Dobrze się kłamie – sztuka, która przełamuje tabu!

Czy na pewno dobrze znasz swoich przyjaciół i drugą połówkę? Jak wiele sekretów przed tobą ukrywają? A może warto to sprawdzić, stawiając na szali zaufanie? Dobrze się kłamie, to spektakl innych niż wszystkie! Łamie schematy, biorąc na tapet sytuacje z codziennego życia, które mogą się przydarzyć każdemu z nas.

Historia napisana przez życie

Fabuła przedstawienia, podobnie jak filmu, rozgrywa się podczas spotkania towarzyskiego w gronie bliskich znajomych. Dobre jedzenie, wino, miła atmosfera i jedno niewygodne pytanie – jak dobrze tak naprawdę się znamy? Początkowo wywołuje ono uśmiech na twarzach zarówno gości, jak i gospodarzy. Jednak w miarę rozwoju sytuacji zaczyna coraz mocniej ciążyć i prowadzić do spięć. Akcja zagęszcza się, kiedy w końcu pada propozycja, by odłożyć na stół wszystkie telefony komórkowe. Od tamtej pory każda wiadomość będzie odczytywana na głos, a każda rozmowa telefoniczna odbędzie się w trybie głośnomówiącym. Czy przyjaźń wybaczy wszystko? Czy miłość przetrwa próbę zaufania i wierności? A może nie warto wiedzieć o drugiej osobie więcej, niż sama chce nam powiedzieć?

To niezwykła historia o tym, kim tak naprawdę jesteśmy, a na jakich ludzi się kreujemy. Uwydatnia nasze wady, skrywane kompleksy i obnaża prawdę o niewygodnych błędach, z których konsekwencjami przychodzi nam się mierzyć. Czy jesteśmy tak naprawdę szczęśliwi? A może pragniemy zupełnie nowego życia, zaczynając wszystko od zera? Koniecznie sprawdźcie, ile tajemnic, może skrywać jeden mały telefon i jakie spustoszenie może wywołać jego pozornie nieistotna zawartość!

Spektakl Dobrze się kłamie to genialnie wyreżyserowana sztuka, dopieszczona i zapięta na ostatni guzik przez Marcina Hycnara. Niezwykle naturalna i świetnie wykorzystana scenografia, genialnie ograna przestrzeń i świetnie poprowadzona akcja sprawią, że nawet przez sekundę nie będziesz w stanie się nudzić! Za wyjątkowy humor na bardzo wysokim poziomie odpowiada z kolei Bartosz Wierzbięta, którego pracę przy błyskotliwych i pełnych satyry dialogach mogliśmy podziwiać m.in. w takim hicie kinowym jak Shrek.

Wyjątkowa plejada gwiazd

W sztuce zobaczymy starych wyjadaczy, którzy swojego niezwykłego talentu aktorskiego nikomu nie muszą już udowadniać:

 • Olga Bołądź / Magdalena Lamparska,
 • Przemysław Sadowski / Bartłomiej Topa,
 • Piotr Grabowski / Marcin Perchuć,
 • Szymon Bobrowski/ Krzysztof Czeczot,
 • Anita Sokołowska,
 • Katarzyna Kwiatkowska,
 • Wojciech Zieliński.

Rewelacyjna interpretacja postaci, genialnie przedstawione emocje i przede wszystkim naturalność na najwyższym poziomie. Aktorzy zdecydowanie przeszli samych siebie, dosłownie przenosząc towarzyskie spotkanie w swoim własnym gronie na deski teatru. Widoczna między nimi chemia oraz szczera sympatia podnoszą poziom przedstawienia, gwarantując 90 minut czystej rozgrywki w akompaniamencie niekończących się salw śmiechu.

Gdzie i kiedy zobaczymy spektakl: Dobrze się kłamie?

Szukasz wyjątkowego pomysłu na prezent? A może ciekawego pola do dyskusji w gronie własnych przyjaciół? Podczas tej sztuki nie będziecie w stanie się nudzić. Na szczęście, spektakl Dobrze się kłamie, będziemy mogli podziwiać w wielu większych miastach na terenie całej Polski. W kilku odbędzie się nawet parę razy, dzięki czemu na to niesamowite wydarzenie będzie można wybrać się w dogodnym dla siebie terminie. Podziwiać je będziemy ją mogli m.in.:

 • 10.09.2021 o godz. 19:00 w Warszawie – miejsce wydarzenia – Scena Teatralna Mała Warszawa,
 • 27.09.2021 o godz. 17:30 w Chorzowie – miejsce wydarzenia – Teatr Rozrywki w Chorzowie,
 • 09.10.2021 o godz. 18:00 w Gdańsku – miejsce wydarzenia – Scena Teatralna w Domu Technika NOT,
 • 11.10.2021 o godz. 17:30 w Krakowie – miejsce wydarzenia – Teatr im. Juliusza Słowackiego,
 • 15.10.2021 o godz. 17:30 w Dąbrowie Górniczej – miejsce wydarzenia – Pałac Kultury Zagłębia,
 • 17.10.2021 o godz. 17:30 w Poznaniu – miejsce wydarzenia – Sala Ziemi,
 • 27.11.2021 o godz. 16:00 w Częstochowie – miejsce wydarzenia – Filharmonia Częstochowska,
 • 28.11.2021 o godz. 19:00 w Łodzi – miejsce wydarzenia – Teatr Muzyczny,
 • 29.11.2021 o godz. 20:15 we Wrocławiu – miejsce wydarzenia – Teatr Muzyczny Capitol,
 • 10.12.2021 o godz. 17:30 w Pile – miejsce wydarzenia – RCK Teatr Miejski,
 • 18.12.2021 o godz. 20:00 w Rybniku – miejsce wydarzenia – Teatr Ziemi Rybnickiej.

Sztuka będzie grana do końca tego roku. Jednak niewykluczone, że w takiej samej obsadzie zobaczymy ją również w kolejnych latach!

Site Footer