Polskie gwiazdy na deskach teatru Capitol w Warszawie

Teatr Capitol w Warszawie to miejsce znane każdemu miłośnikowi sztuki ze stolicy. Jeden z najsłynniejszych teatrów w Polsce, każdego dnia gości na swoich deskach najznamienitszych aktorów z rodzimego podwórka.

To w Capitolu wystawiane są najlepsze spektakle, przyciągające rzesze widzów spragnionych gry aktorskiej na najwyższym poziomie. Bilety na odgrywane tam przedstawienia rozchodzą się błyskawicznie, nawet na mniej znane pozycje. Podobnie będzie w marcu, ponieważ w repertuarze pojawiły się wyjątkowe propozycje. Coś dla siebie znajdzie każdy: Panie chcące posłuchać o kobiecych sprawach w zabawnym wydźwięku oraz Panowie spragnieni małżeńskiego humoru. Co będzie grane w Capitolu w marcu 2020 roku?

Klimakterium oraz Klimakterium 2 – wyjątkowa komedia o kobiecych sprawach

Właściwie sam tytuł spektaklu może dać pewien pogląd, o czym tak naprawdę będzie cała sztuka. Na pomysł stworzenia opowieści o kobietach przechodzących przez menopauzę autorka – ElżbietaJodłowska – wpadła w Los Angeles. Przypadkiem natrafiła tam na spektakl, podczas którego wszystkie kobiety na widowni zanosiły się śmiechem i odnajdywały same siebie w wielu scenach. To miała na celu twórczyni: stworzyć tekst, sztukę, która pokaże kobietom, że nie są same w trudnych chwilach związanych z klimakterium, czyli menopauzą.

Co zobaczą na scenie widzowie? 4 kobiety, doświadczone aktorki, które opowiedzą o każdym możliwym problemie towarzyszącym menopauzie. Jednak „Klimakterium i… już” to nie jest zwykła opowieść – wszystko jest przeplatane żartami, kabaretem oraz piosenkami, zręcznie napisanymi przez Elżbietę Jodłowską i wyreżyserowanymi przez Cezarego Domagałę.

„Klimakterium i… już” jest bezkompromisowe – tak otwarcie o kobiecych sprawach nikt w naszym kraju na scenie jeszcze nie mówił. Każda z czterech aktorek odgrywających główne role nie boi się w zabawny sposób przedstawiać „wstydliwych tematów”. Na widowni podczas aktorskich popisów między innymi Małgorzaty Dudy, Elżbiety Jarosik, Ewy Złotowskiej czy Grażyny Zielińskiej usłyszymy przede wszystkim szczery śmiech, przeplatany chwilami refleksji.

Będąc hitem ostatnich kilku sezonów, „Klimakterium… i już” doczekało się kontynuacji. Na życzenie zachwyconej publiczności, Elżbieta Jodłowska postanowiła napisać kolejną część przygód Pameli, Maliny, Krychy i Zosi. W ich życiu trochę się pozmieniało – Pamela już nie jest bezrobotna, a Malina prowadzi interes z nową znajomą – Angelą. Gdzieś zniknęła Krycha, co będzie jedną z głównych tajemnic spektaklu. Czy ją odnajdą? Warto wybrać się na „Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał”, bo ta dobra opowieść poziomem dorównuje pierwszej części. Nowe piosenki w oryginalnych aranżacjach, nowe żarty słowne i sytuacyjne, nowe układy taneczne. Dodając do tego wyjątkową energię przekazywaną ze sceny do publiczności, można otrzymać prawdziwie wybitną komedię. Bilety potrafią wyprzedać się tygodnie przed spektaklem, dlatego zarezerwujcie je już dziś!

https://biletyna.pl/spektakl/Klimakterium-2-czyli-Menopauzy-Szal

Akt równoległy autorstwa Lubaszenko, Banasik czy Jacykowa. Zobacz weekendowe perypetie małżeństwa w hotelu

Według opinii wielu, jest to jeden z najzabawniejszych tekstów napisanych na potrzeby teatru. Chociaż historia wydaje się typowa, „Akt równoległy” z pewnością nie jest typowym spektaklem. Gdy do bardzo zacisznego, niezbyt popularnego hotelu przyjeżdżają dwie pary, widzowie nie spodziewają się niczego nadzwyczajnego. Szybko okazuje się, że to czwórka kochanków, których niczego nieświadomi małżonkowie zostali w domu. I może wszystko poszłoby zgodnie z planem, a przysięgi małżeńskie zostałyby złamane w spokoju, gdyby nie sam hotel i wścibski portier.

„Akt równoległy” będzie bawił i zaskakiwał od początku do końca – perypetie dwóch par kochanków mają miejsce w hotelu pełnym zasadzek, ukrytych drzwi i możliwości podglądania. Mnóstwo pomyłek, niedomówień, a także absurdalnych zwrotów akcji wywoła śmiech widowni Capitolu podczas każdej sceny. Reżyserem tej farsy jest Olaf Lubaszenko – postać kultowa w polskim filmie oraz teatrze. Jakość i wierne odwzorowanie kostiumów zapewni znany projektant, Tomasz Jacyków. Już w marcu Capitol zatrzęsie się od śmiechu – dołączcie do tego wydarzenia i kupcie bilety na „Akt równoległy”!

https://biletyna.pl/spektakl/Akt-rownolegly

Komediowa ucieczka od kłamstw i zdrady – Alibi od zaraz

Francuzi uchodzą za doskonałych kochanków, którzy nie stronią od romansów. Podtrzymuje to Jean Poiret w swojej sztuce „Alibi od zaraz”. Główną postacią jest żonaty Michel, marzący o romansie z piękną Julie. Tuż po tym, gdy ta zjawia się w jego domu, a mężczyzna ma doprowadzić do końca misterny plan zdrady, w progu staje… żona Michela, Sophie. Jak to wszystko wytłumaczyć?

To właśnie będzie główny motyw spektaklu. Na deskach Capitolu Michel (grany przez Wojciecha Wysockiego) będzie się dwoił i troił, wspinając na wyżyny swojej kreatywności – wszystko po to, by ratować małżeństwo i możliwość romansu. Wymyślona na poczekaniu historyjka angażuje także Sophie, a absurd goni absurd przez całe przedstawienie. Mnóstwo soczystych dialogów i ciętych ripost doprowadzi każdego widza do śmiechu, a sam spektakl będzie idealnym sposobem na rozluźnienie po ciężkim dniu. Warto wybrać „Alibi od zaraz” również dla samych odtwórców głównych ról. Na scenie Capitolu wystąpią między innymi Aleksandra Szwed czy Katarzyna Skrzynecka. Zobacz sławy w jednej z najśmielszych komedii, jakie widział Capitol!

https://biletyna.pl/spektakl/Teatr-Capitol-Spektakle/Alibi-od-zaraz

Site Footer