We Francji Festival de Cannes, a u nas? Gorące premiery maja!

Festiwal filmowy w Cannes trwa w najlepsze. Kto w tym roku otrzyma Złotą Palmę? Dowiemy się wkrótce. Tymczasem maj proponuje wiele nowości w kinach. Fani filmów grozy będą zachwyceni – najnowsze produkcje kinowe budzą dreszczyk emocji. Nie zabrakło również trzymających w napięciu filmów akcji oraz wzruszających i przejmujących historii miłosnych. Pojawiły się także filmy biograficzne. Mamy również kilka propozycji dla najmłodszych widzów. Na jakie premiery filmowe warto zdecydować się w maju?

„Smętarz dla zwierzaków” – kolejna adaptacja znanej powieści

To kolejna ekranizacja kultowej książki autorstwa Stephena Kinga. Rodzina odkrywa w lesie tajemniczy cmentarz. Wkrótce po tym zaczynają się dziać przerażające rzeczy. W najnowszej adaptacji autorzy postanowili zmienić niektóre wątki, by zaskoczyć nieco widzów i odświeżyć fabułę. Ten mroczny film grozy wzbudza w odbiorcach wiele emocji. Jesteście gotowi na dreszczyk strachu?

https://biletyna.pl/film/Smetarz-dla-zwierzakow

„Tolkien” – biografia twórcy Śródziemia

Produkcja przybliża nam życiorys znanego powieściopisarza J.R.R. Tolkiena. To wzruszający i sentymentalny film biograficzny. Opisuje zarówno życie zawodowe autora, sprawy rodzinne, jak i kulisy powstawania najbardziej znanych powieści fantasy na świecie. Klimat filmu buduje niesamowita oprawa muzyczna skomponowana przez Thomasa Newmana („Zielona Mila”, „American Beauty”). Z całą pewnością fani pisarza powinni wybrać się do kina!

https://biletyna.pl/film/Tolkien

„Pokémon. Detektyw Pikachu” – kultowe pokemony wracają na ekran

Przebojowa adaptacja kultowej serii Pokémon. Niezrównoważony detektyw znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego 21-letni syn wraz z partnerem, detektywem Pikachu rozpoczynają poszukiwania. Poza tytułowym Pikachu na ekranie zobaczymy także inne Pokémony. Cała fabuła wzbogacona została o widowiskowe pojedynki. To znakomita rozrywka dla całej rodziny!

https://biletyna.pl/film/POKMON-DETEKTYW-PIKACHU

„Słońce też jest gwiazdą” – miłość mimo przeszkód

To ekranizacja kultowej powieści romantycznej autorstwa Nicoli Yoon. Wzruszająca i emocjonująca historia miłości dwojga bohaterów: Natashy i Daniela. Ona wierzy w naukę, natomiast on to niepoprawny romantyk. Na swej drodze spotykają mnóstwo przeszkód. Brzmi jak banalna historia romantyczna, jednak z pewnością tak nie jest. Historia jest unikalna i warta poznania. Przekonajcie się sami!

https://biletyna.pl/film/SLONCE-TEZ-JEST-GWIAZDA

„Paskudy. UglyDolls” – pluszaki odkrywają nowy świat

To gorąca propozycja dla najmłodszych widzów. Głównymi bohaterami są urocze pluszaki. Im dziwniejsze, tym lepiej – w miasteczku Uglyville piękno postrzegane jest zupełnie inaczej. Spokojne życie przerywa ciekawość jednej z bohaterek, która pragnie przekonać się, co znajduje się po drugiej stronie gór i rusza w nieznane. Produkcja jest wdzięczna, kolorowa, przepełniona śpiewem i muzyką. Bajka z pewnością zauroczy każdego! Koniecznie zabierzcie swoje pociechy do kin!

https://biletyna.pl/film/Paskudy-UglyDolls

„Aladyn” – klasyka Disneya w filmowej wersji

To filmowa wersja znanej animacji Disneya. Głównym bohaterem jest drobny złodziejaszek, który zakochuje się w córce sułtana. Jego sojusznikiem będzie Dżin z lampy, a wrogiem groźny Jafar. Efektowna scenografia, dekoracje oraz barwne stroje robią ogromne wrażenie na widzach. Wszystko osadzone w klimacie musicalu. Jeśli jesteście fanami kultowych bajek Disneya, to nie powinniście przegapić tej produkcji!

https://biletyna.pl/film/Aladyn

„John Wick 3” – widowiskowa akcja

To trzecia część spektakularnego filmu akcji z Keanu Reevesem. Tym razem główny bohater ucieka przed ludźmi, którzy wyznaczyli wysoką nagrodę za jego życie. Produkcja jak zwykle przepełniona jest widowiskowymi scenami walki. Widzowie z pewnością nie będą się nudzić! Klimat filmu, tempo akcji oraz rewelacyjna gra aktorska zachwycają tak samo, jak w poprzednich częściach. Gotowi na sporą dawkę adrenaliny?

https://biletyna.pl/film/John-Wick-3

„Trzy kroki od siebie” – miłość kontra choroba

To propozycja skierowana głównie do nastoletnich kinomaniaków. Wzruszająca historia miłości dwojga ludzi chorych na mukowiscydozę. Ze względu na swój stan zdrowia nie mogą się do siebie zbliżać. Nie mogą złapać się za rękę, czy się pocałować. Na ekranie widzimy nastoletnią miłość, która wbrew pozorom jest dojrzała. Film wzrusza i wywołuje mnóstwo emocji.

https://biletyna.pl/film/Trzy-kroki-od-siebie

Site Footer