Najlepszy teatr w Bytom – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Macie wolne popołudnie lub wieczór? Jeśli tak, doskonale się składa, ponieważ w Bytomiu czeka na Was wiele ciekawych propozycji kulturalnych. Wybierzcie się na interesujące przedstawienia, które grane są w Waszym mieście. Niezależnie od tego, czy jesteście mieszkańcami, czy turystami odwiedzającymi Bytom, wstąpcie m.in. do Bytomskiego Centrum Kultury, aby zrelaksować się podczas widowisk w gwiazdorskiej obsadzie!

„Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał” – Bytomskie Centrum Kultury

Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał” to kontynuacja uwielbianego przez publiczność spektaklu „Klimakterium”. Druga część hitowego przedstawienia powstała na specjalne życzenie widzów, którzy byli zaciekawieni, jak mogłyby potoczyć się dalsze losy bohaterek. W tej części ponownie zobaczymy walczącą z nadwagą Pamelę i zaradną panią domu Zosię. Kobiety spotykają się, aby znów świętować urodziny Maliny. W doborowym towarzystwie pań brakuje jednak jednej z bohaterek – Krychy. Co ciekawe, zamiast niej poznajemy nową postać – Angelę, która wraz z solenizantką prowadzi biznes.

Kobiety udowadniają, że średni wiek jest doskonałym czasem na realizację marzeń, a przede wszystkim spełnianie się. Jak będzie wyglądał początek nowego rozdziału w życiu Maliny, Zośki i Pameli? Przekonajcie się sami! Każda z postaci wnosi do spektaklu niesamowitą energię i niepowtarzalny urok. „Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał” to nie tylko widowisko dla pań, mężczyźni również będą bawić się na nim znakomicie. Podczas przedstawienia usłyszycie nowe piosenki w fantastycznych aranżacjach, a także zobaczycie złożone choreografie pełne energii. Na scenie wystąpią: Elżbieta Jodłowska, Maria Winiarska, Anna Korcz, Elżbieta Okupska i wiele innych fenomenalnych aktorek.

„Pikantni” – Bytomskie Centrum Kultury

Bytomskie Centrum Kultury to miejsce, w którym wystawiane są różnorodne spektakle. Jednym z przedstawień, które gwarantuje fantastyczną zabawę w wyjątkowym klimacie, jest sztuka „Pikantni”. To najgorętsza komedia obyczajowa, która pojawiła się w ostatnim czasie na afiszach w całej Polsce. Uwielbiane przez publiczność w całej Polsce widowisko opowiada o dwóch parach znudzonych życiem ze sobą. Alex, Doris, Bea i Christopher szukają niecodziennych wrażeń. Wpadają więc na pomysł swingerskiej przygody. Poprzez portal randkowy umawiają się na intymne spotkanie ze świeżo poznaną parą. Żaden z bohaterów nie spodziewał się jednak, jak zakończy się to spotkanie.

Jak się okazuje, schadzka par okaże się niezwykle ważnym wydarzeniem w ich życiu. Dlaczego? Każdy z bohaterów diametralnie odmieni swoje dotychczasowe życie i poczyni wiele zmian, również na gruncie partnerskim. Czy spotkanie sceptycznej Doris, rozwiązłej Bei, monogamicznego Christopha i żądnego nowych eksperymentów Alexa było dobrym pomysłem? Przekonajcie się sami! Wybierzcie się na „Pikantnych” i przygotujcie się na błyskotliwe dialogi, wartkie tempo akcji oraz humor sytuacyjny, który rozbawi Was do łez. To spektakl w gwiazdorskiej obsadzie – brawurowe role odegrają: Barbara Kurdej-Szatan, Maurycy Popiel, Anna Mucha oraz Michał Ziembicki.

„Kwartet” – Bytomskie Centrum Kultury

Kwartet” obchodzi swoje 50. urodziny. To spektakl, którego premiera miała miejsce w 1973 roku! Jak się jednak okazuje, jego tematyka jest wciąż aktualna i przyciąga na widownię wielu widzów. Sztuka ta opowiada o czterech aktorach, którzy nieustannie poszukują sensu swojego życia, teatru i sztuki. „Kwartet” to fenomenalny pokaz improwizacji. Za każdym razem, kiedy wystawiany jest ten spektakl, widzowie mają okazję zobaczyć całkowicie inne przedstawienie, w którym tekst i historia są ciągle tworzone na nowo. „Kwartet” to niesamowity popis doskonałej gry aktorskiej. Na deskach zobaczycie m.in. Andrzeja Grabowskiego, Jana Frycza, Jana Peszka oraz Mikołaja Grabowskiego.

„Kwartet” to ponadto nietuzinkowe, oryginalne i dowcipne widowisko, które zachwyca i bawi. Co więcej, jest to spektakl, na który powinni wybrać się nie tylko miłośnicy teatru, lecz także muzyki. Podczas przedstawienia można posłuchać świetnych aranżacji. Odwiedźcie Bytomskie Centrum Kultury, a na pewno się nie zawiedziecie!

„Kłamstewka” – Bytomskie Centrum Kultury

„Kłamstewka” to sztuka opowiadająca o młodym małżeństwie, które właśnie przeżywa swój pierwszy kryzys w związku. Kiedy sytuacja się zaognia, do gry wkraczają rodzice, którzy przez lata życia w małżeństwie, wypracowali sztuczki, które zawsze pomagają zażegnać nawet największy kryzys. Jak się jednak okazuje, podczas rodzinnej kłótni na jaw wychodzi wiele innych skrzętnie skrywanych kłamstewek. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy uda im się porozumieć? „Kłamstewka” to znakomita komedia przepełniona błyskotliwymi dialogami rodem z filmów Woody’ego Allena. W rolach głównych występują znakomici aktorzy. Na deskach Bytomskiego Centrum Kultury pojawi się m.in.: Alicja Czerniewicz, Beata Zarembianka, Daniel Mosior i Dariusz Niebudek.

Na co jeszcze warto wybrać się w Bytomiu?

W Bytomiu można wybrać się nie tylko na świetne spektakle. W mieście tym organizowanych jest również wiele innych, ciekawych wydarzeń kulturalnych. Mowa tutaj o koncertach, występach stand-upowych, a także pokazach filmowych. W najbliższym czasie na Bytomian czeka m.in. platynowy koncert Czerwonych Gitar organizowany z okazji 55-lecia działalności na scenie. Warto również wybrać się na koncert Andrzeja Piasecznego promującego swoją najnowszą płytę. Muzyk oprócz najnowszych piosenek zaśpiewa także znane i lubiane przeboje.

W Bytomiu prężnie działa również scena stand-upowa i kabaretowa. Jednymi z najciekawszych wydarzeń są z pewnością: przygotowany przez Kabaret Smile program z okazji 20-lecia grupy oraz nowy repertuar „Pociechy” Kabaretu Hrabi. Warto wybrać się również na Stand-up Kulinarny Kucharza Macieja oraz „Sztos” Marcina Zbigniewa Wojciecha. Na fanów Katarzyny Piaseckiej w Bytomiu czeka natomiast ciekawy i niesamowicie zabawny program „Moje tabu”.

Site Footer