Marzec w teatrze – co warto obejrzeć?

Wzruszenia, ciekawe interpretacje znanych dzieł i znakomita gra aktorska – to m.in. za to kochamy teatr. Historia tej formy widowiska sięga tysięcy lat i zajmuje ugruntowaną pozycję w naszym kręgu kulturowym. Miłośników teatru nie brakuje, a dobra wiadomość jest taka, że marzec będzie obfitował w ciekawe i warte polecenia wydarzenia. Sprawdź, co można obejrzeć w tym miesiącu w teatrze!

Przedstawienia teatralne – rozrywka na poziomie

Niektórzy wciąż postrzegają teatr jako coś zarezerwowanego dla elit, wąskiej warstwy społecznej. Tymczasem trudno o bardziej powszechną i skierowaną do szerokich grup odbiorców rozrywkę. Przekrój poruszanych w sztukach tematów, różnorodność środków wyrazu i kreacji sprawia, że każdy znajdzie interesujące go przedstawienie.

Teatr jest multidyscyplinarna formą, która pełnymi garściami czerpie z aktorstwa, filmu, plastyki i muzyki. Efektem tego są dopracowane spektakle, które zachwycają oprawą, w tym m.in. scenografią i kostiumami. Teatr to prawdziwa kulturalna uczta, która oddziałuje na zmysły, skłania do przemyśleń, wzrusza i bawi. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo pandemicznych warunków, marzec przynosi wiele wydarzeń, na które trzeba po prostu się wybrać. Sprawdź nasze subiektywne zestawienie najciekawszych propozycji teatralnych na ten miesiąc.

Polecane spektakle w marcu

Zawieszenie działalności placówek kulturalnych ze względu na pandemię mocno dało się wszystkim we znaki. Zdążyliśmy przez ten czas zatęsknić za rozrywkami na żywo i niemal całkowicie przenieśliśmy swoją aktywność do internetu. Dzięki temu, jak nigdy wcześniej, doceniamy sztukę. Trudną sytuację najlepiej jest przejść, ratując się dobrym humorem, dlatego prezentujemy komediowe spektakle warte uwagi.

Przygoda z ogrodnikiem

To dobrze znana widzom historia, ale przedstawiona w zupełnie nowej odsłonie. Spektakl Przygoda z ogrodnikiem opowiada o małżeństwie, które weryfikuje swoje marzenia i postanawia zacząć zarabiać… doradzając innym! Jakie ma to przełożenie na relacje pary? Podczas tego widowiska pod lupę brane są relacje damsko-męskie – będzie zatem zabawnie, ale i refleksyjnie. O najlepszy artystyczny poziom zadba znakomita obsada. Wymienić tutaj należy m.in. Annę Muchę, Michała Sitarskiego, Katarzynę Cichopek czy Agnieszkę Włodarczyk. Spektakl zawita do Lublina, Radomia, Krosna, Opola, Krakowa i wielu innych miast. To trzeba zobaczyć!

Pikantni

Także i to widowisko poświęcone jest relacjom damsko-męskim, ale w dużo gorętszej odsłonie. Akcja koncentruje się wokół dwóch par, które postanawiają się ze sobą umówić, by nieco urozmaicić intymną rzeczywistość. Finał tego spotkania może być dla nich naprawdę zaskakujący. Również Pikantni mogą pochwalić się gwiazdorską obsadą. W rolach głównych: Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Mikołaj Krawczyk i Michał Ziembicki. To propozycja dla wszystkich fanów znakomitych i pełnych humoru dialogów!

Nerwica natręctw

Reżyserem tej popularnej sztuki jest Artur Barciś. Obok niego na scenie można podziwiać m.in. Karolinę Sawkę, Rafała Królikowskiego czy Jowitę Budnik. Sztuka opowiada o nietypowym spotkaniu w poczekalni do psychiatry i samodzielnej próbie rozprawienia się z problemami. Co z niej wyniknie? Tego nie zdradzimy, możemy natomiast powiedzieć, że Nerwica natręctw to znakomite i warte polecenia widowisko.

Wejściówki na te i inne spektakle teatralne znajdziesz w serwisie biletyna.pl.

Przygoda z ogrodnikiem ⇨

Pikantni ⇨

Nerwica natręctw ⇨

Site Footer