Międzyzdroje i Świnoujście – kalendarz wakacyjnych wydarzeń

Zaczęło się lato, a z latem wakacje i sezon urlopowy. Sytuacja związana z koronawirusem wydaje się być pod kontrolą, przez co coraz chętniej podróżujemy, zwłaszcza w obrębie naszego kraju. Szczególną popularnością cieszy się polskie wybrzeże i trudno się dziwić – wspaniała pogoda doskonale współgra z chłodnym morzem, plażą i widokami. Jednak każdego może znużyć urlop spędzony w całości na opalaniu się przy szumie fal. Na szczęście mamy na to rozwiązanie. W nadchodzących tygodniach i miesiącach czekają na Was wydarzenia kulturalne, których miejscem będą takie nadmorskie miejscowości jak Świnoujście i Międzyzdroje. Swoje wakacje możesz urozmaicić np. wyjściem na pokazy kabaretowe czy koncert. A my dziś przedstawimy najciekawsze propozycje – wybieraj i zabierz bliskich! 

Imprezy nad morskim brzegiem – Świnoujście i Międzyzdroje

Jeśli chcielibyśmy wskazać kilka najpopularniejszych nadmorskich miejscowości wśród Polaków, obok Trójmiasta na pewno znalazłoby się Świnoujście i Międzyzdroje. Przyciągani pięknymi widokami, bliskością morza i wieloma atrakcjami w samych miastach turyści od zawsze tłumnie zjeżdżają do tych dwóch miast.

O to, by było co robić w Świnoujściu i Międzyzdrojach, zadba kilku polskich artystów. Zarówno tych znanych od strony muzycznej, jak i humorystycznej. W obu miastach zagra doskonale znana od czasów przeboju z Donatanem Cleo, która swoją energią ponownie naładuje baterie podczas urlopów. 

To nie jedyne atrakcje, jakie czekają Świnoujście i Międzyzdroje. Na scenę wskoczy także inna polska gwiazda – Igor Kwiatkowski. Chociaż znamy go głównie z kabaretu Paranienormalni, tym razem Igor przekona widzów, że świetnie radzi sobie w solowym Stand–Upie. Doskonała okazja, by się odprężyć i pośmiać z codziennych spraw: relacji damsko–męskich, tarapatów męża i ojca, spraw obyczajowych. A wszystko to z punktu widzenia Igora Kwiatkowskiego w programie “Pół geniusz, pół kretyn”.

Wciąż za mało humoru i mięśnie brzucha nadal nie rozbolały od śmiechu? O to zadba Kabaret Skeczów Męczących. W programie “Na fali 2020” na pewno poprawią trochę humor podczas tego trudnego roku i udowodnią, że nad morzem to właśnie oni są na fali. Formacja rusza w trasę i będzie bawiła od lipca aż do połowy sierpnia.

W przerwie od Promenady Gwiazd i molo… Imprezy w Międzyzdrojach

Położone na urokliwej wyspie Wolin Międzyzdroje od dziesiątek lat przyciągają turystów spragnionych pięknych widoków, szumu morza i plaży. Wybierając się na dłuższy urlop w te okolice, warto zadbać o różnorodność atrakcji. Na nudę nie można narzekać – kalendarz imprez jest naprawdę wypchany po brzegi i uczyni w najbliższym czasie Międzyzdroje prawdziwym centrum kultury.

Jakie imprezy czekają na nas w Miedzyzdrojach? Jeśli po ciężkim (a wierzymy, że taki mógł być) roku w pracy, potrzebujecie odrobiny humoru, nie mogliście trafić lepiej. Z plaży przenieście się do Amfiteatru przy Promenadzie Gwiazd. Tam w najbliższych tygodniach zagoszczą największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. Wystąpi znany i lubiany Kabaret Moralnego Niepokoju z programem “Tego jeszcze nie grali”, Kabaret Smile, Kabaret Paranienormalni i ich uznany występ “Z humorem czeba żyć”, a także Kabaret pod Wydrwigroszem. Na nudę nie będzie czasu narzekać – co chwila na scenie będą pojawiać się specjaliści od pracy mięśni brzucha. 

Międzyzdroje staną się także domem dla polskiej muzyki. Przygotuj się na koncerty gwiazd – Amfiteatr przy Promenadzie Gwiazd znów zapłonie. Oczywiście, każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy klasyków na pewno z chęcią oderwą się od spacerów brzegiem morza i pójdą na koncert Varius Manx oraz IRA – kultowych już polskich zespołów. Bardziej energiczne przeboje zaserwuje wspomniana wcześniej Cleo, a także ENEJ ze swoimi skocznymi piosenkami. Prawdziwym ukoronowaniem letnich występów będzie dobrze znany i uwielbiany Jacek Stachursky, autor takich hitów ostatnich lat jak Doskozza. To będzie naprawdę imprezowe lato w Międzyzdrojach!

Jeśli jednak potrzebujemy dawki kultury w bardziej stonowanej atmosferze, mamy świetną wiadomość. Teatr żyje i ma się dobrze, również w Międzyzdrojach. W Międzynarodowym Domu Kultury zobaczymy spektakl “Kobieta Idealna”, czyli świetną komedię pomyłek i absurdów. To kolejna okazja, by poprawić sobie humor i jednocześnie zobaczyć na scenie świetnych aktorów!

Plaża, morze, wakacje. Świnoujście – atrakcje i imprezy w sierpniu

Kraina 44 Wysp to od zawsze atrakcyjne miejsce na wakacje. Charakterystyczna zabudowa i architektura jest dodatkiem do piękny widoków, które są dziełem natury. Morze, plaża, zieleń, wyspy – aż chce się odetchnąć świeżym, morskim powietrzem. To nie wszystko, co czeka na Was w Świnoujściu tego lata. Kalendarz imprez zaplanowanych na lipiec i sierpień jest wypełniony atrakcjami dla każdego. Zobaczcie sami!

Pod pięknym zadaszeniem Amfiteatru w Świnoujściu zagrają dobrze znane wszystkim gwiazdy. Swoim głosem oczaruje Katarzyna Nosowska i Ania Dąbrowska, kobiety o niesamowitej charyzmie oraz bogatym portfolio. Swoje cegiełki dołoży uwielbiany w ostatnich latach Krzysztof Zalewski, a także kultowy już zespół Lady Pank z ponadczasowymi przebojami.

Nie martwcie się, nie zabraknie także odrobiny humoru. O kabaretową warstwę i uśmiech podczas wakacji w Świnoujściu zadba Kabaret Nowaki, tym razem w bardzo plażowej wersji. Ich program “Śmieszny patrol” na pewno przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi wakacyjnych perypetii. Nie czekajcie i zarezerwujcie bilety już dziś!

Site Footer