Koncerty w lutym we Wrocławiu – Stary Klasztor znów przyciągnie tłumy

Jeśli pragniemy muzycznych uniesień w stolicy Dolnego Śląska, na myśl przychodzi kilka miejsc. Narodowe Forum Muzyki, Zaklęte Rewiry, Hala Stulecia… ale na pierwszym miejscu pod względem popularności i liczby koncertów musi znaleźć się Stary Klasztor.

To kultowe już miejsce zaprasza nie tylko gotyckim, oryginalnym klimatem wnętrza. To tam zjeżdżają najbardziej zróżnicowane osobowości muzyczne w kraju – jednego tygodnia możesz natknąć się tam na klasykę polskiego rocka, nowoczesny indie rock, a za chwilę na scenę wyskoczą najlepsi polscy raperzy. Nie inaczej będzie w lutym – sprawdź, kogo możesz posłuchać we wrocławskim Starym Klasztorze!

Koniec Comy i The Dumplings? Nic nie szkodzi – Rogucki i Karaś zagrają sami

Gdy w zeszłym roku zawieszenie działalności ogłosiły dwa zespoły: legendarna już Coma i bardzo popularna wśród młodzieży ekipa The Dumplings, fani z rozczarowaniem myśleli o nadchodzących czasach bez ich muzyki. Nie lada niespodziankę więc zrobili im dwaj liderzy obu zespołów. Kuba Karaś i Piotr Rogucki połączyli siły i stworzyli duet. I to jaki!

Wydawałoby się, że tak odmienne poczucie estetyki muzycznej i brzmień nie może razem zagrać. A wszystko zatrybiło jak w perfekcyjnie naoliwionym mechanizmie. Bity i muzyka Karasia doskonale współgrają z tekstami i głosem Roguckiego. Panowie zaczęli od coveru T-Love „1996”, nadając piosence swojego charakteru. Jednak dopiero później uderzyli z pełną mocą. Ich singiel „Bolesne strzały w serce” promuje nadchodzący album duetu.

Będzie on taki, jak sama piosenka. Mroczny, w stylu lat 80., pełen wrażliwości, ale jednocześnie i twardego brzmienia. Ich pierwsza kolaboracja będzie się skupiała na miłości i uczuciu w czasie rozwoju technologicznego. Podstawowe pytania, jakie zadadzą swoim fanom podczas koncertu w Starym Klasztorze to: czy umiemy jeszcze kochać przy wszechobecnym cybernetycznym świecie? Czy realny świat jeszcze coś znaczy, skoro tak przejmujemy się utratą followersów na Instagramie czy Facebooku? Już w lutym, w klimatycznej Sali Gotyckiej Starego Klasztoru usłyszycie nowe brzmienie utalentowanego duetu Karaś/Rogucki:

https://biletyna.pl/koncert/KARAS-ROGUCKI

Jozef van Wissem, czyli światowa gwiazda w wydaniu jazzowym

W dobie muzyki elektronicznej, sztuka poświęcona lutni zanikła… nie powiedział nikt nigdy. Jozef van Wissem od lat udowadnia, że ten dość niespotykany instrument we współczesnej branży muzycznej potrafi poruszyć serca i umysły ludzi. Uznanie zdobył nie tylko koncertując i wydając albumy, ale też komponując muzykę do filmów. Zasłynął między innymi legendarnym soundtrackiem skomponowanym do filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”. To dzieło przyniosło mu nawet nagrodę główną na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Wissem jest mistrzem w uwolnieniu lutni z klasycznych brzmień i zaangażowaniu jej we współczesne formy sztuki – filmy, gry wideo czy taniec. Jego najnowszy album, czyli „Ex Mortis”, odnosi się do powrotu lutni do łask po prawie 200-letniej przerwie. Usłyszymy na nim brzmienia mocno spirytystyczne, prawie duchowe. Doświadczyć uniesień i eterycznych wrażeń związanych z legendarną lutnią van Wissema możecie już 23 lutego w Starym Klasztorze we Wrocławiu:

https://biletyna.pl/koncert/Ethno-Jazz-Festival-JOZEF-VAN-WISSEM

Prawdziwy ogień – Dwa Sławy z nową plytą Pokolenie X2

Dwa Sławy, czekali ponoć fani… Ten wers jest nader adekwatny do faktycznego stanu rzeczy. Dwóch raperów – Jarosław i Radosław – powraca z kolejną płytą, wyczekiwaną niczym deszcz podczas suszy. Dwa Sławy sławę (o ironio) zdobyli swoimi niesamowitymi zabawami słownymi podczas utworów, upchniętymi zgrabnie wśród wersów, bezczelnie trafnymi i rozbrajającymi słuchaczy. Na ostatniej płycie usłyszeliśmy między innymi porównanie „połóz mnie gdziekolwiek jak hulajnogi w Warszawie”. Czego możemy spodziewać się tym razem?

„Pokolenie X2” – bo tak zatytułowany jest najnowszy album Sławów – ma trochę inne brzmienie, bardziej brytyjskie i grime’owe, twardsze i bardziej bezpośrednie. Bardzo dobrze dobrane bity i refreny najlepsze w historii – to możemy usłyszeć już wkrótce. Jednak musicie się spieszyć, bowiem ich premierowy koncert we wrocławskim Starym Klasztorze będzie oblegany, a bilety skończą się szybciej niż zakładacie. Nie kuście losu, usłyszcie nowych Dwóch Sławów już w lutym i kupcie bilety teraz:

https://biletyna.pl/koncert/Dwa-Slawy-Pokolenie-X2

Site Footer