Najciekawsze wydarzenia muzyczne w Polsce w 2022 roku

Rok 2022 pod względem wydarzeń muzycznych zapowiada się naprawdę ciekawie. Koncerty prawdopodobnie będą wyprzedawały się do ostatniego biletu! Długa izolacja i ograniczenie wydarzeń kulturalnych sprawiła, że widzowie są spragnieni spotkania z muzyką na żywo oraz z innymi ludźmi. Wzrosła chęć na wspólne przeżywanie festiwali i zabawę przy muzyce. Z powodu koncertów cieszą się nie tylko fani, ale również wykonawcy. Kto zatem zagości w tym roku w Polsce? Na jakie koncerty warto zwrócić uwagę? Przedstawiamy kalendarz wydarzeń, który został już ogłoszony na ten rok. Lista będzie na bieżąco aktualizowana, więc zostańcie z nami!

Koncertowy rozkład jazdy na 2022 rok!

Koncerty w styczniu 2022

Stare Dobre Małżeństwo

Grupa Prowadzona przez Krzysztofa Myszkowskiego od ponad trzydziestu lat gra muzykę z pogranicza folku i poezji śpiewanej. Ich muzyka i teksty to prawdziwy pokarm dla duszy, a koncerty są dla wielu słuchaczy podróżą do przeszłości. Dlatego właśnie ich występy biją rekordy popularności. Dojrzewająca razem z zespołem publiczność podąża  ich śladem. Krzysztof Myszkowski wprowadza swoich fanów w sentymentalny nastrój piosenkami, które pamiętają jeszcze jego studenckie czasy i rozbawia jak zwykle błyskotliwymi dygresjami. Artysta dba także o dokarmianie słuchaczy nowymi utworami. Jako prawdziwy poeta jest nadal płodnym artystą, dlatego jego nowe kompozycje także spotykają się z ciepłym przyjęciem.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią Stare Dobre Małżeństwo powróciło do spotkań z publicznością i jak sami przyznają- tęsknili. Trasa koncertowa na 2022 rok będzie obejmowała 26 koncertów i zapowiada się, że wszystkie sale będą pękały w szwach.

Koncerty w lutym 2022

Koncerty w marcu 2022

Ray Wilson – Time and Social Distance

Lider grungowego zespołu Stiltskin oraz wokalista legendarnego zespołu Genesis, uznawanego za jeden z fundamentów rocka, powraca do Polski ze swoją solową trasą koncertową. Podczas występów można będzie usłyszeć słynne piosenki obu zespołów, a także nowe utwory, które powstały w trakcie solowej kariery artysty.

Ray Wilson przez lata zyskał opinię jednego z najwybitniejszych artystów koncertowych. Na scenie czuje się niezwykle swobodnie, co ułatwia mu kontakt z publicznością i przekazywanie emocji, które dodają energii jego piosenkom. Trasa „Time and Social Distance” będzie okazją do poznania najświeższych utworów w tym singiel „Mother Earth” zapowiadający nadchodzący album artysty „The Weight of Man”. Niezwykła muzyka uzupełniana pełnymi humoru opowieściami z życia Wilsona tworzy niezapomniane przeżycia.

Artystę będzie można zobaczyć i posłuchać w Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie, Lublinie i Warszawie.

Koncerty w kwietniu 2022

Raz Dwa Trzy- 30 lat jak jeden koncert

Czy Wam też czasami się wydaje, że wydarzenia sprzed kilku lub kilkunastu lat miały miejsce jakby wczoraj? Zespół Raz Dwa Trzy jest na polskiej scenie muzycznej już od trzydziestu lat, a wydaje się im, że czas upłynął tak szybko, jak jeden koncert.

Zespół Raz Dwa Trzy to twórcy muzyki łączącej rockowe brzmienie z jazzową harmonią i nowoczesną poezją. Teksty z głębokim przesłaniem twórczości Adama Nowaka, często mają ironiczny charakter. Artyści sięgali także do dzieł Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Swoją działalność zaczęli w Zielonej Górze jako grupa studentów. To, co od początku ich wyróżniało, to odmienność brzmienia i poetyki. Zostali docenieni na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie gdzie otrzymali Grand Prix oraz zaproszenie do koncertu „Debiutów” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  

Od początku swojej działalności trzymali się z dala od muzyki maintreamowej. Jako zespół propagujący muzykę alternatywną otrzymali wiele nagród za swoją działalność artystyczną. Wisienką na torcie są płyty, które wielokrotnie osiągnęły status platynowej.

Grupa słynie z doskonałego kontaktu z publicznością, co sprawia, że ich koncerty, to nie tylko słuchanie muzyki na żywo, ale prawdziwe spotkanie z artystami. W ramach jubileuszowej trasy w 2022 roku, zaplanowanych jest dziewięć koncertów w różnych regionach Polski.

Koncerty w maju 2022

Grzegorz Turnau- znów wędrujemy Live

Jeden z największych, polskich twórców poezji śpiewanej – Grzegorz Turnau w 2022 roku obchodzi swoje 55 urodziny. Jak przystało na człowieka, dla którego muzyka jest całym życiem, postanowił świętować w jedyny właściwy sposób – koncertując i spotkając się z wierną publicznością. Możemy zatem czuć się zaproszeni na wspólne celebrowanie urodzin artysty i towarzyszyć mu podczas trasy koncertowej „Znów wędrujemy Live”. Trasa obejmuje największe sale koncertowe w większych miastach Polski.

„Znów wędrujemy Live” to nie tylko podróż utartym szlakiem starych albumów Grzegorza Turnaua, to także wspólne odkrywanie nowych ścieżek muzycznych i nowych piosenek wraz z niezapowiedzianymi gośćmi. Oczywiście artyście będą towarzyszyć także znani i od lat współpracujący z Turnauem, znakomici muzycy. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z ostatniej płyty pod tytułem „Bedford School” a także niezapomniane i lubiane piosenki jak „Bracka” czy tytułową piosenkę „Znów wędrujemy”.

Koncerty w czerwcu 2022

Koncerty w lipcu 2022

Koncerty w sierpniu 2022

Koncerty we wrześniu 2022

Koncerty w październiku 2022

Koncerty w listopadzie 2022

Dżem

Zespół Dżem zyskał ogromną sławę dzieci legendarnemu wokaliście i tekściarzowi Ryśkowi Riedlowi. Była to postać, która zrobiła wielkie wrażenie nie tylko na pokoleniu wychowującym się w latach swojej świetności. Kariera zespołu nabrała ogromnego tempa po Festiwalu w Jarocinie w 1980 roku. Wtedy to grupa muzyków rozkochała w sobie polską publiczność. Rok później ukazał się pierwszy singiel „Paw”, a po nim pierwsze albumy. Mimo śmierci Ryśka Riedla zespół nadal trwa, a wraz z nim wielkie przeboje takie jak „W życiu piękne są tylko chwile”. Jednymi z takich „chwil” są bez wątpienia koncerty zespołu Dżem. Wyjątkowa muzyka z pogranicza bluesa i rocka oraz prawdziwy kunszt wypracowany przez ponad 40 lat wspólnego koncertowania, sprawiają, że każdy koncert jest prawdziwym przeżyciem. Pomimo zmian zespołowych grupa nadal koncertuje z taką samą energią jak na początku swojej kariery.

Fani rockowo-bluesowych rytmów mogą po raz kolejny spotkać się z zespołem i posłuchać największych przebojów. W 2022 roku planowane są koncerty W Łodzi, Bydgoszczy, Częstochowie, Kaliszu i Bielsku-Białej.

Koncerty w grudniu 2022

Koncert Muzyki Filmowej – Hans Zimmer

Kinomaniacy i fani epickiej muzyki Hansa Zimmera będą mieli niezwykłą okazję, aby przeżyć emocje filmowe po raz kolejny, wraz z Orkiestrą Polskiego Radia i Chórem Akademickim Politechniki Warszawskiej. Doskonała muzyka będzie wzbogacona wizualizacjami z fragmentami filmów na ekranie kinowym. Koncert odbędzie się 8 października 2022 w Atlas Arenie w Łodzi.

Hans Zimmer to jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Jego kompozycje mają swój niepodrabialny charakter, który wielokrotnie przyczynił się do sukcesu produkcji filmowych. W trakcie koncertu zaprezentowane zostaną suity orkiestrowe z największych hitów kinowych jak: „Gladiator”, „Piraci z Karaibów”, „Batman”, „Incepcja”, „Interstellar”. Będzie można posłuchać także oryginalnych utworów  z filmów : „Dunkierka”, „Wyścig”, „Mały Książę” i „Król Artur”. Oprócz twórczości Hansa Zimmera przedstawione zostaną także ciekawostki z życia kompozytora.

Site Footer