Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

Teatr Muzyczny - Łódź

ul. Północna 47/51, Łódź
(POKAŻ NA MAPIE)

SPRAWDŹ WYDARZENIA

"Legendy bardów XX wieku"

 KUP BILET

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu

 KUP BILET

Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu

 KUP BILET

Życie: Trzy wersje

 KUP BILET

Życie: Trzy wersje

 KUP BILET

Maleńczuk - Klauzula Sumienia

 KUP BILET

Grzegorz Dolniak - Lifehack

WYPRZEDANE

Imię - spektakl komediowy

 KUP BILET

Imię - spektakl komediowy

 KUP BILET

Szalone Nożyczki

 KUP BILET

Szalone Nożyczki

 KUP BILET

Kochane Pieniążki

 KUP BILET

Kochane Pieniążki

 KUP BILET

Aleja Rocka Symfonicznie

 KUP BILET

I LOVE YOU, a teraz się zmień

 KUP BILET

I LOVE YOU, a teraz się zmień

 KUP BILET

Telewizja Kłamie

 KUP BILET

Telewizja Kłamie

 KUP BILET

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Wieczór ballad.

 KUP BILET

10 Tenorów

 KUP BILET

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

 KUP BILET

Sceny dla dorosłych, czyli sztuka Kochania

 KUP BILET

Dżem

 KUP BILET

Stare Dobre Małżeństwo

 KUP BILET

Kabaret Hrabi - nowy program: Pociechy

 KUP BILET

Kabaret Hrabi - nowy program: Pociechy

 KUP BILET

Anna Wyszkoni - 25 lat/ Nowa płyta „Z cegieł i łez”.

 KUP BILET

Hrabina Pączek - recital Joanny Kołaczkowskiej

 KUP BILET
ZOBACZ WIĘCEJInteresuje Cię ciekawe spędzenie czasu i zaczerpnięcie kultury w Łodzi? Masz ochotę na „coś innego” niż kino i chcesz wzbogacić się kulturowo? Świetnie trafiłaś, mamy dla Ciebie coś idealnego. Teatr Muzyczny w Łodzi, poprzez swoją różnorodną ofertę jest idealnym rozwiązaniem na kulturalne spędzenie czasu. W repertuarze znajdziesz musicale, koncerty oraz spektakle komediowe. Bardzo często Teatr Muzyczny gości na swojej scenie artystów znanych z telewizji czy filmów, a także aktorów, którzy swoje sztuki wystawiają gościnnie na terenie kraju.

Historia Teatru Muzycznego w Łodzi

Historia Teatru Muzycznego w Łodzi zaczyna się w Wilnie na początku XX wieku, gdzie z sekcji wokalnej Polskiego Towarzystwa Muzycznego „Lutnia” wyłoniono Polski Teatr Operetkowy w Wilnie w 1905r. W 1945 członkowie teatru zostali ewakuowani do Polski i początkowo osiedli w Toruniu, a następnie przenieśli się do Łodzi. Na pierwszą siedzibę Teatru Muzycznego, pod przewodnictwem Władysława Szczawińskiego, wybrano dawny Dom Kultury Milicjanta, przy ulicy Nawrot 27. Pierwsza premiera miała miejsce 3 listopada 1945 roku i wystawiono tam komedię muzyczną pt. „Podwójna buchalteria” A. Grüna. Kilka miesięcy później przeniesiono siedzibę teatru na ulicę Piotrkowską 243 do budynku Centralnego Robotniczego Domu Kultury. 23 marca 1946 roku odbyła się kolejna premiera, tym razem „Króla włóczęgów” Rudolfa Frimla. Do 1947 roku Teatr Komedii Muzycznej „Lutnia” był jedynym teatrem operetkowym w kraju i cieszył się wielką popularnością wśród łodzian i nie tylko. W latach pięćdziesiątych zaszły zmiany i zmieniono nazwę początkowo na Spółdzielnię Pracy Pracowników Teatralnych Teatr Muzyczny, a później Państwową Operetkę w Łodzi. Na przestrzeni lat repertuar dynamicznie się zmieniał, wystawiano wiele różnorodnych spektakli od operetki radzieckiej i polskiej, po musicale światowej sławy i baśniowe inscenizacje bajek dla dzieci. Od 1964 roku Teatr Muzyczny w Łodzi mieści się w gmachu przy ulicy Północnej 47/51 i w latach 2007-2011 przeszedł generalny remont.

Na deskach teatru wystawiane były wybitne sztuki np. „Człowiek z La Manchy”, „Orfeusz w piekle”, „Wesoła wdówka”, „My fair lady”.

Dyrektorzy Teatru Muzycznego w Łodzi

  • Władysław Szczawiński
  • Antoni Bachliński
  • Jadwiga Kenda
  • Czesław Jarosiewicz
  • Wiesław Ostojski
  • Grażyna Posmykiewicz i Zbigniew Macias

Obecny repertuar Teatru Muzycznego w Łodzi

W obecnym repertuarze Teatru Muzycznego znaleźć można różnorodną ofertę, od koncertów po liczne spektakle komediowe. W nadchodzącym czasie będzie możliwość zobaczyć na żywo Anię Dąbrowską, Ewę Bem, Stare Dobre Małżeństwo czy Stanisławę Celińską. Natomiast jeśli chodzi o komedie, to oferta jest naprawdę kusząca. Występy z gwiazdorską obsadą oraz aktorzy, których znamy głównie z telewizji, teraz są w zasięgu ręki. Będziecie mieli okazję zobaczyć na żywo m.in. Cezarego Żaka („Kolacja dla głupca”), Janusza Chabiora („Pozytywni”), Jerzego Bończaka („Kochane pieniążki”), Grażynę Wolszczak („Same plusy”) oraz wielu innych.

Teatr Muzyczny w Łodzi – twój pomysł na weekendowy wieczór

Jeśli nie masz jeszcze planów na weekend w Łodzi, warto zajrzeć do Teatru Muzycznego. Ta niecodzienna rozrywka na pewno przyniesie Ci wiele radości i pozwoli oderwać się od problemów życia codziennego. To również doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi lub swoją drugą połówką. Serdecznie zapraszamy!

Łódź inne wydarzenia