Kabaret Hrabi – żart dobry tak, że rety, rety, jeju

Jeśli już sam tytuł naszego artykuły wywołuje u Ciebie salwy śmiechu i przypomina o kultowym występie popularnej formacji, jaką jest Kabaret Hrabi, zapraszamy do bliższego poznania grupy. Sprawdź, kto kryje się za tą nazwą, i które skecze trzeba po prostu znać! Potężna dawka humoru gwarantowana!

Kabaret Hrabi – skład

Gdy chodzi o Kabaret Hrabi, aż chciałoby się zawołać rzewnie: „Andrzeju, Andrzeju!”, jak miało to miejsce w skeczu Song porzuconej. Formacja, która swoje pierwsze kroki stawiała w 2002 r., dzisiaj uważana jest za jedną z najważniejszych grup kabaretowych na polskiej scenie. W swoich występach komentują otaczającą nas rzeczywistość, poruszają tematy codzienne i obyczajowe, dzięki czemu trafiają w gusta publiczności i zaskarbiają sobie sympatię przedstawicieli różnych pokoleń.

Kabaret Hrabi tworzą wyłącznie charyzmatyczni artyści – obecni członkowie to: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Łukasz Pietsch i Tomasz Majer. Co ciekawe, na przełomie wielu lat działalności w grupie zaszła tylko jedna zmiana, co udowadnia, jak zgrana jest to formacja. Widać to zresztą na scenie – Kabaret Hrabi czaruje inteligentnym poczuciem humoru, ale i wyjątkową chemią pomiędzy aktorami.

To, co wyróżnia Kabaret Hrabi, to również zamiłowanie do muzyki. Ich piosenki kabaretowe szybko zyskują miano kultowych. Nic więc dziwnego, że grupa doczekała się płyty Piania i jęki, na której zostały zebrane jej najpopularniejsze utwory, wykonane w towarzystwie Grupy MoCarta. Formacja wydała poza tym cztery płyty DVD z zapisem programów artystycznych.

Najzabawniejsze skecze Kabaretu Hrabi

Choć każdy widz ma z pewnością swój ulubiony występ grupy, niektóre z przedstawień zasługują na szczególne docenienie. Przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie najlepszych skeczów formacji:

  • Mama Wandzia – w tym skeczu zachwyca przede wszystkim popisowa rola Joanny Kołaczkowskiej, która znakomicie odgrywa rolę apodyktycznej żony, a tym samym wytyka i obśmiewa schematyczny podział ról w związku.
  • Kobieta i Mężczyzna – także i ten występ koncentruje się na relacjach damsko-męskich, które portretowane są niczym w krzywym zwierciadle.
  • Egzamin – skecz szczególnie polecany studentom oraz wszystkim tym, którzy potrafią spojrzeć z dystansem na sesję egzaminacyjną.

Najnowsze skecze – co przygotował Kabaret Hrabi?

Kabaretowe występy najlepiej wypadają na żywo, gdy artyści mają szansę skonfrontowania swoich żartów z reakcjami publiczności. Szczególnie teraz, gdy pandemia na długi czas wstrzymała scenę rozrywkową, doceniamy wydarzenia kulturalne i chętnie szukamy możliwości spędzenia czasu w gronie innych ludzi.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Kabaretu Hrabi! Formacja występuje obecnie aż z dwoma premierowymi programami – Ariaci (skecze wystawiane m.in. w Żyrardowie, Lublinie, Kielcach i Poznaniu) oraz Wady i Waszki (przedstawienia w Bełchatowie i Radomiu). Bilety na te oraz inne wydarzenia kabaretowe, znajdziesz w serwisie biletyna.pl. Dobra zabawa i najśmieszniejsze żarty gwarantowane!

Site Footer