Repertuar kin marzec 2021 – co warto zobaczyć?

Jedną z popularniejszych rozrywek podczas lockdownu i okresu pandemii stało się nadrabianie zaległości filmowych. W końcu zyskaliśmy chwilę na to, by zapoznać się z nowościami lub odświeżyć kultowe klasyki. Oglądanie filmów w domu to jednak nie to samo, co pełne doświadczenie kinowe. Na szczęście placówki te zostały testowo otworzone – warto to wykorzystać. Sprawdź, co zobaczysz w kinie w marcu!

Kino a pandemia

Ze względu na pandemię kina na długi czas musiały wstrzymać swoją działalność. Wprowadzone obostrzenia uniemożliwiały funkcjonowanie instytucji kultury, przez co nam – widzom – zostało przeniesienie się do internetu i poszukiwanie właśnie tam źródła rozrywki.

Mimo że w sieci nie brakuje portali streamingowych, serwisów oferujących kontent wideo, nic nie może się równać z atmosferą, jaką tworzy kino. Wyjście na film jest związane z całą masą rytuałów, co daje wyjątkowy, niepowtarzalny i niemożliwy do podrobienia klimat. Poza tym w takiej placówce można liczyć na dużo lepszą jakość obrazu i dźwięku, przez co oglądanie filmów jest po prostu przyjemniejsze.

Pandemia nie dość, że odcięła nas od kin, to jeszcze pokrzyżowała plany filmowców i wstrzymała wielkie produkcje, dlatego w tym roku odnotujemy znacznie mniej premier. Tym bardziej należy się cieszyć tymi dziełami, które mają szansę trafić do szerokiej publiczności. Jest jeszcze jeden powód do zadowolenia – kina zostały w Polsce testowo otwarte. Na jakich zasadach?

Przede wszystkim na sale kinowe wstęp ma ograniczona liczba widzów – do zajęcia jest nie więcej niż 50% dostępnych miejsc. Zarówno pracownicy, jak i publiczność, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa (także podczas seansu). Dodatkowo widzowie nie mogą spożywać posiłków i napojów podczas pobytu w kinie.

Nawet mimo obostrzeń warto wybrać się do kina. Zachęca do tego też ciekawy repertuar. Zobacz, co można zobaczyć w kinie w marcu!

Polecane filmy w marcu

Dobra wiadomość dla kinomaniaków! Marzec przynosi naprawdę dobre filmy – coś dla siebie powinni znaleźć widzowie w każdym wieku i miłośnicy różnych gatunków. Oto kilka ciekawych propozycji:

  1. Co w duszy gra – film animowany wyprodukowany przez wytwórnię Pixar i Disneya opowiada historię nauczyciela muzyki, pasjonata jazzu, który na skutek wypadku zostaje odesłany do innej rzeczywistości. Choć to dzieło kierowane jest przede wszystkim do najmłodszych widzów, z pewnością wzruszy także i starszą widownię. Do polskiej wersji językowej głos podkłada m.in. Tomasz Kot.
  2. Obiecująca. Młoda. Kobieta – w roli głównej Carey Mulligan. Thriller z elementami czarnego humoru traktuje przede wszystkim o zemście i walce z patriarchatem. To, co wyróżnia ten film, to zabawa konwencją, sprytne żonglowanie gatunkami oraz znakomity scenariusz.
  3. Palm Springs – a może coś pozytywnego i romantycznego? Taki jest właśnie opisywany obraz. Historia zaczyna się od uwięzienia dwojga ludzi w pętli czasowej. Co wyniknie z tej sytuacji? Oczywiście wiele zabawnych scen, a może i nawet uczucie.
  4. Oto my – to poruszająca historia, przedstawiająca wyjątkową relację ojca i syna. Na ich drodze stają trudne do pokonania przeszkody, a widmo rozłąki popycha do zaskakujących czynów.
  5. Sound of Metal – to z kolei propozycja z pogranicza dramatu i romansu. Fabuła poświęcona jest parze muzyków, a punktem wyjścia staje się utrata słuchu przez perkusistę. To opowieść o tym, jak radzić sobie w sytuacji, gdy zostajemy pozbawieni tego, co było dla nas najcenniejsze.

Bilety na marcowe seanse kupisz szybko i bezpiecznie – bez wychodzenia z domu. W serwisie biletyna.pl znajdziesz wejściówki do kina. Zarezerwuj miejsce i ciesz się filmowymi hitami!

Site Footer