Najlepszy teatr w Katowice – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Szukacie rozrywki na najwyższym poziomie w Katowicach? Odwiedźcie teatry lub placówki kulturalne, które przygotowały dla swoich widzów wiele ciekawych propozycji. Macie ochotę na komedię, dramat, a może tragikomedię? Znajdźcie najlepsze widowiska dla siebie już dzisiaj!

„Mama się nie rusza” – Teatr Żelazny

Jan i Karol to przyrodni bracia, którzy mają dużą chrapkę na majątek matki. Szkopuł tkwi w tym, że ukochana mama musiałaby najpierw umrzeć. Dobrze stałoby się, gdyby spotkał ją prawdziwy pech, np. upadłaby ze schodów. Choć brzmi to, jak plan zabójstwa, w rzeczywistości „Mama się nie rusza” jest błyskotliwą komedią, która oczarowała widzów na całym świecie. W brawurowych rolach występują Grzegorz Eckert i Piotr Wiśniewski. Czy braciom uda zdobyć się 300 000 zł? Przekonajcie się podczas spektaklu w Teatrze Żelaznym.

„Pikantni” – Sala Audytoryjna MCK

Jak wyglądają nowoczesne małżeństwa? Na pewno nietuzinkowo. „Pikantni” to opowieść o dwóch parach, które chcą urozmaicić swoje związki. Brzmi pikantnie i ciekawie, ale czy na pewno bohaterowie tej historii myślą tak samo? Alex jest żądny nowych przygód. Jego żona to typowa sceptyczka. Bea jest rozwiązła i nowoczesna, a jej partner to Christoph, którego można określić jednym słowem – monogamista z krwi i kości. Czy małżonkowie tak naprawdę wiedzą, na co się decydują? Z pewnością nie. Jedno jest jednak pewne. Spotkanie par zapoczątkuje spore zmiany w ich życiach. Na deskach Sali Audytoryjnej MCK zobaczymy m.in. Barbarę Kurdej-Szatan, Maurycego Popiela, Annę Muchę oraz Michała Ziembickiego.

„Oddam żonę w dobre ręce” – Teatr Żelazny

Po wielu latach przez przypadek wpadają na siebie dawni koledzy. Jeden z nich okazuje się materialistą z licznymi sukcesami na swoim koncie. Drugi jest pechowcem, stojącym nad przepaścią. Mężczyźni spotykają się w idealnym czasie – czasie zmian życiowych. Nagle do akcji dołącza kobieta i to nie byle jaka. Okazuje się żoną jednego i drugiego z panów. „Oddam żonę w dobre ręce” to spektakl miejscami absurdalny, pełen dobrego humoru i przestrzeni na przemyślenia. Ten trójkąt miłosny wywoła na Waszych twarzach szeroki uśmiech. W rolach głównych wystąpili: Magdalena Bocianowska, Piotr Wiśniewski i Jacek L. Zawada.

„Najsłodszy owoc” – Pałac Młodzieży

Jak mówi stare przysłowie: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”. Każdy z nas nierzadko mierzy się z przeświadczeniem, że inni mają lepiej. Gdybyśmy byli na miejscu naszych znajomych, szefów czy celebrytów na pewno żyłoby się nam znacznie wygodniej i szczęśliwiej. „Najsłodszy owoc” to opowieść o czterech przyjaciołach z podstawówki, którzy „pożenili się” ze sobą. Są oni przekonani, że tytułowy najsłodszy owoc – sukces, zadowolenie i miłość znajdą w ogrodzie sąsiada. Chęć zbadania tej tezy spowoduje niemałe zamieszanie w ich życiu. Genialny scenariusz, doskonała obsada i rewelacyjna reżyseria to przepis na znakomitą sztukę. Już dziś zarezerwujcie bilety na spektakl w Pałacu Młodzieży, aby zobaczyć fenomenalne role Edyty Herbuś, Pawła Okraska, Adama Adamonisa i m.in. Kai Paschalskiej.

„Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” – Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek zaprasza wszystkich miłośników dobrego humoru w gwiazdorskiej obsadzie na spektakl „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu”. W rolach głównych wystąpią m.in. Michał Milowicz, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Anna Gzyra, Mateusz Łapka, Marcin Mroczek i Magdalena Waligórska. Ta błyskotliwa komedia opowiada o losach siedmiu bohaterów, którzy mierzą się z wachlarzem emocji. W dniu zaślubin stają oni przed egzystencjalnymi rozterkami: małżeństwo z rozsądku czy wolna miłość?

„Jabłko” – Teatr Żelazny

Skomplikowane relacje międzyludzkie to temat, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności na całym świecie. Jeśli również uwielbiacie przyglądać się rozterkom bohaterów, „Jabłko” to sztuka, na którą z pewnością powinniście się wybrać. Lyn – ciesząca się sukcesami bizneswoman i Andy – mężczyzna, który nagle staje się bezrobotnym to małżeństwo z kilkunastoletnim stażem. Kiedy kobieta pochłonięta jest pracą, jej mąż szuka nowego pomysłu na siebie. Codziennie przemierza alejki parku, aby zabić czas. Pewnego dnia spotyka studentkę medycyny. Od razu wpadają sobie w oko. Jednak nie będzie to zwykły romans. Pomiędzy małżeństwem a Samanthą rozpęta się namiętny trójkąt miłosny, w którym przeplata się pożądanie, namiętność, a także zwykła potrzeba zrozumienia i bliskości. W rolach głównych występują Marta Marzęcka-Wiśniewska, Kamila Romaniuk i Piotr Wiśniewski.

„Alicja w Krainie Czarów” – Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec”

Alicja w Krainie Czarów” to spektakl zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów, którzy chcą przeżyć emocjonujące i magiczne chwile. Sztuka ta jest połączeniem iluzji, gry aktorskiej oraz występów akrobatycznych najwyższych lotów. Historia Alicji łączy pokolenia, wybierzcie się na podróż po magicznej kranie całą rodziną, a z pewnością na długo zapamiętacie to wspaniałe widowisko w wydaniu studia Artystyczni. Zarezerwujcie bilety w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” już dziś!

„Izba (nie)Przyjęć” – Teatr Żelazny

Akcja „Izby (nie)Przyjęć” toczy się w prowincjonalnym szpitalu, któremu niestety grozi zamknięcie. Dziury w budżecie, braki kadrowe, pacjenci sprowadzeni do statystyki i przestarzały sprzęt. To obraz dobrze nam znany z prasy. Takie przypadki naprawdę zdarzają się Polsce i na całym świecie. Sztuka ta przedstawia w sposób przerysowany i zabawny poważny problem służby zdrowia, który dotyka nas wszystkich – zarówno pracowników medycznych, jak i pacjentów. Bohaterowie – leniwa sprzątaczka lecząca ziołami, ukrywany w schowku lekarz i m.in. haker, którego umiejętności niezwykle przydają się w tej kryzysowej sytuacji, stawiają czoła wizji zamknięcia szpitala. Walczą z czasem i próbują dobrze wypaść przed kontrolą z NFZ. Czy uda im się to zadanie? W rolach głównych zobaczymy m.in.: Magdalenę Bocianowską, Małgorzatę Krzysica, Weronikę Wronkę czy Mikołaja Osińskiego.

Site Footer