Prezent na Dzień Matki 2020 – świętujcie z Biletyną!

Do tej pory rok 2020 sprawił nam wszystkim niespodziankę. Niestety ani trochę nie przypomina ona tej szczęśliwej urodzinowej lub świątecznej. Pandemia wirusa SARS–CoV–2 wpłynęła na życie każdego z nas. Część osób została „uziemiona” w innym kraju lub poddana kwarantannie. Ze względów bezpieczeństwa niektórzy odizolowali się od starszych członków swojej rodziny – rodziców czy dziadków. Niepostrzeżenie nastał już maj i zbliża się jedno z ważniejszych świąt – Dzień Matki. Jak sprawić przyjemność najbliższej nam osobie, kiedy możliwości są mocno ograniczone? Biletyna ma na to sposób!

Prezent na Dzień Matki. Jak sprawić radość, gdy nie możecie się spotkać?

Jak łatwo się domyślić, część osób nie będzie nawet w stanie złożyć osobiście życzeń mamie z okazji tego święta. Czy to z powodu izolacji, czy ograniczonych możliwości podróżowania, w tym roku ciężko będzie spędzić Dzień Matki wspólnie i przekazać prezent z rąk do rąk. To jednak daje nam pole do popisu i uruchamia naszą kreatywność. Co kupić na Dzień Mamy, by było jednocześnie praktyczne i sprawiało dużo radości?

Jeszcze kilka miesięcy temu moglibyśmy zakupić bilety i wspólnie wybrać się do kina na nowy film Jana Komasy czy Władysława Pasikowskiego. Ewentualnie zabrać mamę na koncert Sławka Uniatowskiego lub Michała Szpaka. Teraz jednak jest czas, by tradycyjne upominki na Dzień Mamy zastąpić przyszłościowymi i pomysłowymi. W najbliższym czasie na pewno nie udamy się na wymarzony koncert. Możemy jednak z optymizmem założyć, że po wakacjach sytuacja się unormuje. Pomysł z kupnem biletu wcześniej na Dzień Mamy, by mogła go wykorzystać w przyszłości, ma swoje zalety. Przede wszystkim, będzie mogła przemyśleć, czy na pewno chce wybrać się na dane wydarzenie bez presji czasu.

Na wrzesień zaplanowanych jest sporo atrakcyjnych koncertów polskich wokalistów. Nadal będzie koncertował wspomniany wcześniej Michał Szpak ze swoim Moon Tour i nowymi przemyśleniami na temat naszej egzystencji, ale są też bardziej klasyczne pozycje. Jeśli mama kocha muzykę wczesnych lat XXI wieku, na pewno ucieszy się z biletu na Zaczarowany Koncert Andrzeja Piasecznego, który wówczas podbijał polskie serca aksamitnym głosem. Jeśli kupimy prezent dla mamy na Dzień Matki dziś, na pewno doceni go za jakiś czas. Tyle czasu spędzonego w izolacji sprawi, że z ochotą wybierze się na koncert ulubionego artysty. Polscy artyści wyruszą na sceny z podwójną mocą, przez co koncerty mogą nabrać zupełnie nowego wymiaru. Pozytywną energią będzie zarażał także znany i uwielbiany Michał Bajor, dając namiastkę podróży do Włoch i Francji – pomysły na Dzień Mamy mogą być źródłem wielu inspiracji do późniejszych zagranicznych wojaży. Brakuje nam muzyki na żywo i mama z pewnością doceni taki gest.

Wyjątkowy i niespodziewany prezent na Dzień Matki – kabaret albo stand–up?

Niewiele humoru mamy w tych ostatnich miesiącach. A na pewno niewiele podstaw do śmiechu. Odwołane teraz występy najlepszych grup kabaretowych czy gwiazd sceny stand–upowej zostały przełożone na późniejsze miesiące. Dzień Mamy jednak zbliża się już teraz i warto zaskoczyć ją czymś mniej standardowym niż kwiaty i czekoladki. Tym bardziej że część z nas nie będzie miała możliwości wręczenia upominku osobiście. To czas, by prezenty na Dzień Matki spróbować wręczyć w wersji online – być może biletu na ulubiony kabaret. 

We wrześniu czekają na nas występy tak uznanych grup jak Kabaret Moralnego Niepokoju, który będzie próbował kontynuować swoją trasę z nowym programem “Tego jeszcze nie grali”. Innym klasykiem polskich kabaretów jest Neo–Nówka ze swoim “Żywotem Mariana”, w którym zawsze poruszali problematykę polskiej rzeczywistości. Na pewno nie unikną próby podjęcia tematu pandemii – to może być okazja dla mamy, by poprawić sobie humor po trudnym początku bieżącego roku. Jeśli jest fanką kabaretów, to warto także zwrócić uwagę na Polską Noc Kabaretową, gdzie wystąpi także Kabaret Nowaki, Kabaret K2 czy Kabaret Smile. Wejściówka na takie wydarzenie to może być wyjątkowy prezent na Dzień Matki – zatroszczymy się także o dobre samopoczucie bliskiej nam osoby.

Na jesień przewidujemy poprawę humoru nie tylko dzięki kabareciarzom. Polscy stand–uperzy znaleźli lojalne grono fanów. Z reguły idealnie, w humorystyczny i ciekawy sposób podsumowują rzeczywistość. Jeśli mama jest fanką dobrego humoru, na pewno ucieszy się z biletu na jesienny występ jednej z gwiazd sceny, Rafała Paczesia i jego solowego programu “Zoba co jes”. Wytrzymałość przepon widzów będzie starał się także sprawdzić człowiek o trzech imionach. Marcin Zbigniew Wojciech to uznany gracz w polskim stand–upie. Mama będzie mogła się z nim utożsamić – reklamuje się jako osoba, która nie była 2 lata u fryzjera. Po izolacji większość z nas będzie miała podobne odczucia co do długości naszych włosów. Pamiętajmy, że śmiech to zdrowie, więc taki prezent może być świetnym pomysłem na Dzień Matki. 🙂

Site Footer