Boeing Boeing – zobacz klasyczną francuską komedię!

Boeing Boeing to klasyczna komedia pochodzącego z Francji dramatopisarza Marca Camolettiego. Sztuka została zagrana w przeszło pięćdziesięciu krajach i doczekała się licznych przekładów, adaptacji i ekranizacji. Boeing Boeing została również umieszczona na kartach Księgi Rekordów Guinnessa jako najczęściej wystawiana francuska sztuka, bowiem doczekała się przeszło 17 500 odsłon. Pojawiała się zarówno na deskach najsłynniejszych teatrów jak: West End czy Broadway, jak i na srebrnym ekranie, kiedy to główne role zagrali Jerry Lewis i Tony Curtis.

Komedia Boeing Boeing opowiada o pewnym mężczyźnie, któremu jedna kobieta to za mało. Ba! Nawet dwie to mało. Nasz główny bohater prowadzi bowiem potrójne życie z trzema stewardesami jednocześnie i z każdą z nich zdążył się już zaręczyć. Nieocenioną pomocą w organizacji tak skomplikowanego przedsięwzięcia jak potrójny związek jest pokojówka naszego głównego bohatera Maksa – Nadia. Tylko dzięki jej skrupulatności i doskonałej organizacji, Maksowi przez długi czas udaje się zwodzić kobiety i utrzymywać je w przekonaniu, że to właśnie (i tylko) ona jest tą jedyną. Ta istna żonglerka relacjami z partnerkami to idealny przepis na wpadkę i sytuacja zaczyna się komplikować, gdy w wyniku zmian siatek połączeń lotniczych wszystkie trzy panie pojawiają w się w domu swojego narzeczonego jednocześnie. Pojawia się tam także szkolny przyjaciel naszego głównego bohatera.

Wydawałoby się, że sztuka, która została napisana ponad 50 lat temu może być nieco przestarzała, jednak warto nadmienić w tym momencie, że przekładu i adaptacji dokonał Bartosz Wierzbięta, ojciec sukcesów tłumaczeń między innymi: Shreka, Madagascaru czy Asterixa i Obelixa: Misja Kleopatra.

Oprócz ograniczeń wiekowych (na salę wpuszczani są widzowie od 15 roku życia), sztuka Boeing Boeing jest komedią dla każdego. Zwłaszcza dla każdego, kto lubi farsy. Publiczność niejednokrotnie płacze ze śmiechu!

Na scenie zobaczyć możemy: Elżbietę i Annę Jarosik, Karolinę Chapko, Adrianę Klaską oraz Mikołaja Roznerskiego i Michała Meyera występującego na zmianę z Bogusławem Kudłkiem.

Harmonogram

Site Footer