Śpiewający poeci – miód dla uszu

Wyjątkowa, harmonijna muzyka, chwytające za serca teksty i jedyne w swoim rodzaju, pełne pasji wykonanie – Krzysztof Myszkowski i jego Stare Dobre Małżeństwo to niezwykle utalentowana grupa, która już od ponad trzech dekad łączy pokolenia, ukazując wyjątkowe piękno poezji śpiewanej.

Stare Dobre Małżeństwo – początki miłości

SDM to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów, słynących z fenomenalnego wykonywania poezji śpiewanej, m.in. utworów Edwarda Stachury. Początki formacji datuje się na lata 80. ubiegłego wieku, a na jej czele stali Krzysztof Myszkowski wraz z Andrzejem Sidorowiczem, którzy w tamtym czasie uczęszczali jeszcze do liceum. Duet rozwijał się i dojrzewał, dzięki czemu w 1984 roku SDM wzięło udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Wtedy to podczas pamiętnego wydarzenia, spiker zapowiadający występ zażartował, że nazwa idealnie do nich pasuje ze względu na długi staż znajomość.

Podczas tego samego wydarzenia duet za sprawą swojej oryginalności i nieprzeciętnego talentu muzyczno-wokalnego zwrócił również uwagę jednego z jurorów, Wojciecha Bellona, lidera Wolnej Grupy Bukowina, który zaproponował im możliwość wystąpienia na koncercie Światło, odbywającego się w ramach festiwalu Fama w Świnoujściu.

W 1990 roku ukazał się pierwszy krążek formacji, a na nim wyjątkowe piosenki do tekstów Stachury – Dla wszystkich starczy miejsca. Płyta okazała się ogromnym sukcesem, przynosząc duetowi nie tylko więcej propozycji, ale również popularność i rzeszę wiernych fanów, którzy zostali z formacją do dziś. Tego samego roku fani doczekali się również albumu Makatki, na którym znajdują się utwory na podstawie m.in. wierszy Józefa Barana i Adama Ziemianina.

Teksty Ziemianina i Brana pojawiły się również w albumie Czarny blues o czwartej nad ranem, na którym fani mogli także podziwiać twórczość Myszkowskiego, który napisał tekst do piosenki Zawirował świat. Kolejne płyty stanowiły wielki powrót do utworów Stachury, a także rozkwit poetycki Adama Ziemianina.

Niepowtarzalna magia poezji śpiewanej

Stare Dobre Małżeństwo to formacja wyjątkowa, o nieprzeciętnym podejściu do muzyki i poezji. Już ponad 30 lat wzrusza i przyciąga wiernych fanów, o czym świadczyć mogą tłumy zbierające się na koncertach. Przepiękna muzyka, wyjątkowe piosenki i jedyny w swoim rodzaju klimat, który towarzyszy muzyce na żywo, to zaledwie początek magii, jaką dzieli się podczas swoich występów. Od trzech dekad SDM udowadnia, że ponadczasowe wartości i życzliwość zbliżają do siebie ludzi, pozwalając, choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach w rytm melodyjnej i przynoszącej ukojenie muzyki.

Koncerty – Stare Dobre Małżeństwo w trasie

Koncerty grupy SDM to zawsze wyjątkowe przeżycie i widowisko. Dzięki otwartości i interakcji z publicznością każde wydarzenie nabiera jedynego w swoim rodzaju charakteru, dzięki któremu nie można się nudzić bez względu na to, czy uczestniczy się w nim po raz pierwszy, czy setny.

Stare Dobre Małżeństwo rusza ze swoją kolejną trasą, a w składzie znajdują się Krzysztof Myszkowski, odpowiadający za wokal, gitarę i harmonijkę ustną, Tomasz Pierzchniak na gitarze basowej i kontrabasie oraz Wojciech Czemplik grający na skrzypcach. Na koncerty zapraszamy m.in:

  • 14.08.2021 o godz. 17:00 do Czechowice-Dziedzice – miejsce koncertu Kino Świt,
  • 15.08.2021 o godz. 18:00 do Myszkowa – miejsce koncertu Miejski Dom Kultury,
  • 22.08.2021 o godz. 17:00 do Świdnicy – miejsce koncertu Świdnicki Ośrodek Kultury,
  • 27.09.2021 o godz. 19:00 do Warszawy – miejsce koncertu Teatr Muzyczny ROMA,
  • 15.11.2021 o godz. 19:00 do Jeleniej Góry – miejsce koncertu Teatr im. Cypriana Kamila Norwida,
  • 28.11.2021 o godz. 17:00 do Torunia – miejsce koncertu Aula UMK,
  • 12.02.2022 o godz. 19:00 do Bydgoszczy – miejsce koncertu – Filharmonia Pomorska.

Weź udział w wydarzeniu i ciesz się niezapomnianymi wrażeniami!

Site Footer