Najlepszy teatr w Pile – Co warto zobaczyć?

Spis treści

W pilskich placówkach kulturalnych można liczyć na naprawdę szeroką ofertę spektakli teatralnych. Wśród nich znajdują się same najlepsze i najpopularniejsze przedstawienia z udziałem gwiazd. Gdzie i na jakie widowiska warto się wybrać? Podpowiadamy! Sprawdźcie listę najciekawszych spektakli w tym sezonie.

„O mało co…” – RCK Teatr Miejski

Brytyjski pisarz Derek Benfield był prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Dowodem na to może być zaskakująca komedia teatralna „O mało co…”, która rozbawi Was do łez! Spektakl z Anną Muchą oraz Filipem Bobkiem w rolach głównych to prawdziwa gratka dla miłośników przezabawnych przedstawień. Historia o losach Briana i jego żony Hilary pełna jest zwrotów akcji i niezwykłych zbiegów wydarzeń. Główni bohaterowie skrywają przed sobą tajemnice, które mogą zaważyć o dalszych losach ich relacji.

Gdy Brian opuszcza dom pod pretekstem biegania, tak naprawdę udaje się do mieszkania swojego najlepszego przyjaciela Georga, które ten użycza mu na spotkania z kochanką o imieniu Wendy. Sama Hilary nie jest jednak święta – gdy męża nie ma w domu, ta zaczyna spędzać coraz więcej czasu Georgem! Taki układ nie będzie jednak trwać wiecznie, ponieważ Jessica – małżonka Georga wraca wcześniej z podróży, a zamiast swojego męża, w łóżku widzi obcego mężczyznę! Co z tego wyniknie? Musicie sami wybrać się na spektakl do RCK Teatru Miejskiego. W rolach głównych wystąpią m.in.: Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Iwańska, Filip Bobek i Michał Sitarski.

„Damski Biznes” – RCK Teatr Miejski

Prawdziwa komedia omyłek, czyli „Damski Biznes” Marcii Kash i Douga Hughesa można już zobaczyć na deskach Teatru Miejskiego RCK. Wyjątkowe przedstawienie w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego zapewni widzom dużą dawkę pozytywnych emocji. W rolach głównych obsadzone zostały: Dominika Gwit / Katarzyna Misiewicz-Żurek i Joanna Kupińska / Sylwia Gliwa. W pozostałe postacie również wcielają się sami wybitni aktorzy, m.in. Michał Koterski, Tomasz Dedek czy Rafał Cieszyński oraz Tomasz Ciachorowski.

To historia o dwóch kobietach biznesu, które długo musiały pracować na swój sukces. Kiedy w końcu pojawia się długo wyczekiwana szansa na sukces – ich firmą z erotyczną bielizną własnej produkcji zainteresował się znany projektant mody – dziewczyny wiedzą, że nie mogą jej przegapić. Niestety, pomysł ze zorganizowaniem pokazu mody w pokoju hotelowym może nie być tak dobry, jak zdawało się bohaterkom. Szczególnie że ich mężowie nie zostali zapoznani z ich biznesowymi planami, a gdy działania żon wydają im się zbyt podejrzane, biorą się za śledztwo. Jak nasi bohaterowie poradzą sobie z tym zamieszaniem? Ta frywolna komedia zaskakuje w każdej minucie.

„Nic się nie stało” – RCK Teatr Miejski

Spektakl nie tylko do prawdziwych fanów piłki nożnej. Na deskach RCK Teatru Miejskiego w Pile wystawione zostanie wyjątkowe przedstawienie, na którym dobrze bawić się będą nie tylko mężczyźni. Chociaż piłka nożna niekoniecznie leży w obszarze zainteresowań pań, te na spektaklu „Nic się nie stało” na pewno nie będą się nudzić. Fascynująca historia w reżyserii Piotra Ratajczaka powstała z miłości do futbolu i jest wyrazem hołdu złożonego dla ponadczasowych postaci mających wpływ na to, jak dzisiaj wygląda piłka nożna w naszym kraju.

To opowieść o znaczących postaciach, takich jak takich jak: Ernest Wilimowski, Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, Emmanuel Olisadebe, Robert Lewandowski oraz Ewa Pajor. W tym towarzystwie nie może zabraknąć również słynnych trenerów, ekscentryków i motywatorów, czyli Kazimierza Górskiego, Jacka Gmocha i Janusza Wójcika. W rolę tych kultowych postaci wcielą się, takie gwiazdy jak: Zofia Zborowska-Wrona, Maciej Zakościelny czy Marcin Korcz. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie o uniwersalnych wartościach, czyli przyjaźni, honorze, patriotyzmie oraz byciu fair play.

„I LOVE YOU, a teraz się zmień” – RCK Teatr Miejski

Życie w związku nie jest łatwe, a obok chwil cudownych i niezapomnianych, często mogą wystąpić wyjątkowo przykre i frustrujące. „I LOVE YOU, a teraz się zmień” to przedstawienie zarówno dla par, jak i singli, narzeczonych, małżonków oraz rozwodników. Czwórka aktorów wcielając się w różne role, z przymrużeniem oka prezentuje fascynujący świat relacji damsko-męskich, w którym nic nie jest takie, jakie się wydaje. „I LOVE YOU, a teraz się zmień” to przede wszystkim doborowa obsada: na scenie brylują Katarzyna Żak, Robert Rozmus, Elżbieta Romanowska i Rafał Królikowski.

Cały spektakl utrzymany jest w konwencji komedii muzycznej z licznymi piosenkami autorstwa scenopisarza Joe DiPietro. Za polski przekład zarówno tekstów utworów, jak i reszty spektaklu odpowiada Bartosz Wierzbięta, doskonale znany w naszym kraju jako autor kultowych polskich dialogów do filmów z serii „Shrek”.

„Żona potrzebna od zaraz” – RCK Teatr Miejski

Fani teatru z pewnością czekają na ten spektakl! Dynamiczna i pełna zwrotów akcji arcykomedia autorstwa Edwarda Taylora została doceniona przez odbiorców na całym świecie. Inteligentne i pełne humoru widowisko, tym razem podbija serca widowni RCK Teatru Miejskiego w Pile. W rolach głównych będzie można zobaczyć, takich znamienitych aktorów jak: Michał Mikołajczak, Marcin Troński czy Maria Pakulnis.

„Żona potrzebna od zaraz” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza to przewrotna opowieść o losach Jima Watta – singla i karierowicza, dla którego praca zawsze stoi na pierwszym miejscu. Niestety, okazuje się, że jego przełożony – tradycjonalista Bill, przed przyznaniem mu awansu pragnie poznać jego małżonkę. Główny bohater zrobi wszystko, aby dobrze wypaść przed szefem, dlatego zaczyna intensywne poszukiwania kandydatki na udawaną żonę! Czy taki, grubymi nićmi szyty przekręt ma szansę się udać?

„Niespodzianka” – RCK Teatr Miejski

Między małżonkami Katarzyną i Filipem nie pozostało już zbyt wiele uczucia. Tak naprawdę łączy ich tylko całkiem spory majątek. W zaciszu bogatej posiadłości kobieta opracowuje plan, który ma zmienić jej życie. Tymczasem jej mąż knuje intrygę, która ma udaremnić zamiary żony. Gdy Katarzyna odkrywa zamiary męża, rozpoczyna się zwariowana komedia omyłek, która przy okazji obnaża prawdę o nas samych. W całą akcję mieszają się sąsiedzi małżeństwa: emeryt Waldemar Szarak i wścibska Janina Kapusta, a także student Bożydar Satanowski. Jak całe to zamieszanie zmieni życie Katarzyny i Filipa? Aby się przekonać, warto obejrzeć spektakl „Niespodzianka”. Na deskach ECK Teatru Miejskiego w rolach głównych pojawią się same gwiazdy, takie jak: Joanna Liszkowska, Elżbieta Jarosik, Sambor Czarnota, Krystian Kukułka czy Bogdan Kalus.

Site Footer