Najlepszy teatr w Częstochowa – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Jak spędzić wolne popołudnie lub wieczór w Częstochowie? Najlepiej w gwiazdorskiej obsadzie! W tym mieście działa wiele placówek, do których można wybrać się na znakomite spektakle. Macie ochotę na komedię, a może na sztukę skłaniającą do myślenia? W Częstochowie znajdziecie świetne propozycje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w tym mieście!

„Porwanie” – Klub Politechnik

Człowiek na skraju bankructwa potrafi być nieprzewidywalny. Doskonale pokazuje to spektakl „Porwanie”, na który można wybrać się do częstochowskiego Klubu Politechnik. Bohater tej sztuki zostaje pozbawiony środków do życia. Wpada jednak na pomysł, aby porwać syna ministra dla okupu. Jak się okazuje, jest to jeden z najgorszych planów, jaki mógł obmyślić. Wraz z biegiem czasu intryga bohatera wymyka się spod kontroli – czy uda mu się wybrnąć z tego z twarzą? O tym przekonacie się, jeśli wybierzecie się na spektakl „Porwanie”. To komedia Artura Barcisia, w którym wystąpią m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Damian Kulec, Antoni Pawlicki oraz Piotr Grabowski.

„Wieczorek pożegnalny” – Filharmonia Częstochowska

Jak pozbyć się niewygodnego przyjaciela? Usunięcie go z mediów społecznościowych i zablokowanie jego numeru wydaje się mało eleganckim i dojrzałym pomysłem. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie kolacji pożegnalnej. Tak przynajmniej wydawało się bohaterom „Wieczorku pożegnalnego”, który można obejrzeć w Filharmonii Częstochowskiej. Z kulturalnego zakończenia przyjaźni wynikła jednak niemała katastrofa. Czy stara przyjaźń faktycznie była udaną i szczerą relacją? Na to pytanie odpowiedzą: Katarzyna Skrzynecka, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski, którzy wcielają się w role „oddanych” przyjaciół.

Pokaz iluzji Adriana Mitoraja – Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej

Adrian Mitoraj, czyli Magic Mitoraj, to jeden z najwybitniejszych iluzjonistów w Polsce, który tworzy niesamowite pokazy dla całych rodzin. Artysta występował wielokrotnie również w Niemczech i Szwajcarii. Wybierzcie się na show, które zachwyci nie tylko Wasze dzieci, lecz także Was. To zupełnie inny, nowy i magiczny wymiar rozrywki. Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej serdecznie zaprasza wszystkich miłośników iluzji na widowisko, w którym zostaną przedstawione takie sztuczki jak m.in. przenikanie ciała przez 10 stalowych obręczy, lewitowanie, a także znikanie przedmiotów.

„Klaps! 50 twarzy Greya” – Klub Politechnik

Swego czasu ogromną popularnością cieszyła się powieść E.L. James „50 twarzy Greya”, która wzbudzała ukryte pokłady namiętności zarówno kobiet, jak i mężczyzn. „Klaps!” to światowy bestseller w adaptacji wybitnej Krystyny Jandy. Główną bohaterką spektaklu jest dojrzała księgowa, która po pracy sięga po lampkę wina i opisuje swoje fantazje erotyczne. „Klaps!” nie jest jednak zwykłym harlequinem. To fenomenalna zabawa konwencją z przymrużeniem oka. Całość dopełniają piosenki z repertuaru Enrique Iglesiasa i filmu „Kabaret”. Na deskach Klubu Politechnik zobaczymy m.in. Magdalenę Lamparską, Martę Walesiak oraz Mateusza Damięckiego.

„Wiesz, że wiem” – Filharmonia Częstochowska

Wiesz, że wiem” to jedna z najzabawniejszych komedii, jakie znalazły się na afiszach w całej Polsce. Sztuka ta opowiada o przyjaciołach, którzy spotykają się po latach. Pierwotnie niewinne spotkanie przeradza się w naszpikowane ironią i intrygą zgromadzenie ludzi, którzy tak naprawdę niezbyt się lubią. „Wiesz, że wiem” to przede wszystkim komedia, która przypomina, że w życiu najważniejsza jest szczerość. Świetna zabawa i potężna dawka śmiechu gwarantowane! Filharmonia Częstochowska zaprasza na przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie. Wystąpią m.in.: Leszek Lichota, Ilona Wrońska, Michał Czernecki oraz Agnieszka Castellanos-Pawlak.

„Przesyłka z zaświatów” – Filharmonia Częstochowska

W Filharmonii Częstochowskiej na fanów reżyserii Cezarego Żaka czeka niezwykle interesujący spektakl „Przesyłka z zaświatów”. Na scenie zobaczycie samych wybitnych aktorów w brawurowych rolach. W charyzmatycznych bohaterów wcielą się: Kinga Preis, Katarzyna Żak, Katarzyna Kwiatkowska, Kuba Gąsowski oraz Justyna Ducka. Spektakl opowiada o czterech przyjaciółkach, które regularnie spotykają się na wieczorkach brydżowych. Kiedy jedna z nich umiera, pozostałe panie nie zaprzestają ich tradycji. Wręcz przeciwnie, kobiety chcą rozegrać pożegnalną partię w niezmienionym składzie. Jak to możliwe? Rezolutna Millie postanawia ukraść urnę z prochami koleżanki. Jak się okazuje, będzie to wieczór, który odmieni życie pań na zawsze.

„Kopciuszek” – Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej

Kopciuszek” to widowisko dla całych rodzin, przygotowane przez Kielecki Teatr Tańca. Specjalnie na tę okazję przygotowano prawie 200 fenomenalnych kostiumów, które zachwycą każdego widza. Poza prawdziwymi dziełami sztuki rzemieślniczej na publiczność czeka oryginalna scenografia, dzięki której będzie można przenieść się oczami wyobraźni do miasteczka, w którym niegdyś mieszkał Kopciuszek. Co więcej, sztuka ta wprawia w zdumienie znakomicie dobraną i skomponowaną muzyką, a także tańcem. „Kopciuszek” to urocza, wzruszająca i niesamowicie dopracowana sztuka, na którą zdecydowanie warto wybrać się całą rodziną.

„Sklep z facetami” – Klub Politechnik

Czy można rozpocząć życie na nowo, mając 40 lat? O tym na własnej skórze będzie musiała przekonać się Marzena, która na 39 urodziny otrzymała od wieloletniego partnera niezbyt miły „prezent” – mężczyzna oświadczył, że odchodzi. Na szczęście kobieta może liczyć na wsparcie swojej młodszej siostry, która nie pozwoliła, aby Marzena się załamała. Zabrała ją do „Sklepu z facetami”, dzięki czemu jej życie totalnie się odmieniło. Czy jednak udało jej się odnaleźć miłość? A może udało jej się odzyskać poprzedniego partnera? Przekonajcie się o tym sami!

Site Footer