Polska Noc Kabaretowa 2022

W tym roku legendarna Polska Noc Kabaretowa obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Nie ma lepszego sposobu na świętowanie, niż zorganizowanie największej trasy i widowiska kabaretowego w Polsce. Tegoroczna edycja to prawdziwy majstersztyk! Sprawdź kto wystąpi w 2022 roku.

34 miasta, 34 wyjątkowe programy

Polska Noc Kabaretowa zawita do 34 miast w Polsce. Nowy program niesie w sobie powiew świeżości. Zespoły kabaretowe podejmą się tematów, które nie były do tej pory poruszane, a gromki śmiech rozniesie się po całym kraju. Fajnie jest pożartować  z innych, ale jeszcze lepiej pośmiać się z siebie i z własnego podwórka. Dlatego na tapet wezmą Twoje miasto! Po dokonaniu szczegółowego wywiadu obnażą wszystkie afery, porażki i sukcesy. Po nosach dostanie się zarówno rządzącym, jak i mieszkańcom.

Gwiazdy polskiej nocy kabaretowej 2022

W trakcie festiwalu wystąpi największa śmietanka sceny kabaretowej. Oto tegoroczne gwiazdy:

Kabaret Skeczów MęczącychGrupa powstała w 2003 roku w Kielcach. Autorzy  teleturnieju kabaretowego „Kabaretożercy”, emitowanego jesienią 2010 roku przez program TVP 2, a także w 2020 roku w Polsacie programu Kabaret na Żywo „Klinika Skeczów Męczących”. Znani z niezwykłych parodii piosenek popularnych jak „To nie to”, czyli What is Love – Haddaway, czy nowa wersja Adele – Hello „Adela z D-Mobajl”.

Kabaret Młodych Panów – Rybnicka grupa kabaretowa działająca od 2004 roku. Zadebiutowali podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej ze swoim programem „My naprawdę chcemy pracować”. Trzymając się tego hasła, przez lata pracy dorobili się 5 oficjalnych DVD ze swoimi skeczami osiągając przy tym pełnoletność.

Kabaret Nowaki – Energetyczna trójka zielonogóskich artystów. Nowaki potrafią rozbawić nawet największego malkontenta. Ich talent i ciężka praca potwierdzają wypełnione po brzegi sale i zadowoleni widzowie.

Kabaret Smile – Kabareciarze z Lublina rozbawiają publiczność już od 2003 roku. Doskonale odnajdują się w dowcipach obyczajowych, jak i parodiach rozmaitych stylów muzycznych. Artyści podkreślają, że ważny jest dla nich żart sytuacyjny.

Kabaret K2 – Jak sama nazwa wskazuje, grupa kabaretowa wznosi się na wyżyny dobrego humoru. Artyści rozpoczęli swoją działalność w 2012 roku w Zielonej Górze, a przez dziesięć lat działalności dorobili się wielu nagród.

Kabaret Moralnego Niepokoju – To seniorzy wśród artystów polskiej sceny kabaretowej 2022. Występują razem już od 29 lat. Ich korzenie sięgają czasów studenckich spędzonych razem na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.  Nikt tak jak oni nie potrafi żonglować słowem, bawiąc przy tym do łez.

Harmonogram

Site Footer