Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – przygotuj się muzyką i teatrem!

Już od początku pięknej, złotej jesieni możemy spotkać oznaki zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ozdoby, reklamy, choinki, pomysły na prezenty – wszechobecne podekscytowanie tym cudownym czasem w roku udziela się każdemu. Nie inaczej jest ze sztuką!

Kolejny rok to kolejne przygotowania do świąt w sposób iście artystyczny. Zanim w Waszych domach rozbrzmią kolędy śpiewane przez całą rodzinę, warto usłyszeć w tej roli prawdziwych artystów. Jak zwykle w okresie przedświątecznym, nie zabraknie koncertów z udziałem znanych gwiazd, utalentowanych piosenkarzy, lokalnych artystów. Sprawdź, jak możesz śpiewająco przygotować się do Bożego Narodzenia z programami artystycznymi!

Świąteczne koncerty z gwiazdami

Nie mogło zabraknąć corocznego kolędowania z gwiazdami. Niesamowite wykonania klasycznych kolęd i pastorałek już w grudniu zapewnią uznane postacie polskiej muzyki. Na jednej scenie będziecie mogli ujrzeć- i przede wszystkim usłyszeć – słynnych wykonawców, którzy osiągnęli sukces w karierach solowych. Siły połączą Andrzej Piaseczny (autor chociażby hitu Śniadanie do łóżka), Justyna Steczkowska (słynna z takich utworów jak Za Karę czy Sanktuarium), a także Kasia Moś, Halina Mlynkova i Kasia Cerekwicka. Taka plejada gwiazd odegra i zaśpiewa największe światowe hity świąteczne. Zabawa i nastrój gwarantowane! Bilety można kupić na stronie https://biletyna.pl/koncert/Christmas-Time-Concert.

To nie jedyny gwiazdozbiór, jaki można ujrzeć i usłyszeć przed Bożym Narodzeniem. „Gwiazdo świeć, kolędo leć” to jedyna taka okazja, by usłyszeć najlepsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu niesamowitego kwartetu. Na scenie siły połączy niesamowita Alicja Majewska, niezawodna Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny z aksamitnym głosem, a czwórkę jako konferansjer i akompaniator dopełni z klasą Włodzimierz Korcz. Grany od 30 lat spektakl „Gwiazdo świeć, kolędo leć” zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale także w krajach zachodniej Europy i Ameryki Północnej. Nie możesz tego przegapić: https://biletyna.pl/koncert/Koncert-swiateczny-Gwiazdo-swiec-koledo-lec.

Cały ten zgiełk… Święta z jazzem

All that jazz… Tak będziemy mogli powiedzieć już w grudniu, wychodząc z Nowohuckiego Centrum Kultury lub klubu Six Seasons. O ile podstawowe wersje kolęd i pastorałek zna chyba każdy, kto obchodzi Święta Bożego Narodzenia, o tyle jazzowe wersje tych pięknych pieśni mogą być zupełnie nowym doświadczeniem.

W Krakowie swoją interpretację świątecznych pieśni przedstawi Aga Zaryan, nie bez powodu nazywana Pierwszą Damą Polskiego Jazzu. Nie będzie w tym sama – wspomagać ją będzie wybitny European Jazz Quartet. Ich koncert „Christmas Songs”, jak nazwa wskazuje, będzie skupiał się na jazzowych wersjach znanych nam kolęd i piosenek – także tych zagranicznych. Odkryj potęgę głosu Agi Zaryan i kup bilety już dziś: https://biletyna.pl/koncert/Aga-Zaryan-i-European-Jazz-Quartet-koncert-Christmas-Songs.

Chociaż wciąż młoda, Laura Godziejewska ma na koncie już wiele muzycznych sukcesów. Brała udział w kilku prestiżowych konkursach – między innymi na festiwalu jazzowym Złota Tarka w 2017 roku. Chociaż jest artystką o wielu zainteresowaniach – tworzy również muzykę elektroniczną z pogranicza chilloutu, popu i hitów lat 80. – to w jej sercu nadal gra jazz. Zagra również w klimatycznym klubie Six Seasons w Warszawie. To niezwykła okazja, by usłyszeć świąteczne piosenki w jej jazzowej interpretacji. Na scenie wystąpi ze swoim jazz bandem – zdecydowanie nie może Cię tam zabraknąćhttps://biletyna.pl/koncert/Laura-Jazz-Band-Ikony-Popu-na-Jazzowo.

Pieśń, taniec, spektakl dla najmłodszych

Jednak Boże Narodzenie to nie tylko kolędy i gwiazdy! Dla siebie znajdą coś również miłośnicy tańca i ludowej kultury. Zespół Pieśni i Tańca Krakowiacy po raz kolejny da popis, odgrywając tradycyjny koncert świąteczny. Będzie to przekrój wszystkich talentów z Ziemi Krakowskiej – balet, muzyka, taniec, śpiew. Poznaj folklor Krakowa w klimatach Świąt Bożego Narodzenia: https://biletyna.pl/koncert/Koncert-Swiateczny-ZPiT-Krakowiacy.

Nie każdy spektakl musi być monotonny dla dzieci i młodzieży – a zwłaszcza ten świąteczny! Przedstawienie „Gdzie jest Mikołaj” jest interaktywne – zabierając swoją pociechę do CSW Solvay w Krakowie, zapewniamy jej solidną dawkę śpiewu i tańca. Widzowie współtworzą przedstawienie wraz z aktorami – wszystko po to, by opowiedzieć historie o Laponii, Mikołaju, jego elfach i duchu Bożego Narodzenia. To najlepszy sposób, by dzieci – a także dorośli – poczuli magię świąt. Miłość, życzliwość, bliskość drugiego człowieka. Przeżyj to wraz z aktorami i zakup bilet: https://biletyna.pl/dla-dzieci/Spektakl-swiateczny-dla-dzieci-Gdzie-jest-Mikolaj.

Site Footer