają się na schadzkę, która ma wzniecić żar i pobudzić zmysłowość. Okazuje się jednak, że każda z postaci jest zupełnie inna, a początkowo świetny pomysł okazuje się kompletną klapą. „Pikantni” to doskonały humor, a zarazem okazja do refleksji nad nowoczesnymi małżeństwami.

„Pozytywni”

Pozytywni” to spektakl o poszukiwaniu szczęścia, tolerancji i akceptacji samych siebie. Na deskach teatrów w całej Polsce wystąpią: Grażyna Wolszczak, Hanna Konarowska, Janusz Chabior, Łukasz Simlat oraz Olga Bołądź. „Pozytywni” rozprawiają o największych lękach i traumach, które rzutują na nasze życie. Walczy ze stereotypami i podkreśla to, co najważniejsze. Rzecz rozgrywa się w gabinecie na pozór wiodącej idealne życie terapeutki. Jej pacjentami są natomiast: rolnik gej spod Mławy, arystokratka o niearystokratycznych korzeniach oraz mąż i ojciec, który czuje się kobietą.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny – „Mały Książę”

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny „Mały Książę” to magiczne przedstawienie dla całych rodzin. Tetiana Galitsyna na oczach widzów tworzy spektakl malowany światłem i piaskiem. Tym razem zwyciężczyni „Mam Talent” występuje razem z VLODYR-em – najszybszym malarzem świata oraz grupą artystów. Widowisko dopełnia piękna oprawa muzyczna, która wzrusza do łez. Wybierzcie się z bliskimi na wyjątkową opowieść o Małym Księciu w zupełnie nowej odsłonie.

„Recepta na szczęście”

Recepta na szczęście” to muzyczna komedia romantyczna pełna humoru! Przychodzi baba do lekarza… i tym razem nie szuka porady medycznej, a recepty na szczęście. Trzy pokolenia pań: Kasia, Kleo i Gina traktują swojego lekarza jak psychologa, odwiedzają go po to, aby zyskać niejedną poradę życiową. W wyśmienitych i przezabawnych rolach na scenie wystąpią: Adam Adamonis, Aleksandra Nieśpielak, Anna Korcz, Emilia Szmolke, Grażyna Zielińska oraz Michał Felczak.

„Przesyłka z zaświatów”

Przesyłka z zaświatów” to opowieść o przyjaźni, dosłownie, na wieku. Cztery przyjaciółki od lat spotykają się na brydżowych wieczorkach. Gdy jedna z nich umiera, panie nie mają zamiaru zakończyć swojego zwyczaju. „Wypożyczają” urnę zmarłej koleżanki i postanawiają zagrać po raz ostatni. Ten wieczór nie będzie na pewno nudny i całkowicie odmieni ich życie. W spektaklu wystąpią: Justyna Ducka, Katarzyna Kwiatkowska, Katarzyna Żak, Kinga Preis oraz Kuba Gąsowski.

„Żona do adopcji”

Adam to typowy poukładany facet, którego życie opiera się na domu, pracy i od czasu do czasu jakiejś rozrywce. Pewnego dnia jego żona wyjeżdża. Mężczyzna zostaje sam, a jego życie zamienia się w rollercoaster. Odwiedza go wróżbita, domokrążca oraz przedstawicielka ośrodka adopcyjnego, o czym całkowicie zapomniał. „Żona do adopcji” to opowieść o normalności dnia codziennego, która czasami potrafi przytłoczyć. W spektaklu wystąpią: Alżbieta Lenska, Marek Pituch i m.in. Jakub Wons.

„Kobieta, która ugotowała męża”

Kobieta, która ugotowała męża” to przedstawienie, w którego obsadzie znajdziemy m.in. Dorotę Chotecką, Jacka Lenartowicza i Martę Chodorowską. Jak mówi przysłowie „przez żołądek do serca”. Hilary zawsze dbała o swojego męża, serwując mu wyborne dania. Kenneth uwielbiał kuchnię swojej wybranki i przyzwyczaił się do tego, że ktoś o niego dba. Postanowił jednak wymienić żonę na nowszy model. Spektakl jest opowieścią o skomplikowanych stosunkach męża, kochanki i żony, okraszonych ironicznym humorem, kłamstwami, intrygą oraz zazdrością.

„To tylko botoks”

To tylko botoks” to komedia omyłek, która bawi do łez. Kiedy główna bohaterka postanawia diametralnie odmienić swój wizerunek, znajduje bardzo atrakcyjną ofertę kliniki medycyny estetycznej. Tak się jednak złożyło, że w poczekalni spotyka swoją rodzinę, która również postanowiła skorzystać z tanich usług. Jak się jednak okazuje, cena równa się jakości, a pacjentami ma zająć się lekarz o bogatym doświadczeniu – może pochwalić się 10-krotnym podchodzeniem do egzaminu lekarskiego. W rolach głównych występują, m.in.: Agnieszka Kaczorowska-Pela, Anna Korcz, Jacek Bończyk czy Jacek Kopczyński.

Site Footer