Najlepszy teatr w Płocku – Co warto zobaczyć?

Spis treści

Płock to miasto, które może pochwalić się bogatym życiem kulturalnym. Na deskach Teatru Dramatycznego oraz innych ośrodków kulturalnych pojawią się głośne nazwiska ze świata kina i teatru. Na co warto wybrać się w nadchodzących miesiącach? Sprawdźcie już teraz! Przedstawiamy listę przedstawień, które koniecznie trzeba zobaczyć.

„Alicja w Krainie Czarów” – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów

Alicja w Krainie Czarów” to dobrze znana historia, która zdobywa serca kolejnych pokoleń. Doczekała się już wielu adaptacji filmowych, animowanych oraz teatralnych, a teraz zagości również na deskach Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów. To wyjątkowe widowisko w reżyserii Dominika Paszkiewicza zabierze Was w podróż w głąb króliczej nory. Podróżujcie razem z Alicją przez świat nikczemnej Królowej Kier oraz innych dziwów rodem ze snu. Na scenie pojawi się nie tylko zachwycająca scenografia, lecz także prawdziwa magia iluzji. Wszystko to po to, aby jak najlepiej oddać niezwykłość Krainy Czarów, która zachwyci najmłodszych widzów i przypomni lata dzieciństwa nieco starszej publiczności.

„Wieczór Panieński Plus” – Teatr Dramatyczny

Teatr Dramatyczny w Płocku funkcjonuje od 1812 roku. Mamy jednak poważne wątpliwości, czy jego mury miały kiedykolwiek okazję być świadkami tak niezwykłego wieczoru panieńskiego! „Wieczór Panieński Plus” to nietuzinkowa komedia Mariusza Szczygielskiego. Dla głównej bohaterki ślub to nie pierwszyzna, w końcu jeden ma już za sobą. Jednak skoro nadarzyła się okazja, aby wyjść za mąż jeszcze raz, nie ma najmniejszych powodów, aby pominąć tak ważne wydarzenie jak wieczór panieński. Gdyby jeszcze udało się ominąć te wszystkie wpadki i niepowodzenia, które czekają na bohaterów W rolach głównych – wiecznie zabiegane przyjaciółki (zdecydowanie nie najmłodsze panny), były mąż (wezwany na pomoc), przystojny striptizer (zaproszony na wydarzenie) oraz patrol policji. Zapraszamy wszystkich potencjalnych gości weselnych na to niebywałe wydarzenie!

„Baby shower” – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów

Baby shower” to historia, która pokazuje, że sekrety powinny pozostać ukryte, a jeśli już muszą ujrzeć światło dzienne – niech nie robią tego podczas najważniejszych rodzinnych wydarzeń. Pięć przyjaciółek: Pati, Julia, Agata, Inga i Natalia spotkały się, aby świętować fakt, że jedna z nich niebawem po raz pierwszy wyda na świat potomka. Wszystko było już przygotowane w najmniejszych szczegółach – od tortu, przez balony i dekoracje, po takie detale jak serwetki. Jednak niespodziewanie okazuje się, że przyszła mama skrywa pewną tajemnicę, która może położyć na szali ich wspólną przyjaźń. Zapraszamy do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki m. Franciszki i Stefana Themersonów na tę doskonałą komedię. Weźcie ze sobą przyjaciółkę (lub kilka), ale zwierzenia radzimy odłożyć na późniejszy termin… lub na nigdy (dla własnego bezpieczeństwa).

„Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” – Płock Szkoła Muzyczna

Pozostajemy wokoło ślubnych i rodzinnych klimatach, bowiem na deski Płockiej Szkoły Muzycznej trafia „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu”. Jest to doskonała wariacja na temat docenionej na całym świecie komedii Robina Hawdona – „Ślub doskonały”. Komedia ta niejednokrotnie zawitała na największych światowych scenach, w tym na osławionym Broadwayu. Podczas spektaklu będziemy świadkami historii siedmiu różnych bohaterów. Każdy z nich staje przed jednym z najważniejszych życiowych wyborów – z kim chcę spędzić resztę swoich dni? Jaką drogę obejmą? Czy wygra zdrowy rozsądek i nacisk najbliższej społeczności? Czy może jednak głos serca wybrzmi głośniej i zagłuszy wszystko inne? „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” nie tylko rozbawi Was do łez. Pod humorystycznymi dialogami ukryte jest drugie dno, które ma skłonić widza do głębszych przemyśleń na temat miłości, rozsądku, społecznych konwenansów oraz konsekwencji naszych wyborów. A może nawet w oku zakręci się jakaś pojedyncza łza (ewentualnie dwie)?

„Damski biznes” – Płock Szkoła Muzyczna

Nie od dziś wiadomo, że biznes rządzi się własnymi prawami. Czasem musimy posuwać się do nieoczywistych zagrywek, aby sięgnąć po swoje. Tego samego zdania są główne bohaterki spektaklu „Damski biznes” – Sybil i Jane, które to postanowiły spróbować swoich sił jako projektantki bielizny erotycznej. Do pewnego momentu szło im całkiem dobrze – udało się nawet pozyskać zainteresowanie włoskiego inwestora i zorganizować dla niego prywatny pokaz najnowszej kolekcji. Może gdyby tylko nie odbywał się on w pokoju hotelowym, a na liście gości (nieproszonych) nie pojawili się mężowie, wszystko poszłoby nieco lepiej i udałoby się uniknąć małżeńskich kryzysów… Podczas spektaklu nie zabraknie błyskotliwych i przepełnionych humorem dialogów, serii niesamowitych omyłek oraz oczywiście gwiazdorskiej obsady. Wszyscy goście proszeni są o zajęcie miejsc, pokaz niebawem się rozpocznie!

„Najsłodszy owoc” – Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego

Nie od dziś wiadomo, że wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma. A co stałoby się, gdybyśmy jednak pojawili się w tej mistycznej krainie dobrobytu, w której pławią się nasi znajomi, przyjaciele i sąsiedzi? Dobitnie przekonają się o tym bohaterowie najnowszej komedii Dariusza Taraszkiewicza – „Najsłodszy owoc”. Niezapomniane emocje oraz potężną dawkę wyszukanego humoru zagwarantują Wam wybitni aktorzy młodego pokolenia. Wszystko to w akompaniamencie doskonałej muzyki oraz choreografii. Nie zabraknie nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz okazji do przemyśleń nad naszą stereotypową polską mentalnością. Na ten świetny spektakl zapraszamy do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego.

„Pozytywni” – Płock Szkoła Muzyczna

Na scenie Płockiej Szkoły Muzycznej pojawią się jedne z najbardziej rozchwytywanych nazwisk polskiego teatru i kina! Janusz Chabior, Grażyna Wolszczak, Łukasz Simlat, Olga Bołądź oraz Agata Wątróbska zaproszą Was na udział w niecodziennej sesji terapeutycznej. „Pozytywni” to wyjątkowy spektakl w reżyserii Krzysztofa Czeczota, który z jednej strony dostarcza nietuzinkowej rozrywki, a z drugiej skłania do głębszych refleksji, a może i do wzruszeń mniejszych lub większych… To niezwykła opowieść o traumie, tolerancji oraz codziennych problemach, które przecież dotykają każdego z nas. Każdy z pacjentów wybitnej psychoterapeutki zmaga się z innym problemem, który z jej pomocą próbuje rozwiązać. Czy ich spotkania przyniosą oczekiwane rezultaty? Widz ma wyjątkową okazję zmierzyć się z własnymi przekonaniami, a może niektórzy z Was w bohaterach spektaklu zobaczą odbicie samych siebie…

Site Footer