Eleni – greckie brzmienia w Polsce

Eleni, a właściwie Helena Tzoka jest obecna na Polskiej scenie muzycznej już od 46 lat. Mimo iż urodziła się i wychowała w Polsce, to jej greckie korzenie mocno oddziaływały na jej twórczość. Wplatanie w swoje piosenki elementów folkloru greckiego zachwyciło Polską publiczność. Dzięki temu  szybko zyskała niezwykłą popularność. Nic w tym dziwnego, jej muzyka niemalże przenosiła słuchaczy na malownicze greckie plaże i do ruin antycznych miast.

W 1980 nagrała pierwszą solową płytę „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, która okazała się ogromnym sukcesem i doczekała się nawet wersji anglojęzycznej pod tytułem „Lovers”. W ciągu całej kariery nagrała ponad 20 płyt, które sprzedały się w milionowych nakładach, zdobywając tym samym ośmiokrotnie status Złotych Płyt oraz dwukrotnie Platynowych Płyt.

Eleni

Jej piosenki takie jak: Miłość jak wino, Ballado Hej, Chcę kochać, Na miłość nie ma rady, Dla Ciebie jestem ja, Pożar w godzinie serc, Niech lato spełni sny, Wakacyjny Flirt, Coś dla Odysa, Spójrz z dwóch stron, Aleksandria uplasowały się na pierwszych miejscach krajowych list przebojów.

Została uhonorowana tytułem Królowej Polskiej Piosenki, dzięki kilkukrotnym zwycięstwom w plebiscycie audycji Lato z Radiem. W roku 1986 otrzymała także prestiżową nagrodę Victoria.

Oprócz występów na krajowych estradach artystka ma na swoim koncie koncerty w wielu państwach europejskich, a także w Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Anioł stąpający po ziemi

Artystka zyskała fanów nie tylko dzięki samej muzyce, ale także dzięki swojej osobowości i doświadczeniu życiowemu. Eleni przeżyła to, czego żaden rodzic nigdy nie chce przeżyć – stratę ukochanej córki. Mimo tak ogromnej tragedii, artystka podniosła się, odnalazła radość życia, a nawet przebaczyła zabójcy swojej córki. Piosenkarka jest dla wielu ludzi wzorem do naśladowania, a jej piosenki krzepią poprzez swoje przesłanie, są dla wielu drogowskazem w życiu. Eleni w jednym z wywiadów wyznała, że poprzez swoją płytę „Nic miłości nie pokona” chciała przekazać innym aby się nie poddawali oraz że siłę i moc daje Bóg. To On jest Panem ludzkiego życia, a my powinniśmy z pokorą przyjmować jego wolę.

Harmonogram

Nie odkładajmy, bo nie wiemy, co będzie jutro. Nasze jest dziś, tu i teraz – mówi Eleni.

W tym roku mamy jeszcze pięć okazji aby usłyszeć Eleni na żywo. Trzymając się słów artystki nie można przegapić tych wydarzeń, bo nie wiemy co będzie jutro. Zostały już ostatnie bilety!

Najbliższe koncerty Eleni:

Site Footer