Pokochasz muzykę klasyczną!

Najbliższe tygodnie to prawdziwa muzyczna uczta dla melomanów. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na przygotowany repertuar – na scenach wielu miast Polski wystąpią wybitni artyści z całego świata – orkiestry symfoniczne, chóry, soliści oraz wyjątkowi goście specjalni. Miłośnicy muzyki klasycznej bez kłopotu wybiorą dla siebie propozycję na ekscytujący wieczór w najlepszym muzycznym stylu.

Przygotowywane koncerty to jednak nie tylko wyjątkowa propozycja dla melomanów, ale także dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z muzyką klasyczną. A może ktoś z bliskich osób wciąż nie może przekonać się do klasycznych dzieł muzycznych, czy arii operowych? Najbliższe koncerty będą zatem doskonałą sposobnością, aby „przełamać pierwsze lody”. Repertuar obejmuje m.in. największe „przeboje” muzyki filmowej, lekkie aranżacje klasycznych dzieł, czy też swobodne interpretacje najpopularniejszych hitów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Jakie dokładnie koncerty polecamy?

Muzyka filmowa – klasyka i rozrywka na dobry początek

Muzyka filmowa to klasyczne dzieła owiane klimatem popkultury. Stąd zapewne ich popularność. To także doskonały początek przygody z muzyką poważną. A okazji, aby zacząć w najbliższym czasie nie będzie brakować.

Już 27. marca na scenie ERGO ARENY czeka nas wyjątkowe widowisko gwarantujące niezapomniane emocje i wrażenia. 250 artystów z całego świata wystąpi w koncercie Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams.

https://biletyna.pl/koncert/Tribute-to-Hans-Zimmer-Ennio-Morricone-John-Williams

Z kolei od kwietnia do grudnia tego roku na scenach Warszawy, Łodzi, Torunia, Szczecina i Gdańska odbędzie się wielka muzyczna uczta – wyjątkowy koncert poświęcony twórczości wybitnego Hansa Zimmera – jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców muzyki filmowej ostatnich lat, którego śmiało możemy okrzyknąć międzynarodową gwiazdą. Muzyka z takich filmów, jak „Gladiator”, „Incepcja”, „Batman”, „Król lew”, „Władca Pierścieni” czy”Piraci z Karaibów” jest znana i podziwiana nie tylko przez fanów muzyki klasycznej. I to właśnie suity orkiestrowe z wymienionych kinowych hitów zostaną zaprezentowane na przygotowywanych koncertach. Do tego projekcja fragmentów filmów na ekranie kinowym – dla jeszcze mocniejszych wrażeń i dla wszystkich kinomanów!

https://biletyna.pl/koncert/Koncert-Muzyki-Filmowej-2

Tenorzy zaśpiewają dla nas największe przeboje

Od czasów trzech wielkich tenorów – Placido Domingo, Jose Carrerasa oraz Luciano Pavarottiego – występujących wspólnie nie tylko na koncertach, ale i np. podczas wydarzeń sportowych, imprezy proponujące występy wybitnych wokalistów muzyki klasycznej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Repertuar takich koncertów sprawia, że jest to doskonała sposobność, aby obcować z kulturą wysoką, jednak w nieco lżejszym klimacie. Tenorzy wyśpiewają nam bowiem zarówno arie operowe, jak i romantyczne rockowe ballady, czy też przeboje muzyki rozrywkowej. Co nas czeka w najbliższym czasie?

To m.in. trasa koncertowa 10 tenorów z Polski i Ukrainy – szeroki repertuar i mnóstwo (bo razy 10!) muzycznej pasji.

https://biletyna.pl/koncert/10-Tenorow

Z kolei Tre Voci, czyli Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj to tenorzy, a zarazem artyści nowej generacji, którzy pozwolą nam odkryć piękno klasycznych dzieł we współczesnym brzmieniu. Dla wszystkim miłośników muzyki popularnej artyści przygotowali największe jej przeboje (HallelujahBesame Mucho czy Show must go on) wzbogacone symfonicznymi aranżacjami i operowym rozmachem.

https://biletyna.pl/koncert/Tre-Voci

Na koniec zapraszamy na koncert aż 12 tenorów, którzy wykonają światowe przeboje (fragmenty operetek, oper, musicali oraz aranżacje utworów współczesnych, w tym przebojów grupy ABBA, zespołu QUEEN, czy Lady Gagi) wraz z wybitną sopranistką Melanie Goerlitz. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne pełne wirtuozerii wokalistycznej, humoru i lekkości będzie idealnym pomysłem na udany, niezapomniany wieczór pełen muzycznych wrażeń w najlepszym stylu. Niezdecydowanym podpowiadamy, że artyści kreują wyjątkowy obraz klasycznej muzyki wokalnej i instrumentalnej, burząc przy tym wszelkie stereotypy. To trzeba usłyszeć, zobaczyć, po prostu przeżyć! Zapraszamy na koncerty w marcu i kwietniu.

https://biletyna.pl/koncert/12-Tenorow-Diva

Site Footer