Tu czeka nas spora dawka śmiechu – najlepsze festiwale i przeglądy kabaretowe

Terminarz polskich imprez kabaretowych pęka w szwach. Konkurencja jest duża. Ciężko podjąć decyzję, gdzie i na jakie występy się wybrać. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych, najciekawszych, ale przede wszystkim najzabawniejszych festiwali oraz przeglądów. Spora dawka śmiechu gwarantowana!

Kultowe festiwale kabaretowe

Polska Noc Kabaretowa

Kabaret Nowaki zabierze Was tego lata w najśmieszniejszą podróż życia. Ponadto na scenie wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Smile oraz Kabaret K2. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, wielokrotnie rozbawiając widzów do łez.

https://biletyna.pl/kabaret/Polska-Noc-Kabaretowa/2019

Świętokrzyska Gala Kabaretowa

Kielecki Amfiteatr Kadzielnia po raz siódmy zaprasza widzów na wyjątkową galę kabaretową. Kabaret Skeczów Męczących wraz z innymi ikonami polskiej sceny kabaretowej zaprezentują hity tegorocznego lata. Nie zabraknie także premierowych skeczy. Artyści z całą pewnością zadbają o Wasze dobre nastroje i doprowadzą Was do łez – ze śmiechu oczywiście.

https://biletyna.pl/koncert/Festiwal-Magiczne-Zakonczenie-Wakacji/Swietokrzyska-Gala-Kabaretowa-2019

X Kołobrzeska Noc Kabaretowa

W tym roku na deskach amfiteatru będziemy świętować jubileuszową rocznicę jednej z najlepszych imprez kabaretowych w kraju. W tym roku o dobre humory zapewnią: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Młodych Panów, Piotr Bałtroczyk, a także Kabaret Weźrzesz. Z całą pewnością nie możecie przegapić tego wydarzenia!

https://biletyna.pl/kabaret/X-Kolobrzeska-Noc-Kabaretowa-2019

Mazurska Noc Kabaretowa

W tym roku tematem głównym będzie płeć piękna. Artyści zaprezentują w swoich programach różne oblicza kobiety. Na scenie wystąpią najlepsi przedstawiciele polskiego kabaretu. Nie zabraknie również nowicjuszy. Swoje umiejętności przedstawi formacja Czołówka Piekła (tegoroczni laureaci Przeglądu Kabaretów Amatorskich).

Konkursy i przeglądy kabaretowe

Przegląd Kabaretów Amatorskich, w skrócie PaKA

Impreza odbywa się nieprzerwanie od 1985 roku. Konferansjerem jest doskonale wszystkim znany Piotr Bałtroczyk. W ramach konkursu wyłaniani są najbardziej uzdolnieni laureaci polskiej sztuki kabaretowej. Ponadto, w tym roku, po raz pierwszy, zostaną przyznane statuetki „Złote Suchary 2019”. Przegląd odbywa się w Centrum Kultury „Rotunda” w Krakowie.

Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „KopalniaK”

To konkurs skierowany do początkujących kabaretów, a także stand’uperów. Impreza cieszy się dużym uznaniem i co roku przyciąga tłumy, zarówno młodych talentów, jak i widzów. Jak co roku przyznawane są 2 nagrody: Grand Prix oraz Nagroda Publiczności.

Festiwal komedii SZPAK

W ramach tej szczecińskiej imprezy odbywają się 2 konkursy: stand up improwizowany oraz konkurs kabaretowy. Początkujący artyści przedstawiają swoje najlepsze, najzabawniejsze programy. Nie ma jury, to publiczność wyłania faworytów. Część konkursowa, to tylko jedna z atrakcji festiwalu. Organizatorzy zadbali także o rozrywkę dla najmłodszych. Szczegółowy program ukaże się już niebawem.

Festiwal Fermenty

To cykliczna impreza, odbywająca się co roku w Bielsku-Białej. Na festiwalowej scenie mierzą się ze sobą młode kabarety oraz soliści z całej Polski. Podczas konkursu panuje luźna, przyjazna atmosfera. Cel jest jeden – dobra zabawa i uśmiechy wszystkich obecnych! Jeśli cenicie sobie błyskotliwe żarty, a także macie dystans do otaczającego Was świta, to nie można Was zabraknąć!

Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry

To najstarszy festiwal kabaretowy w kraju, który na kabaretowej mapie Polski pojawił się już w 1976 roku. Impreza umożliwia młodym kabaretom zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publiką i walkę o zdobycie Złotej Szpilki. Poza początkującymi artystami na festiwalu można zobaczyć również weteranów polskiego kabaretu, takich jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Pod Wyrwigroszem czy Kabaret Neonówka.

Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka

To jeden z największych przeglądów kabaretowych w Polsce. To właśnie tutaj zadebiutowały największe grupy polskiego kabaretu, takie jak Ani Mru-Mru, Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów i wielu innych. To idealne miejsce, by zobaczyć początkujących kabareciarzy, którzy chcą zaprezentować swój warsztat.

Site Footer