Najlepszy teatr w Białystok – Co warto zobaczyć?

Spis treści

W Białymstoku można liczyć na naprawdę świetną rozrywkę w gwiazdorskiej obsadzie. Jeśli chcecie spędzić miło czas, odwiedźcie najpopularniejsze teatry w tym mieście. W Białymstoku warto wybrać się m.in. do Nie Teatru, Teatru Dramatycznego czy wielu innych miejsc kulturalnych, w których również wystawiane są spektakle. Oferta tego miasta zawiera propozycje dla każdego!

„Telewizja kłamie” – Opera i Filharmonia Podlaska (ul. Podleśna)

Telewizja kłamie” to niezwykle interesująca propozycja, którą można zobaczyć w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Spektakl ten jest połączeniem teatru i kabaretu, co daje mieszankę wybuchową. W obsadzie występują same gwiazdy m.in. Tamara Arciuch, Adam Fidusiewicz czy Bartosz Opania. Jest to opowieść o telewizji, a dokładniej mówiąc, o kłamstwach, jakie nam – odbiorcom – serwuje każdego dnia. „Telewizja kłamie” pokazuje prawdziwe oblicze prezenterów i osobowości telewizyjnych z nutą ironii i humoru.

„Ja, Córka Rasputina” – Nie Teatr

Ja, Córka Rasputina” to wstrząsająca opowieść o życiu córki szeroko znanego Grigorija Jefimowicza Rasputina. W rolę Marii Rasputiny wcieliła się niesamowicie zdolna aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa Marzena Trybała. Spektakl, który można zobaczyć w Nie Teatrze, jest po części obrazem Rosji – imperium zła, którym ten kraj był i jest dotąd. Akcja przedstawienia toczy się w Los Angeles, w mieszkaniu Marii w 1977 r. W ostatnich chwilach życia kobieta dokonuje rachunku sumienia, a także rozliczenia ze swoim życiem oraz historią bolszewickiej Rosji.

„Dwie połówki pomarańczy” – Opera i Filharmonia Podlaska (ul. Odeska)

Znakomity spektakl o miłości, relacjach i uczuciach, jakie towarzyszą każdemu związkowi – „Dwie połówki pomarańczy”. To obowiązkowa pozycja na liście każdej osoby, która uwielbia romantyczne opowieści spowite potężną dawką humoru, ciętych ripost i nagłych zwrotów akcji. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej zobaczymy niezwykłe kreacje aktorskie m.in. Jarosława Boberka, Cynthii Kaszyńskiej, Aleksandry Szwed oraz Moniki Stach. Bohaterki „Dwóch połówek pomarańczy” to kobiety samotne i zagubione, poszukujące swojej drugiej połówki. Czy odejście małżonka jest zawsze końcem związku? Ten spektakl pokazuje, że… nie! Sprawdźcie sami, jak potoczą się losy Joanny, Karoliny i Melanii.

„Seks, miłość i podatki” – Opera i Filharmonia Podlaska (ul. Podleśna)

W przypadku spektaklu „Seks, miłość i podatki” trójkąt miłosny to prawdziwy banał. Bohaterowie tej opowieści są mistrzami skomplikowanych gier miłosnych. Zdrada, flirt, kłamstwo, gorąca miłość i zamieszanie – to codzienność w ich relacjach. Narzeczona głównego bohatera zdradza go z jego przyjacielem, a później zostaje żoną jego kolegi, któremu przyprawia rogi. Brzmi skomplikowanie? A to dopiero początek. „Seks, miłość i podatki” to spektakl, który rozbawi Was do łez, a także sprawi, że z pewnością, chociaż na chwilę sami zaczniecie się zastanawiać, kto jest czyim parterem. Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią same gwiazdy, m.in. Marta Wierzbicka, Karolina Nowakowska, Mikołaj Krawczyk czy Robert Rozmus.

„Metoda na wnuczka” – Opera i Filharmonia Podlaska (ul. Podleśna)

Danuta i Bożena są jak ogień woda. Jedna jest niepoprawną marzycielką i fanką lotto, a druga twardo stąpa po ziemi i uwielbia brawurową jazdę… hulajnogą. Pewnego dnia życie charyzmatycznych kobiet wywróci się do góry nogami, a powodem tego będzie żywiołowa i pełna uroku Malwina. Czy starsze panie wyjdą cało z opresji? Z pomocą Mieczysława i Waldka prawdopodobnie uda im się przechytrzyć naciągaczy, ale czy na pewno? „Metoda na wnuczka” to spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie zobaczymy fenomenalne kreacje aktorskie m.in. Aldony Jankowskiej, Doroty Kamińskiej i Agnieszki Wielgosz. Macie ochotę na komedię z wątkiem kryminalnym w tle? Ta propozycja jest dla Was idealna!

„Boeing Boeing” – Opera i Filharmonia Podlaska (ul. Podleśna)

Boeing Boeing” to szalona i odlotowa komedia z gwiazdami w rolach głównych. Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpią: Elżbieta Jarosik, Karolina Chapko, Anna Jarosik czy m.in. Mikołaj Roznerski. „Boeing Boeing” to sztuka z 1991 r., została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa, jako najczęściej wystawiane przedstawienie w historii. Opowiada historię Maksa, który jest poligamistą, ma trzy narzeczone jednocześnie. Co ciekawe, każda z nich jest stewardessą w innej linii lotniczej. Pewnego dnia jednak kochanek wpada w poważne tarapaty, ponieważ rozkład lotów zmienił się tak, że panie postanawiają odwiedzić go w jednym momencie. Czy uda mu się wybrnąć z tej skomplikowanej sytuacji? Tego dowiecie się, odwiedzając Operę i Filharmonię Podlaską.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: „Alicja w Krainie Czarów” – Aula Koncertowa WSFiZ

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny powraca z przedstawieniem „Alicja w Krainie Czarów”. To fantastyczne i magiczne wydarzenie dla widzów w każdym wieku. Wybierzcie się całą rodziną w niezwykłą podróż do krainy niespodzianek i magii. Przed Wami sztuka łącząca malowanie piaskiem, grę aktorską oraz akrobacje. Tego widowiska nie można przegapić! Na scenie Auli Koncertowej WSFiZ będziecie mogli zobaczyć magiczny świat Alicji i jej zaskakujące przygody.

„Cudowna terapia” – Opera i Filharmonia Podlaska (ul. Podleśna)

Cudowna terapia” to spektakl, na który powinny wybrać się przede wszystkim osoby, które są w związku lub planują w nim być. To komedia małżeńska w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie wystąpią m.in.: Edyta Jungowska, Dariusz Kordek, Andrzej Młynarczyk oraz Marcin Kwaśny. Przedstawienie opowiada o państwie Dorek – małżeństwie z długim stażem, które doszło do wniosku, że czas się rozstać. Zanim jednak złożyli pozew o rozwód, wybrali się do terapeuty, aby dać sobie ostatnią szansę i ratować swój związek. Ćwiczenia terapeutycznie nie są jednak zawsze łatwe i przyjemne. Czy sprawią one, że Dorkowie do siebie wrócą czy oddalą się już na zawsze? Tego dowiecie się podczas „Cudownej terapii”. Błyskotliwe dialogi, zabawne żarty i świetne kreacje aktorskie czekają na Was!

Site Footer