Janusz Radek – czy wciąż żałuje każdego dnia bez Ciebie?

Wyjątkowy kompozytor, piosenkarz, aktor i twórca z niesamowitym dorobkiem artystycznym. Jego unikalny głos oraz wyjątkowe podejście do sztuki sprawiają, że zachwyca nas swoim talentem już od ponad 30 lat.

Janusz Radek — piosenkarz z ogromnym talentem

Pierwsze występy Janusza Radka mogliśmy podziwiać podczas wykonywania piosenek poetyckich, poznając ich nową, świeżą aranżację. W tamtym okresie wykonywał utwory m.in. Leopolda Staffa i Bolesława Leśmiana. We wczesnych latach 90. Radek rozpoczął również swoją przygodę z działalnością kabaretową. Jako człowiek wszechstronnie uzdolniony występował także w zespołach rockowych, a nawet punkrockowych. Na szczególną uwagę zasługuje również jego udział w Tryptyku Świętokrzyskim z muzyką Piotra Rubika jako jeden z solistów.

Janusz Radek: utwory, piosenki, płyty

Wybitny artysta, wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość i doceniany za nietuzinkowe podejście do sztuki. Dzięki ogromnej różnorodności, od piosenek takich jak „Kot”, po cieszącą się ogromną popularnością „Kiedy umrę kochanie”, piosenkarz ma w swoim dorobku takie wyróżnienia jak m.in. dotarcie do finałowej trójki w konkursie SuperJedynki w kategorii Płyta Roku za swój album „Dziękuję za miłość”. Oczywiście na tym nie koniec, Janusz Radek otrzymał również SuperJedynkę w kategorii Płyta POP za „Psałterz Wrześniowy”, a także SuperJedynkę Publiczności dla solistów w Opolu.

Ponadto artysta na Festiwalu TOP Trendy 2007 zdobył pierwsze miejsce za najlepiej sprzedający się album oraz szczególne wyróżnienie w postaci nagrody dziennikarzy za swoją interpretację i wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena na koncercie „40 na 40” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Janusz Radek już na wczesnych etapach swojej kariery wyróżniał się odwagą muzyczną, niesamowitym talentem, a także pragnieniem zgłębiania nowych przestrzeni muzycznych, dodając do nich swoje nietuzinkowe aranżacje. We wszystkich swoich utworach oraz podczas wszystkich występów na scenie Janusz Radek razem z zespołem odkrywają przed słuchaczami zupełnie nowe, nieznane dotąd rejony muzyczne.

Niezwykła muzyka na żywo

Koncertów w wykonaniu Janusza Radka nie da się w prosty sposób opisać. Stanowią one głębokie, emocjonalne doświadczenie, które każdy odbiorca może przeżywać na swój sposób. Koncerty artysty wyróżniają się przede wszystkim oryginalnością, świeżością, ale także pozwalają na odkrycie znanych kanonów muzyki w zupełnie nowy sposób. Piosenkarzowi zdecydowanie nie można zarzucić braku oryginalności, czy powielana znanych od lat schematów muzyki popularnej.

Fanów jego twórczości zdecydowanie zainteresują takie koncerty jak Janusz Radek — the best of, gdzie usłyszeć będzie można takie uwielbiane dzieła, jak „Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, czy „Domek bez adresu” oraz także wyjątkowe muzyczne wydarzenia, jakim będzie Janusz Radek z zespołem „The Best Of”.

Na niezapomniane wrażenia mogą liczyć również wszyscy uczestnicy jedynego w swoim rodzaju koncertu poświęconego pamięci Ewy Demarczyk — Janusz Radek — Serwus Madonna.

Site Footer