Kołobrzeg i okolice – kalendarz wakacyjnych wydarzeń

Lato 2020 w pełni! Jeśli właśnie odpoczywasz na polskim wybrzeżu lub wkrótce wybierasz się na urlop nad Bałtyk, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Poza piaszczystymi plażami, słońcem, morzem i wyjątkowym klimatem tutejszych kurortów czeka na Ciebie moc wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Koncerty, kabarety, imprezy i atrakcje, które urozmaicą Twój wypoczynek. Przedstawiamy kalendarz sierpniowych imprez i najciekawsze nadchodzące wydarzenia. Kołobrzeg, Rewal, Ustronie Morskie, a może Dźwirzyno? Sprawdź, gdzie i na co warto się wybrać.

Sierpień 2020 pełen imprez nad morzem – na początek Kołobrzeg

Imprezy w Kołobrzegu trwają niemal nieprzerwanie, dlatego każdy, kto tutaj wypoczywa, ma szansę uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Już 9 sierpnia zapraszamy na koncert zespołu IRA. Artur Gadowski i jego ekipa rozgrzeją publiczność nie mniej niż nadmorskie słońce swoimi największymi przebojami: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California”. Z kolei następnego dnia, 10 sierpnia, na kołobrzeskiej scenie Amfiteatru wystąpi dziewczyna o słowiańskim uroku, z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej, czyli Cleo. Na koncerty gwiazdy zapraszamy również do Rewala (13.08). A jeśli ktoś nie zdąży na koncert w Kołobrzegu, dobra wiadomość jest taka, że Cleo wystąpi w tym samym dniu również w Ustroniach Morskich, tyle że o późniejszej godzinie. Jej letni koncert rozpocznie się tutaj o 19.30. W tym samym dniu, czyli 10.08., zapraszamy do Kołobrzegu na recital autorski Zbigniewa Zamachowskiego, czyli spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji.

Jak wspomnieliśmy, imprezy w Kołobrzegu odbywają się niemal cały czas. Na dowód tych słów prezentujemy trzeci dzień wyjątkowych wydarzeń. Otóż 11 sierpnia w Amfiteatrze w Kołobrzegu odbędzie się Gala Disco Polo, podczas której wystąpią Zespół BOYS, MILANO, MR SEBII oraz BajorekD. To doskonała propozycja nie tylko dla fanów polskiej muzyki tanecznej, ale także dla wszystkich, którzy chcą na chwilę zejść z plażowego ręcznika i wytańczyć kalorie z pysznych lokalnych gofrów i lodów! Z kolei 12 sierpnia wystąpi tutaj MROZU (dzień wcześniej artysta wystąpi w Rewalu), a 13 sierpnia zapraszamy na koncert zespołu Lady Pank.

Dla kulturalnej i rozrywkowej równowagi polecamy koncert trzech tenorów, podczas którego wystąpią Mirosław Niewiadomski, Bartosz Kuczyk i Mariusz Ruta. 23 sierpnia o godzinie 19.00 zagości więc w kołobrzeskim amfiteatrze nie tylko piękna muzyka i śpiew, ale także wielkie show, w którym dominuje humor i zabawa. Na koniec koncertowego sierpnia w Kołobrzegu wystąpi Daria Zawiałow.

Kołobrzeg przygotował jednak dla swoich mieszkańców i wakacyjnych gości nie tylko propozycje koncertów, ale i imprez, które zadbają o to, aby wszystkich rozbolały brzuchy od śmiechu. Występy Piotra ZOLA Szulowskiego i Kabaretu Paranienormalni z pewnością poprawią humor i naładują pozytywną energią. Z kolei na Kołobrzeski Wieczór Kabaretowy zapraszamy wszystkich spragnionych jeszcze większej dawki śmiechu i rozrywki.

Rewal i Ustronie Morskie – niezapomniane wydarzenia kulturalne czekają!

Niezapomniane, bo arcyśmieszne i zabawne. Na scenach Rewala i Ustroni Morskich królować będą przede wszystkim kabarety: Kabaret Skeczów Męczących, Nowaki i Paranienormalni. Igor Kwiatkowski wystąpi tutaj ze swoim najnowszym programem „Pół geniusz pół kretyn”, a kabaretową rozrywkę zwieńczy Rewalski Wieczór Kabaretowy, który zaplanowano na 15 sierpnia. Wszyscy odpoczywający w Ustroniach Morskich mogą już dzisiaj zaplanować sobie wieczór pełen wrażeń i śmiechu podczas występu Kabaretu Moralnego Niepokoju. Grupa zaprezentuje swój najnowszy program „Tego jeszcze nie grali”. To kolejna fantastyczna propozycja, która poprawi nam nastroje, jeśli nie dopisze polska nadmorska pogoda lub przeciwnie – pozwoli odetchnąć po gorącym dniu spędzonym na plaży.

A zejść z plaży, choć na chwilę, warto nie tylko z powodu wieczorów kabaretowych, ale i koncertów. Zespół ENEJ, czy BOYS? Każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie! Po przejażdżce Nadmorską Koleją Wąskotorową, czy wizycie w Skansenie Chleba, do kolejnych lokalnych atrakcji zdecydowanie dopisać należy właśnie koncerty.

Jakie imprezy w sierpniu oferuje Dźwirzyno? 

Dźwirzyno to idealne miejsce na wakacje. Znane jest m.in. z jednej z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu i jednego z najczystszych morskich kąpielisk. W sezonie 2020 Dźwirzyno znane jest także z interesujących imprez kulturalnych, jakie się tutaj odbywają. Co przewiduje kalendarz nadchodzących wydarzeń? Miłośników humoru i zabawy zapraszamy na występy Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz Kabaretu Skeczów Męczących. Z kolei fani dobrej muzyki z pewnością zechcą wybrać się na występ Cleo. Jej koncert odbędzie się 11 sierpnia.

A może wypad na imprezę do Świnoujścia lub Międzyzdrojów?

Świnoujście i Międzyzdroje to także jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Dlatego i w tych miejscowościach nie zabraknie rozrywki, o którą zadbają najlepsi artyści i wykonawcy. Na co warto się wybrać latem 2020? Wszystko na temat wakacyjnych imprez i wydarzeń w Świnoujściu i Międzyzdrojach znajdziesz w naszym artykule Międzyzdroje i Świnoujście – kalendarz wakacyjnych wydarzeń.

Site Footer